Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok/libsik normálisnak...

A balosok/libsik normálisnak gondolják a rasszon kivüli keveredést?

Figyelt kérdés

2022. dec. 8. 19:31
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
59%

A komment az avarokról ír, ha elolvastad volna a benne linkelt tanulmányt akkor látnád hogy úgy van, ahogy mondtam.


“The Conquerors, who arrived in the Carpathian Basin after the Avars, had a DISTINCT genomic background with elevated levels of WESTERN EURASIAN admixture. Their core population carried very similar genomes to modern BASHKIRS and TATARS, in agreement with our previous results from uniparental markers.”


[link]


[link]


A lényeg, hogy a hozzád hasonló funkcionális analfabéták is regisztrálhatnak az oldalra.

2022. dec. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
51%
De a tanulmány pont azt írja hogy az Avarok Hunok és a honfoglaló magyarok is a Xiongus népcsoportra vezethetőek vissza bakker xd azért írt az avarokról mert közös ősünk van velük. Amúgy meg [link] De én tényleg itt fejeztem be, mint írtam te csak suttyó személyeskedést tudsz eddig az összes forrás ez a cikk is amit küldtem mindenhol azt írjak a Honfoglaló magyarok Őshazája Ázsiában keresendő te vagdalkoztál a tényekkel hát tessék hoztam neked forrásokat amik az ázsiai eredetet bizonyítják, erre leírod funkcionális analfabéta :) hát hogyne, mindenki magából indul ki.
2022. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
90%

"From proximal sources, Conq_Asia_Core1 could be consistently modeled from 50% Mansi, 35% Early/Late Sarmatian, and 15% Scytho-Siberian-outlier/Xiongnu/Hun ancestries,"


"These data are compatible with a Conqueror homeland around the Ural region, in the vicinity of early Sarmatians, along the migration route of the Huns, as had been surmised from the phylogenetic connections between the Conquerors and individuals of the Kushnarenkovo-Karayakupovo culture in the Trans-Uralic Uyelgi cemetery."


Tehát a magyarok őshazája az Urál vidékén volt, annak keleti oldalán. A 4. századtól keveredtek a sztyeppén teret nyerő türk/keleti hun népekkel akik 15%-ban hozzájárultak a genetikai örökségükhöz de ennyi. De a magyarok egy genetikailag eltérő inkább nyugat-eurázsiai jellegű, nem a mai Mongólia területéről hanem az Urál környékéről, Nyugat-Szibériából származó törzsekből álltak. Ezeket mind az a forrás írja amire először hivatkoztál, idéztem az összeset. Arról én nem tehetek, hogy nem vagy képes azt mondani, hogy "Ja, tényleg. Bocs, tévedtem, hülyeséget beszéltem, visszavonom" hanem játszod az eszedet az ami amúgy nincsen. Aztán hiába jössz egy évekkel a teljes genom analízis előtt készült 24.hu-s cikkel (még csak nem is egy tanulmány). Pont a genetikai kutatások alapján jelenthető, hogy hülyeség ahogy van.

2022. dec. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
51%

Igen most már megnéztem tüzetesebben is és én is hasonlót találtam amit te küldtél:

The Conquerors had Ugric, Sarmatian, and Hun ancestries, a bökkenő csak az hogy az ugor nyelvet jelentős számban beszélők arról a területről a magyarokon kívül a Mansik akiket te is küldtél, nemtudom rájuk googliztál e de ha valakik hát ők aztán baromi ázsiai vonásokkal rendelkeznek, illetve a Szarmaták pedig egy iráni származású nép ami közel kelet és hát ugye ott van még a maradék türk és hun is ami szintén ázsiai, szóval ne haragudj meg de ez egy elég nagy öngól mármint a 3 magyarokat alkotó csoport jelentős része ázsiai, vagy ázsiai beütésű szóval nekem nincs is több kérdésem :).

2022. dec. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Te lősz mindig öngólt, bizonyítod hogy fingod sincs róla miről beszélsz. A mansik genetikailag 50%-ban nyugat-eurázsiaiak. A szarmaták iráni nyelvűek voltak. Az iráni nyelvű népek ősei Kelet-Európából vándoroltak Közép-Ázsiába majd a mai Irán területére. A szarmaták genetikailag egy nyugat-eurázsiai jellegű népcsoport voltak. (Amúgy nem tudom milyen téveszméid vannak, de a mai irániak egyébként is nyugat-eurázsiaiak és nem keletiek).

Amúgy nem viccből küldtem ezt az ábrát a tanulmányból.


