Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ne azt kérdezd a másiktól,...

Ne azt kérdezd a másiktól, hogy kire szavazott, hanem azt, hogy magyar vagy -e és, hogy és milyen országban szeretnél élni? Ez egy önellátó ország lehetne !

Figyelt kérdés
2022. nov. 24. 08:29
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
A jó az a sok okos embertől, hogy nem a megoldáson gondolkodnak el, hanem azon töprengenek, hogy hány osztályt végeztem. Azon viszont már nem, hogy összefogás kellene ! Ja, de csak 4 elemim van, persze !
2022. nov. 24. 13:03
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem lennénk önellátóak, csak részben esetleg.


Vagyük a mezőgazdaságot. Van mezőgazdaságunk,termelünk sok mindent, mégis élelmiszerinflációban már Európában elsők vagyunk. Ennek oka, hogy a mezőgazdaság nem hatékony, hiába termelünk magunknak, ha drágábban termelünk, mint mások, így elszabadulnak az élelmiszerárak.


A mezőgazdaság hatékonyságának javításához meg rengeteg pénz kellene, ami nem áll rendelkezésre.

2022. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

De lehetne venni az ipart is. Sajnos itt sem jeleskedik a magyar ipar, mások, jobban, korszerűbben termelnek.


Óriási tőkeberuházások kellenének a fejlődésnek, és emellett az, hogy ezeket ne fölözze le a NER túlárazással, mert az általuk ellopott pénz is hiányzik az iparfejlesztésből.

2022. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
*fejlődéshez
2022. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
91%

Én látom azt hogy az emberek képesek javulni, tisztelni a másikat és nem egyből szidni ha valami nem jó. A cigány nem segélyből él hanem végre dolgozni kezd és nem 8 pulyát sza*ik az asszony a küszöb elé mint egy kutya. A politikusok végre egy olyan rendszert dolgoztak ki ahol nyíltan, meglehet nézni kinek, mennyi a vagyona és átláthatóan tudja az ország használni az eu-s pénzeket, semmi korrupció semmi hablaty. Látom hogy végre működhet az ország, rendes bérekkel, egy kis maszek és saját házhoz kapsz hitelt, nem dupla annyit kell visszafizetned a banknak és végre a forint sem inflálódik évi 2-3%-nál többet.


Aztán felébredtem az álomból, látom behugyoztam az ágyamba az esti sör miatt, és megyek éjszakára dolgozni 18-06-ig mint egy csicska, mert csak az éjszakás pótlék fizet jól ebben az országban, a bruttó-m a béka segge alatt, a nyugdíjjam ezért fakANÁL lesz és talán anyám házába szülhet majd az asszony gyereket, mert sose lesz saját ingatlanom 40 éves korom előtt, majd ha öröklök akkor talán tudok venni házat addig meg sírhat nála is a gyerek.


Kedvesem, én sem vagyok önellátó szerinted az ország fog lenni? Nem.

2022. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos naív gondolat, hogy összefogva önellátók lehetünk. Az az idő már elmúlt, hogy napi 8 órában a földet túrjuk, és ennyi. Ma az embereknek más igényeik vannak, itt a szobában körülnézve látok 10-20 olyan dolgot, amire szükségem van, és nem tudják Magyarországon előállítani.


Sokkal jobb lenne inkább specializálódni valami olyanra, amire a világnak szüksége van. Tehát nem autókat összeszerelni, amit mindenki tud, hanem olyan tudást felépíteni. Elektronika, gyógyászat, élelmiszeripar, valami. De ahhoz meg innováció kell, ahhoz meg tudás, ahhoz meg jó oktatás, stb, stb. Szóval ez felejtős. Marad az összeszerelés.

2022. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Akkor fejlődne az ország, ha tudásra építenénk, kis ország vagyunk, sokan vándorolnak el, kevesebb gyereket vállalnak a fiatalok. Olyan országokba kellene áttenni a hangyamunkát, ahol sokan vannak, szó szerint, mint a hangyabolyban. A kis országoknak a tudásba éri meg befektetni. Csak ahhoz nem kellene leépíteni az oktatást. Nem csak Magyarországnak kell összefogni, nem önellátó országokban kell gondolkodni, nem egyformák az egyes térségek adottságai, az egész Föld lakosságának kell összefogni, ki miben lehet hatékony, mert egymásra vagyunk utalva világ szinten. A klímaváltozás mindenkinek fájni fog előbb-utóbb.
2022. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

"A jó az a sok okos embertől, hogy nem a megoldáson gondolkodnak el"


Tőleg még semmi konkrétumot nem hallottunk, csak azt, hogy mezőgazdaság, ipar. Ilyen általánosságokat mindenki tud mondani.


Pl. iparhoz kutatás-fejlesztés kell, hogy gyártsunk itt valamit, amit mások nem, amit el tudunk adni külföldre (jelenleg fordítva van, hogy mások hozák ide az összeszerelő üzemet)


Kutatás-fejlesztéshez remek oktatás kell, jól fizetett, kiváló tanárokkal, de ugye a jelen kormányunk éppen az oktatás lerohasztásán ügyködik, ugyanis a tanult embereket nehezebben lehetne a primitív propagandájukkal megvezetni, ezért ők azt a célt tűzték ki, hogy inkább butuljanak el az emberek, ebből pedig így nem lesz ipari fejlődés.

2022. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Leírtad a lényeget ! Köszi ! Csak egy példa: én úgy tudom, hogy az Ikarus buszokat itt gyártották az országban. Volt munkájuk az embereknek és nem kellett lerohadt Vanhol buszokat venni amin nincsenek nyitható ablakok és klíma sincs. Ez csak egy példa. Ha saját magunknak gyártunk akkor az rossz ?
2022. nov. 25. 11:20
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

19: csakhogy azok a buszok a modern buszokkal már nem veszik fel a versenyt (ehhez kellene a kutatás-fejlesztés, mert a semmiből nem lesznek jobbak), vagyis olcsóbb, jobb buszokat lehet venni külföldről


Lehetne, hogy drágábban, kevésbé jó buszokat gyártanának itthon a hazai piacra, de azt a plusz költségben, kisebb komfortban fizetnénk meg. Olyan lenne, mint a szocializmus, ahol volt KGST autógyártás, pl. csak rosszabb volt, mint a külföldi hasonló termék.

2022. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!