Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 736 ezer forint a magyar...

736 ezer forint a magyar fiatalok átlagos megtakarítása. Csodálkozik a Fidesz, hogy nem vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

A 19-29 éves magyar korosztály átlagos megtakarítása 736 ezer forint. Ez kevesebb mint 1 négyzetméter budapesti ingatlan. Nagyjából egy vidéki nagyvárosban tud belőle venni 1 négyzetméter lakást. Falvakban vannak olcsóbban is, ahol csak közmunka van. De oda meg ugye az a baj, hogy minek költözöl oda ahol nincs munka?

Na már most, ha én belegondolok abba, hogy nagyjából mindössze 3 évtizeddel ezelőtt, a rendszerváltás idején nagyjából még az volt a szokás, az volt a normális, hogy ilyen 20-22 évesen már jött az első baba, utána rá 2-3 évvel a második. Ez volt egy átlagos magyar család. És akkorra már megvolt a családi ház, autó, minden (panel lakásban annak idején kifejezetten a szegények éltek országszerte mindenütt, de még azok is legalább 2-3 szobásak voltak egy melós proli családnak is).

Ehhez képest a mai fiataloknak, abban a korosztályban még egy szaros négyzetméter saját lakásra sincs pénzük Magyarországon... albérletbe, mamahotelbe, társbérletbe meg ki a tököm szül? Senki. Teljesen elítélendő ha valaki vagyon nélkül szaporodik, magyar körökben legalábbis.

Akkor miért csoda, hogy a magyar ember nem szaporodik már? Ezért van a demográfiai válság, mert ennyire vagyontalanok a fiatalok.

Régebben hogy volt pénze mindenkinek kacsalábon forgó palotára már 20 évesen?



2022. okt. 17. 22:38
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
53%

te tudod mennyi egy fagyasztó? 50-60 ezer forint


nekem megáll napi 2500 forintból a kaja, úgy hogy menüt eszem a munkahelyen, tehát nem főzök, az 77.500

én kicsit sokallom, de hát most ennyibe kerül

lehetne kevesebb is, és nem a megtakarításaimat zabálom el

2022. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Mármint úgy értem hogy úgy 200 a kaja hogy odafigyelek,mit veszek, és főzök, úgyhogy ennél jobban már nem akarok/tudok spórolni. Lehet beljebb lennék egy 20assal ha pár dolgot nem vennék meg, de nekem az már nem ér egy 20ast, hogy minden nekem tetsző dologról mondjak le.


Amúgy a heti naplóban volt egy rész, valami inflációs főzés, vagy mi volt a címe, ott az jött ki, hogy 1 embernek főzéssel napi átlag 1600 ft 1 főétkezés. És akkor még nem reggelizett, vacsizott, nem vett asvanyvizet, tejet, kávét. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy örülök, hogy ti sokkal jobban kijöttök, de attól még nem kell ufóként nézni az olyanokra, akik drágábban vásárolnak.

2022. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

41es, jól van, akkor ugyanott vagyunk, mert nekem se egy személyre 200 a kaja, és nem egyedül keresem meg rá a pénzt.


Fagyasztó meg majd a saját lakásomban lesz, itt már nem fér el.

2022. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakásban, nettó 250ből havonta 1 misit tettem el egy év alatt. Az sem elég semmire. 2 év alatt összespróltam annyit, hogy festettek, padlóztak nálam
2022. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
53%

"Amúgy a heti naplóban volt egy rész, valami inflációs főzés, vagy mi volt a címe, ott az jött ki, hogy 1 embernek főzéssel napi átlag 1600 ft 1 főétkezés."


aha, hát hogyne

2022. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, akkor nézd meg.


Egyébként lezártam ezt az egészet, még mindig irtó szánalmasnak tartom, hogy azon megy a vita, hogy mondjuk mi 40nel többet költünk kajára, meg havonta veszek nesquicket, bolognai szószt, vagy félévente nutellát, és akkor emiatt nem lesz lakás. Szerintem ez mindent elmond az ország helyzetéről és az emberek lehetőségeiről.

2022. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
te konkrétan azt mondtad, hogy képtelenség kigazdálkodni 100 ezer forintot havonta 5 évig, miközben havi 200at költesz kajára
2022. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

jó, hát azért ritkán süt az ember pecsenyekacsát, ami most marha stake árában van 4000 ezer forintos kiló árban, amikor a csirkecomb 1200 ft egy kiló

azért lehet ám faragni abból

2022. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én azt mondtam hogy 800ból is nehéz megélni, ha 200 megy albira, 200 megtakarításra, 200 kajára, akkor marad minden másra még 200, az a nehéz. És hogy havi 1 millió kell az emberhez méltó élethez, amikor nyugodtan el tudsz menni nyaralni, magánorvoshoz, fogorvoshoz, étterembe, cipőt, ruhát venni. Itt pesten még az állami bölcsi is 45 ezerbe kerül, képzeld, 7 éve mi ennyiért béreltük az első lakásunkat.

Nem normális hogy nem lehet megvenni egy danone pudingot meg nutellát. Nálunk gyerekkoromban mindig volt ilyesmi, mert a szüleim sokkal könnyebben jutottak lakáshoz, mint a mai generáció.

2022. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
0%

annyira nem kevés az a 800, hogy el kellett költened 200at megtakarításra, hogy kifuss a budgetből

el lehet menni nyaralni is, csak kicsit kevesebb kacsát és nutellát kell enni, mert az nem normális, hogy valakinek ilyenekre mindennap legyen igénye


vagy hát keressen többet, az is egy opció, mert keresnek emberek 1 millió nettót is

2022. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!