Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 736 ezer forint a magyar...

736 ezer forint a magyar fiatalok átlagos megtakarítása. Csodálkozik a Fidesz, hogy nem vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

A 19-29 éves magyar korosztály átlagos megtakarítása 736 ezer forint. Ez kevesebb mint 1 négyzetméter budapesti ingatlan. Nagyjából egy vidéki nagyvárosban tud belőle venni 1 négyzetméter lakást. Falvakban vannak olcsóbban is, ahol csak közmunka van. De oda meg ugye az a baj, hogy minek költözöl oda ahol nincs munka?

Na már most, ha én belegondolok abba, hogy nagyjából mindössze 3 évtizeddel ezelőtt, a rendszerváltás idején nagyjából még az volt a szokás, az volt a normális, hogy ilyen 20-22 évesen már jött az első baba, utána rá 2-3 évvel a második. Ez volt egy átlagos magyar család. És akkorra már megvolt a családi ház, autó, minden (panel lakásban annak idején kifejezetten a szegények éltek országszerte mindenütt, de még azok is legalább 2-3 szobásak voltak egy melós proli családnak is).

Ehhez képest a mai fiataloknak, abban a korosztályban még egy szaros négyzetméter saját lakásra sincs pénzük Magyarországon... albérletbe, mamahotelbe, társbérletbe meg ki a tököm szül? Senki. Teljesen elítélendő ha valaki vagyon nélkül szaporodik, magyar körökben legalábbis.

Akkor miért csoda, hogy a magyar ember nem szaporodik már? Ezért van a demográfiai válság, mert ennyire vagyontalanok a fiatalok.

Régebben hogy volt pénze mindenkinek kacsalábon forgó palotára már 20 évesen?



2022. okt. 17. 22:38
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtam hogy mindig megveszem és pont ebben a boltban, csak hogy látom, hogy mennyibe kerül, te agresszív kismalac :D tudod hányszor volt, hogy csináltam itthon tejbegrízt és palacsintát desszertnek, hozzá a sokkal olcsóbban, piacon megvett nutellaval és nesquick kakaóval? Rendelni sose szoktam, mindig főzök, de röhej hogy most már arra is oda kell figyelni hogy ne legyen egyszerre brokkoli meg sajt a kajában mert az már 2000 ft. És minden ismerősöm ugyanígy látja, hogy minden ennyire megdrágult, már főzni se éri meg, persze rendelni még annyira se.


Szerencsém van mert nekem lesz lakásom, de ha nem így lenne, bizony elég kilátástalan a helyzet. És milyen dolog ez, hogy neked is alap, hogy nehogy merj havonta 3-4x enni egy drágább fogást, különben megeszed a lakásod? Milyen hülye ország ez ahol az alap dolog kajálás és az alap dolog lakhatás üti egymást? És emiatt képes vagy így rátámadni egy anonim oldalon egy idegen emberre...

2022. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
53%

teljesen világos, hogy nem tudod beosztani a pénzedet


akkor csináld azt, hogy hó elején leveszel 50 ezret és a többiből meg veheted a nutellát

2022. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:

30as, még egyszer mondom, hogy csak látom az árakat, eszem ágában sincs ennyiért megvenni, csak feltűnő, hogy 1 évvel ezelőtt még csak a fele volt. Nutellát nem vettem egy éve, havi 1 nesquicket veszek a kínaiban, a bolognait is meg tudom venni feláron. Darált húst meg itthon daráljuk, annyira rossz a bolti minőség.


Egyébként nekem gyerekként minden délután volt otthon puding, szüleim olcsón jutottak vmi önkormányzati lakáshoz, pedig anyám tanár, apám meg szerelő. Ők se éltek amúgy nagy lábon, de szerintem manapság sokkal nehezebb a lakhatási kérdés, mint akkor volt. Akkor legalább a luxus áru albi díját lehetett nyugodtan fordítani nyaralásra, gyerekre, kocsira, mert a lakhatás már pipa volt.

2022. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
76%

"És minden ismerősöm ugyanígy látja, hogy minden ennyire megdrágult, már főzni se éri meg, persze rendelni még annyira se."


Figyelj már senki nem mondta, hogy nem drágultak a dolgok, de bmeg, hát különb kajákat csinálok, mint amit írtál és még hàrman sem járunk a közelében sem havi 200 ezer forintnak.

2022. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
32es, nem veszem meg, csak tetszőlegesen leírtam az árakat, amiket látok. De többször ezt már nem írom le.
2022. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
35-ös, de valahogy mégis nagyon rosszul és rossz helyen vásárolsz, ha ilyen árakat látsz és ennyit költesz kajára.
2022. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:

34es, oké de én pl nem szeretem azt a lencsés karfiolos dolgot, amit leírtál, nálunk minden nap csirke van. Nagybevásárlásnál meg nem csak kaját veszünk hanem háztartási és higiéniás dolgokat is, meg nagy tételben asvanyvizet, gyümölcslevet és növényi tejet is. Igen, lehet ez magyarországon luxus, de látnád az ismerőseimet :D mi teljesen csóróknak számítunk hozzájuk képest, nekik lakhatásra nem kell költeni, mert mindenki kapott a szüleitől lakást. Nekik évi 4x van nyaralás, minden hónapban többször étterem, kávézó, stb.

Nem irigylem tőlük, csak azért írom, hogy akkor róluk mit gondolnál, milyen rongyrázósak. Szerintem akkor nem baj, ha néha megveszem olcsóbban a bolognait, meg a nesquicket, gyümölcslevet, nem?

2022. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
jó hát akkor én meg tetszőlegesen azt mondom, hogy simán van lehetőség megtakarítani
2022. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

37-es, most ez, amit írtam, csak egy példa volt. De oké, mindennap csirkét esztek, még a legdrágább csirkerész, a mellfilé is "csak" 1600 ft, egy kg-ból körettel, salátával simán kijön 2 embernek két ebéd. Akkor ha vesztek havonta 15 kg csirkemellet, még az is csak 24 ezer körül van, és akkor az egy drágább hozzávaló volt.


Persze, vegyed a Nesquick-kakaót, meg a majd 3 ezer forintos bolognai szószt, csak akkor ne sírjál már, hogy havi 200 ezer forint elmegy kajára.


Egyél normálisan, egészségesen, mértékkel, változatosan, és akkor majd kijöttök jóval kevesebből.

2022. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

Ja, én nem sírok miatta, teljesen felvállalom hogy 200 elmegy kajára, ezen én nem is szeretnék spórolni tényleg. Bolognait, nesquicket 1 hónapban 1x veszek, amúgy mindent meg tudunk oldani főzéssel.


Egyébként abban van valami, hogy a napi dolgokat még odafigyeléssel is nehéz olcsón megvenni ezen a környéken, nyilván nem lehet minden hozzavalóert elugrani a piacra és az auchanba. Ott meg nagy tételben vásárolni romlandó dolgokat szintén nem jó, mert a fagyasztó kapacitása is véges.


De egyébként ahogy beszélek ismerősökkel, nekik sem áll meg 150nél a kaja, és ők is főznek. Van egy vidéki ismerősöm, ő speciális diétán van, neki egy szemelyben heti 35 a kaja, és ő is főz. Biztos van pár dolog, amit rosszul csinálok, és engedek a kisértésnek, de szerintem akkor is szomorú, hogy majd emiatt nem lesz lakása valakinek.

2022. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!