Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg lehet élni albérletben...

Meg lehet élni albérletben havi nettó 207 ezres fizetéssel?

Figyelt kérdés
Nem próbáltam még ennyiből élni, illetve van saját lakásom, szóval nem tudom eldönteni, jogos-e a tanárok siránkozása a fieztésemelésért.

2022. nov. 19. 18:11
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
30%
Mi az a k 1. ?
2022. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
78%
9)Bàr fölösleges forintba àtszàmolni a fizetèsed,mert az àrfolyamfüggő,de amit írtàl ahhoz kb 3000 nettòt kène itt Bècsben keresned,(igaz,hogy itt megkapod a 13-14.havit),de ez akkor is irreàlis.Èn 18 èves korom òta Bècsben lakom,itt vègeztem el az egyetemet IBwl-t (nemzetközi gazdalkodas) ès èn keresek most 2600-at.Es az osztrak baràtaim is akiknek hasonlò a vègzettsègük,mèg ők se keresnek netto 3000-et.Nyilvàn az èvek sorän emelkedik majd a fizetès,de az,hogy te külföldilent külföldi vegtetseggel,nem kapsz rögtln 3000 eurot,sőt az osztràkokhoz kèpest alulfizetnek,kb 2000-2200 netto a te helyzetedben ami reàlis,hogy frissen jöttèl ki.
2022. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
72%

Tetszik vagy sem, ennyit keresek most Bécsben, és ennyit kerestem Budapesten, isten a tanúm rá hogy nem kamuzok.

Budapesten még IT diplomával (igaz kezdőként) de akkor is, olyan voltam mint egy elit csöves. Valójában én is koldultam mint az aluljáróban a lecsúszott alkeszek, csak nekem annyiból volt szerencsém, hogy a szüleim tudtak támogatni, ha ez nem lett volna, én is híd alatt lehettem volna, laptoppal a kezemben, programozva.

Budapesten ennyire torz a bér/albérletár arány.

2022. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet, legfeljebb akkor, ha a határ közelében élsz, és külföldre jársz kaját venni.
2022. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
84%

Lepontozhattok, attól még a tényeken ez nem változtat.

Budapesten bizony csak tapasztalt senior IT-seket keresnek a nyugati bérek töredékéért, kezdőkkel örülsz ha valami eldugott kis cég szóba áll veled uzsora bérekért.

Még mindig csak junior vagyok, de Bécsben míg így is simán adtak nekem lehetőséget. Teljesen más itt a munkaerőhiány fogalma.

2022. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

"Meg lehet élni albérletben havi nettó 207 ezres fizetéssel?"

Attól is függ, hogy hol, milyen lakásban. Ha kiveszel az isten háta mögött egy lyukat ami következő nap lehet, hogy a fejedre dől, akkor szinte biztos.


De hányan mennek egyetemre majd és tanulják végig az 5 évet azért, hogy utána, azon kelljen aggódniuk, hogy kijönnek-e hó végén abból a kevés pénzből és lesz -e elég pénz az alap dolgokra, bármiféle luxus vagy félretehető kis maradék nélkül?


Azon kívül, hogy a tanárok követelési még most sem merülnek ki a fizetés emelésben még mindig azt a célt szolgálná, hogy legyen több tanár, a több tanárból pedig lehessen válogatni. Így pedig a lehető legjobb tanárok tanítsanak, a legjobb képzést kapják a diákok és előre felé haladjon az ország, ne pedig az össze omlás felé.

2022. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
24%
A helyzet az,hogy Ausztriàban,Nèmetorszàgban,Svèdorszàgban meg az Usa-banis tanàrhiàny van.Nem lehet mindent a fizetèssel magyaràzni.
2022. nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Azt hitem 6 év a tanárképzés, egy ismerősöm tavalyelőtt végzett, neki 6 volt, pedig állítása szerint nem csúszott.
2022. nov. 19. 19:39
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
17: ott is az van, ott is részben a fizu miatt, de a mértéke sokkal kisebb.
2022. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
18: nemrég változott
2022. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!