[link]


Tudom hogy az értelmezése meghaladja az értelmi képességeidet, de segítek. Azok az oszlopok lent nem azért vannak beszínezve mert úgy szebbek. A színes részek különböző genetikai komponenseket jelölnek egyes csoportokon belül. A citromsárga (kelet-ázsiai) és narancssárga (szibériai) jelöli a kelet-eurázsiai komponenseket. A többi a nyugat eurázsiaiakat, mint látszik az "EU_CORE" európai populációkban is ezek vannak különböző arányban. A Conq_Asia_Core jelöli a honfoglaló elitet, kb. 35-40% kelet-eurázsiai komponenssel. A mansiknál ez kb. 50% szibériai komponensből. Az avaroknál, hunoknál 80-90% a kelet-eurázsiai és más az összetétele is. Ha falnak mész is ez tény és ott van :) Szívesen, máskor is.

2022. dec. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
És akkor tegyük hozzá hogy a mai magyaroknak minimálisan van bármi köze a honfoglalókhoz (1-2%) ha egyáltalán van (a legtöbbnek 0%). Még a szomszédos ukránok körében is magasabb a kelet-eurázsiai keveredés mint nálunk. Aztán ők mégsem adják elő magukat hogy milyen nagyon ázsiai kinézetű, mandulaszemű emberek mert ők sem azok. Mi még annyira sem.
2022. dec. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
56%
Istenem igen és azoknál az oszlopoknál akkor is ott van a genetikai összetétel a 40 százalék talán nem éppen elegendő Úristen ? Ha valaki félig kínai félig európai milyen vonások lesznek rajta a dominánsak segítek az ázsiaiak, ezt mondom hogy a magyarokat alkotó három nagy csoport ázsiai ha nem is mongolid akkor is ázsiai, és ebből 40 százalék mongolid is vagyis ha kevertek is voltak mongolid jellegek voltak a dominánsak tegyem oda. De amúgy tökéletesen leírják, az akkori honfoglaló magyarok a mai baskír és tatár népekhez hasonlítottak illetve nyelvrokonaink a Manysik akármelyiket megnézed mongolid jegyeik vannak. Igen kevertek de ettől még egy mongolid jegyekkel rendelkező Ázsiában élő népcsoportok, ahogy a honfoglaló magyarok is voltak. Bakker ezt állítottam és küldesz olyan vizsgálatokat amik ezt támasztják alá amit írtam a honfoglaló magyarok Ázsiából jöttek és ázsiai jelleggel rendelkeztek, erre elküldöd azt hogy 40 százalékban mongolidok voltak, vagyis kevertek ahol mongolid jegyek domináltak hát xdd ki gondolta volna. Amúgy meg nézz meg koponya rekonstrukciós képeket az akkor eltemetett honfoglaló magyarokról, minden második mongolid kinézetű volt de te annyira okos gyerek vagy. És igen a mostani magyarok hatalmas része valóban nem tartalmazza a honfoglaló magyarok DNSét de egyesek 10 százalékra míg te ugye 4 százalék körülire tetted ezt, na közlöm hogy ez 10 millió emberből közel félmillió, szóval bőven egybecseng azzal amit írtam, hogy sok magyarnak mandulavágású szeme van, ha bele gebedsz is így van, és ez az egyetlen értelmes magyarázat mert, egy franciának vagy németnek nincsen, míg egy magyarnak igen, a Kunokról meg nem is beszélve akik szintén ázsiai nép volt és be lett ide telepítve. A te logikádból kiindulva az Amerikában élő mixed vagy multiracialként nevezett embereket is akkor fehérnek kell venni teljesen hiába csak 30-40 százalék bennük az afrikai, és külsőre azok a tulajdonságaik a dominánsak, hát a vérük csak 30 százalékban tartalmazza ezt, 60-70 százalékban fehérek ezért ők fehérek, csak a bökkenő hogy ők nem tartják magukat annak ezért hivatkoznak magukra vagy feketeként, vagy multiracial vagy biracial peopleként, hiába nagyobb náluk az európai származás.
2022. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
56%
De ha 1-2 százalékot is nézünk bár te nagyon szereted a 0 felé konvergálni ezt a számot érdekes én meg pont azt olvastam hogy a környező országok közül nálunk a legmagasabb az ázsiai gének aranya 5-6 százalékkal de mondom legyen csak 1-2 az is 200 ezer ember bakker azért ez nem egy párszáz valaki, na mindegy utálom mikor valami próbál hülyének nézni majd hoz olyan kutatásokat amik engem igazolnak csak ő kénye kedve szerint ferditi a dolgokat. Mit állítottam a honfoglaló magyarok ázsiaiból jöttek, és ázsiai származásúak, és mongolid jegyekkel rendelkeztek mit bizonyított amit küldtél, hogy a népcsoportok amikből összeálltak azok Ázsiában éltek és ázsiai származásúak ebből 40 százalék a mongolid beütés, vagyis kevertek voltak ázsiai jelegekkel, ahogy a Baskírok. Majd azt állítottam hogy elég sok magyar embernél látok hasonló vonásokat, erre szintén elküldöd hogy 1-2 százalékra tehető az aránya ami 200 ezer ember, majd leírod hogy hülye vagyok annak ellenére hogy amiket küldtél engem támasztanak alá ez igen öcsém ügyes vagy.
2022. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként elmondom neked hogy az eredeti magyarok ázsiai származásúak, a japánokkal vagyunk a legközelebbi rokonságban a genetikai vizsgálatok alapján"


