Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg lehet élni albérletben...

Meg lehet élni albérletben havi nettó 207 ezres fizetéssel?

Figyelt kérdés
Nem próbáltam még ennyiből élni, illetve van saját lakásom, szóval nem tudom eldönteni, jogos-e a tanárok siránkozása a fieztésemelésért.

2022. nov. 19. 18:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
13%
Én így élek. Rezsi 30k + net 4k. Így 170-ből meg lehet élni simán
2022. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
74%
Jogos a tanárok igénye, hisz ez kevés pénz és a gyerekeinket tanítgassák. Ne legyen már hogy hóvégén éhenhal
2022. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
12%
47 ezerből ,még építkezni is tudtam. Ha nyámnyila vagy akkor meg 3 millióból se fogsz tudni.
2022. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%
Akinek 207 ezres a fizetése, az egyedül ne menjen albérletbe.
2022. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

#1


De akkor abból a 170-ből még a bérleti díj is lejön, igaz? Így mennyi marad élni?

2022. nov. 19. 18:16
 6/37 anonim ***** válasza:
41%

Én így éltem Budapesten, nettó 200 ezer forint volt a fizetésem kezdő IT-sként diplomával, kis cégnél. Bár igaz, hogy a szüleimtől tarhálni kellett havi 80 ezret hogy legyen pénzem ételre. Azon kívül az ég világon semmire nem volt pénzem.

Most kijöttem a választások után Bécsbe, havi nettó 1.2-1.3 millió a fizetésem forintba átváltva (függően a forint ingadozó árfolyamától). Köszi, most már nem kell tarhálnom :D Az albérlet alig drágább itt mint Bp.-n.

2022. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
11%
Aki 207 ezerbő nem tud megélni annak javaslom szerezzen egy pénzühyi tanácdsadót
2022. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
30%
6: Jajj, már megint a lúzer IT-s, aki nem kellett senkinek Budapesten, és fele annyit keresett, mint a leghülyébb. XD
2022. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
73%

Valóban nem volt túl bő a választék a munkalehetőségekből Bp.-n, mivel mindenhova csak tapasztaltat kerestek. Viszont itt Bécsbe az első munkahelyre felvettek ahova beadtam a jelentkezésem, méghozzá ennyi pénzért!

Nem kamu, ez a magyar vs. nyugat valóság.

2022. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

"jogos-e a tanárok siránkozása a fieztésemelésért."

A gyengébbek kedvéért: a dolog nem úgy működik hogy te majd megmondod hogy mennyit érdemelnek, hanem úgy működik, hogy évente ötezren mennek nyugdíjba, és kettő ezren kezdenek tanítani.

Képzelheted, hogy ennyi pénzért rengeteg embernek az a vágya, hogy öt év egyetem után a munkaviszonya első tíz évében minimálbérért a te - vélhetően - Nobel-díj várományos gyerekeiddel kínlódjon.

És egyébként neked milyen mesterdiplomád van, már csak hogy erkölcsi alapod legyen ahhoz, hogy olyan munkakört minősíts, amit életedben sem tudnál elérni?

2022. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!