Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ne azt kérdezd a másiktól,...

Ne azt kérdezd a másiktól, hogy kire szavazott, hanem azt, hogy magyar vagy -e és, hogy és milyen országban szeretnél élni? Ez egy önellátó ország lehetne !

Figyelt kérdés
2022. nov. 24. 08:29
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt értsd meg kérdező, hogy gyártani nem olyan egyszerű, mint aminek hangzik. Régen egy busz sokkal egyszerűbb, fapadosabb volt, mint ma. Ma már egy kanyarkövető ledes fényszóró önmagában komplexebb rendszer, mint régen egy egész busz volt. Manapság specializálódott cégek vannak, pl. aki a fényszórókat gyártja, 20 évnyi tapasztalattal. Ha most szeretnél önellátóan buszokat építeni, akkor kellene 20 évnyi tapasztalat a fényszórógyártásban, a visszapillantógyártásban, a felfüggesztésgyártásban, stb, stb, valamint a gyártósor gyártásban is, az üzemeltető szoftverek fejlesztésében is, meg persze kellene alapanyag, ahhoz kellenének nyersanyagok, bányák, ahhoz megint kellene szakértelem, eszközök, stb, stb, szóval a sor végtelen. Manapság nem lehet már ilyen komplex dolgokat egy ilyen kis országban mindent magunknak előállítani. Ez már nem az a világ.


Nem is olyan régen a legmodernebb technológia a katódsugárcsöves színestévé volt, most meg már az órámban is komplexebb kijelző van annál. Az a világ már elmúlt. És egyértelműen azok az országok állnak most nyerésre, akik a tudásra és nem a munkára fogadtak. Mi sajnos az utóbbiak vagyunk.

2022. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Aktuális példa az orosz autógyártás, hogy most a háború miatt nem jutnak nyugati autókhoz, ezért elkezdtek önellátásra autókat gyártani, csakhogy nem kerül bele légzsák, ABS, a károsanyag kibocsátási követelményeket is eltörölték, mert nem tudnak olyan motort gyártani, stb.


Szóval valamilyen autót tudnak gyártani, csak az műszakilag jóval elmaradottabb, mint a nyugatiak, mert nincs meg a szükséges tudás, gyártási képesség, stb. hogy a modern követlményeknek megfelelő autót tudjanak előállítani.

2022. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Értem ! De, itt annyi okos ember volt vagy van. Hol vannak ? A lényeg, hogy sem az ov-t sem a gy-t nem szeretem és ma láttam hogy a régi kínai piac helyén focipályák lesznek. Kell egy nagytakarítás ! Nincs annyi ember az országban, akik ha egyszerre lennének a stadionokban és a focipályákon, mindeni játsszon. Kezdünk Észak Korea lenni ? Tapsolnunk kell majd mindenért ? Én ebből nem kérek ! Ha a mai fiatalok nem fognak össze, akkor tapsolhatnak !
2022. nov. 25. 18:50
 24/36 anonim ***** válasza:

" Nincs annyi ember az országban, akik ha egyszerre lennének"


Ezeket az embereket meg kellene szervezni, amihez média kell, és a legtöbb médiát a fidesz birtokolja, nyomva a propagandáját.

2022. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
És akkor még mindig nem megy ki a magyar az utcára ! A stadionokat meg tudjuk tölteni ? Az életünkért nem focizunk ?
2022. nov. 25. 19:40
 26/36 anonim ***** válasza:

Meg kellene szervezni, koordinálni az embereket, írtam. Valakinek meg kell szólalnia, akire hallgatnak az emberek (ki lenne az?), aki megmondaná, hogy mikor és hova mozduljanak.


Vagy lokálisan is lehet szervezni valamit. Te elkezdtél szervezni a környezetedben valami megmozdulást? Ha nem, miért nem? Másra vársz, hogy lépjen valamit? Mások is így vannak vele, hogy másra várnak.

2022. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Akkor pusztuljon az ország !
2022. nov. 25. 20:42
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
27: miért kellene pusztulnia, az embereknek cselekedni kell, megszerveződni, tiltakozni. Te miért nem dolgozol ezen?
2022. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Én dolgozom ezen, de egyedül mire megyek ? Lövessem le magam ? Akkor talán felébred az ország ?
2022. nov. 26. 07:20
 30/36 anonim ***** válasza:

29: ne legyél komolytalan, miért lőnének le egy tüntetés megszervezéséért? Ellenzékieket lelőnek, amikor tüntetnek?


Csak arról beszéltem, hogy a saját közösségedben, településedben, kerületedben, ahol élsz, próbálsz keresni embereket, szervezni valami tiltakozást.


Nálunk nem lövik agyon a tüntetőket, mint Iránban, úgyhogy ez nem lehet kifogás, hogy ezért ne szervezz megmozdulást.


Tüntetés a helyi fidesz iroda, városháza előtt, tömeges petíciók a képviselőnek, stb. így lehet helyi szinten is lépni valamit, megmutatni, hogy elégedetlenek az emberek.

2022. nov. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!