Emlékeztetlek, hogy ezzel nyitottál :D Abszolút hülyeség, genetikailag nem a japánokkal hanem a szlovákokkal, szlovénekkel, horvátokkal állunk a legközelebbi rokonságban. A honfoglaló magyar törzseknek sem volt közük a japánokhoz. Modern földrajzi értelemben Ázsiából jöttek, de genetikailag európai, nyugat eurázsiai és kelet eurázsiai csoportok ötvözetéből álltak össze és a nyugati elem volt az erőteljesebb (60-65%). Szóval nem kell előadni, hogy te elejétől ezt mondtad és minden téged igazol mert totál hülyeségeket állítottál korábban. Még az avarok Mongólia/Bajkál-tó környéki eredetét is idehoztad, amikor a magyarság pár ezer kilométerrel odébbról az Urál vidékéről származik. Mondjuk még így is közelebb jártál legalább, mint a japán beböfögéseddel.


"vagyis ha kevertek is voltak mongolid jellegek voltak a dominánsak tegyem oda."


Idézem az antropológust akire hivatkoztál korábban: "Ne a mai, európai szemmel tipikus ázsiai emberekre gondoljunk. A szakember szerint az europid és a mongolid vonások keveredéséről van szó, az összhatás inkább előbbi javára markánsabb" Magyarán a szakember szerint az európai vonások markánsabbak voltak :) Én sem állítottam hogy európai megjelenésük lett volna, de az sem helytálló hogy ázsiainak néztek ki. A baskíroknak, tatároknak, manysiknak kevert vonásaik vannak, nagyon változatos a megjelenésük.


"Ha valaki félig kínai félig európai milyen vonások lesznek rajta a dominánsak segítek az ázsiaiak"


Ez meg egy bullshit. Nem minden vonás tekintetében az ázsiai lesz a domináns, a legtöbb vonásunk nem ilyen egygénes domináns-recesszív módon öröklődik hanem poligenikus módon tehát átlagban az utód kevert, átmeneti vonásokat fog örökölni, kivételesen egyik vagy másik véglet felé húzhat. Megnézed ezt a féli kínai kislányt akkor nem azt látod hogy anyja kiköpött mása. Nem fekete hanem barna haja van, nincs teljes mongolredője csak részleges, stb.


https://www.youtube.com/watch?v=JcG-oc8n-IM&ab_channel=Hanna..


De a Liu testvérek sem echte kínaiak. Az már csak a mi pszichés viszonyulásunk hogy az ilyen kevert személyek európai szemmel hogy nekünk hangsúlyosabbak az ázsiai jellegű vonásaik, az ázsiaknak meg a nekik idegen vonásaik a hangsúlyosabbak.


"És igen a mostani magyarok hatalmas része valóban nem tartalmazza a honfoglaló magyarok DNSét de egyesek 10 százalékra míg te ugye 4 százalék körülire tetted ezt, na közlöm hogy ez 10 millió emberből közel félmillió"


Ezt baromira nem úgy kell érteni, hogy a lakosság x%-a ilyen eredetű (tehát pl. félmillió), pláne nem úgy hogy akkor x%-a ázsiai megjelenésű lesz. Hanem úgy hogyha az összes magyar mintát átlagoljuk akkor van amelyikben ugye 0% volt a kelet-ázsiai, van amelyik 1% van amelyikben 3% és ez alapján kapunk mondjuk 1.3%-ot. Ez a pár százalék pedig random oszlik meg a különböző DNS szakaszokon, megjelenhetnek olyan régiókban amik nem konkrétan a külső megjelenésért felelős géneket kódolnak, vagy egyáltalán nem kódolnak (A DNS nagyobb része nem kódol), mellesleg amikor ilyen ősi évszázadokkal ezelőtt élt felmenőtől kerültek ezek be egy közösségbe akkor ezek a szakaszok nagyon kis részekre töredezettek. Lényeg a lényegben, hogy ez nagyon apró befolyással bír a megjelenésre emiatt kicsi az esélye hogy egy komplex többgénes tulajdonságot döntően ez fog meghatározni.


