Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gender-hívők! Ha létezik...

Gender-hívők! Ha létezik társadalmi nem, akkor létezik társadalmi rassz is?

Figyelt kérdés
Tehát szerinetek ha a férfi nőnek érzi magát, akkor ő nő. Namost ha én fehérként négernek érzem magam, akkor néger vagyok?

2022. nov. 2. 22:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%

Nos kérdező, rendkívül humoros akartál lenni, de közben zseniális szemléltető példát sikerült találnod.

Nyilvánvalóan egy ghánai születésű ember soha az életben nem lesz biológiai, vagy genetikai értelemben fehér, ez nem atomfizika. Amit viszont minden további nélkül megtehet, hogy letelepszik egy európai országban, amennyiben megfelel a követelményeknek. Megtanulhatja és felveheti a helyi kultúrát, megtanulhatja magas szinten a nyelvet (akár akcentus nélkül is, ha erre képes), beilleszkedhet az ország társadalmába, és ha eljön az ideje, felveheti az adott ország állampolgárságát. Ezáltal (kapaszkodj) hivatalosan, vagy ha jobban tetszik társadalmilag európai lesz. Az már más kérdés, hogy mindig lesznek s.ggfejek, akik gyűlölik, kiközösítik, mert másképp néz ki, de ez mit sem változtat azon, hogy minden szempontból szerves része annak az országnak a társadalmának, amelyet választott magának.

Na látod, így van ez a transzszexuálisokkal is. Biológiai/genetikai értelemben nyilván nem lehetséges a nemváltás, de társadalmilag semmi akadálya. Még egyszerűbb is a helyzetük, mint a példában említett ghánainak, mert vele ellentétben ők meg tudják változtatni úgy a külsejüket, hogy ne lógjanak ki a sorból.

2022. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

21; ha felveszi az állapolgárságot és nyelvet tanul, akkor is néger marad. Rasszról beszéltem, nem kultúráról.

A transzoknál is van akadálya a "társadalmi" nemváltásnak, mivel ahhoz a társadalom beleegyezése is kell, és nem olyan alapon megy, hogy ő kijelenti magáról. És egyébként mit jelent ki? Mitől társadalmi a társadalmi nem, ha közben a biológiája 100%-osan ellentmond ennek? Megint ott tartunk, hogy bemondás alapján nekem felül kell írnom a tudatomat és elfogadni valami hülyeséget, ami teljesen ellenkezik azzal a tapasztalással, amit az érzékszerveim sugallnak.

2022. nov. 7. 12:00
 23/29 anonim ***** válasza:
91%
22! Tudod kérdező ilyen ez a rohadt társadalom, el kell tűrnünk másokat, éppen ezért nem vernek téged reggel mondjuk agyon, mikor kimégy az utcára.
2022. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
89%

“ Mitől társadalmi a társadalmi nem, ha közben a biológiája 100%-osan ellentmond ennek?”


Esetemben attól, hogy a társadalomban betöltött szerepem férfi. Hiába pattogsz epét hányva, hogy márpedig te nem fogadsz el, ha egyszer esélyed sincs rájönni, hogy genetikailag mi a pálya nálam. Nincs is hozzá semmi közöd.

Munkahelyen, boltban, uszodában, bárhol ahol összefutunk, akár rövidebb, akár hosszabb időre, te nem látsz mást, mint egy totál átlagos férfit, és nyilván ennek megfelelően is fogsz hozzám viszonyulni. Nekem ennyi bőven elég, az, hogy elvileg tudsz-e kezdeni valamit a transzszexualitással, vagy sem, a te magánügyed.

Persze biztos vannak olyanok, akik ezzel nem elégednek meg, és belebetegszenek a gondolatba, hogy elvileg nem fogadják el mások a nemváltásukat. Őket végtelenül sajnálom, és esetükben valóban indokolt lenne egy hosszabb terápia. Na nem azért, hogy a transzszexualitásból kigyógyuljanak, hanem hogy levetkőzzék ezt az extrém függést mások véleményétől.

2022. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
#24: Ha ezzel visszaélne valaki, és utólag derülne ki, amikor már történt köztünk valami, az nem köszönné meg, amit kap.
2022. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
24; pedig van közöm hozzá, mert ha erre jogi elismervényt akarsz, akkor ahhoz az én hozzájárulásom is kell. Nyilván nem engem kérdeznek személyesen, de a közakaratnak része az én véleményem is, ami pedig jelenleg itthon az, hogy férfi és nő. Punktum. Te annak gondolhatod magad, aminek akarod, csak ne lepődj meg, ha jogok helyett egy szép fehér zubbonyt kapsz.
2022. nov. 7. 14:47
 27/29 anonim ***** válasza:
89%
26! nyugi a pszichiáterek értelmesebbek nálad, és Magyarországon is meglepőn sok nemváltoztató műtét van, csak erről gondolom nem tudsz.
2022. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
27; az jó, mert akkor nem is kell tovább rinyálni mindenféle kamu jogaitok miatt, pl. nemváltó műtét.
2022. nov. 7. 17:40
 29/29 anonim ***** válasza:
89%
Tudod itt csak te rinyálsz...
2022. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!