Ez a random orosz nő genetikailag inkább kelet-ázsiai mint a legtöbb magyar, ha mindent összeadunk kb. 4%-ban az. Aztán ugyanúgy néz ki mint bármelyik orosz.


https://www.youtube.com/watch?v=cyVzjLiomU4&ab_channel=Evgen..


Attól mert kelet-ázsiainak tűnő vonásai vannak valakinek, még nem lesz az genetikailag. A Pokimane nevű youtuber pl. tipik ilyen. A rajongói állandóan jöttek neki, hogy kelet-ázsiainak néz ki, biztos örökbe fogadták. Végül csinált egy DNS tesztet és csak egy tipikus észak-afrikai arab, ázsiai helyett 2% fekete afrikai :D


[link]


A kinézete csak random így sikerült, sok embert emlékeztet rá de nem kell hogy közöd legyen az ázsiaikhoz ahhoz hogy "mandulaszemed" legyen meg ilyenek, nem kifejezetten csak az ázsiaiak között fordul elő. Mongolredő nélkül tök általános Európában is nem specifikus ázsiai vonás. Ez csak a magyarok vesszőparipája hogy nekünk milyen egzotikus, ázsiai kinézetünk van aztán max. annyira van mint más kelet-európaiaknak is.


Itt van pl. a kelet-ázsiai eredetű népekre jellemző haj és fogszerkezet kialakulásáért felelős egyik mutáció megoszlása különböző populációkban. A sárga jelzi a kelet-ázsiai eredetű mutáció jelenlétét. Még a görögök és az afro-amerikaiak között is több ember hordozza mint a magyarok között. Nálunk pont annyira jellemző mint a zsidóknál. És hogy hordozó vagy még nem jelenti hogy a fenotípusodban megjelenik. Tehát kb. pont ennyire ázsiai kinézetű a magyar. (nagyjából semennyire)


[link]


"de egyesek 10 százalékra míg te ugye 4 százalék körülire tetted ezt"


Minket a teljes genom szintjén érdekel, azt meg soha senki nem tette 10%-ra. És amúgy nem én "tettem" valamilyen értékre, hanem a kutatások.


[link]


A kis citromsárga nyalábok jelölik a kelet-ázsiai genetikai örökséget. A magyaroknál ez számszerűsítve 0-3% között mozog. Románoknál, bolgároknál, ukránoknál még ennél is magasabb. Ez itt nem látszik de amúgy a székelyeknél, egyes erdélyi településeken magasabb 3-5% közötti értéket is elérhet (ugyanúgy van 0 is persze). De az még mindig nem kimagaslóan több mint Románia egyes területein. Évezredeken át mindenféle keleti nép jött-ment a környéken, ugyanúgy Ukrajna mit Románia, Bulgária területén persze hogy genetikailag is van valamekkora nyomuk az más dolog hogy az egyik amelyik idevetődött kivételesen nem asszimilálódott nyelvileg a helyi lakosságba hanem a helyiek egy jelentős részét asszimilálta. Ettől még genetikailag nem lesz több közünk a kelet-ázsiaiakhoz mint a környékbelieknek, megjelenést tekintve meg pláne. Amúgy hogy csomó embernek nemhogy 1-2% hanem semennyi kelet-ázsiai génje nincs az egyébként látszik az ábrán is ha megnézed de mivel sok ember már maga is elvégeztet ilyen teszteket ezért a nagyközönség számára is nyilvánvaló, ez már nem egy olyan dolog amivel csak a tanulmányokban lehet találkozni.

Pl. ők is 0% kelet-ázsiaiak, és lényegében 100% európaiak. Slussz poén hogy a szélsőjobbos fickó nem ázsiai hanem zsidó géneket hordoz :)


https://www.youtube.com/watch?v=eX63WDmojbU&ab_channel=%C3%8..


https://www.youtube.com/watch?v=VIQn7pg7MFc&ab_channel=K%C3%..


"A te logikádból kiindulva az Amerikában élő mixed vagy multiracialként nevezett embereket is akkor fehérnek kell venni "


Erről annyit, hogy sehol nem írtam hogy kit kéne fehérnek venni. Ez gyakran csak identitás kérdése, a DNS tesztek elterjedésével gyakran olyan latin-amerikaikról derül ki akik abszolút fehérként tekintettek magukra és nem meszticként vagy kaszticként hogy 20-30% amerikai őslakosok, míg csomó ember 20-30% fekete afrikai genetikai örökséggel afro-amerikaiként tekint magára. Van aki azt mondja ő biracial. De engem ez nem érdekel, mert nem határolható el egzakt módon genetikai alapon hanem identitáskérdés. Tök irreleváns mert ilyen törzsi sztyeppei népek nem valami rassztudaton alapuló identitás szerint szerveződtek, hanem nemzetségek, törzsek, törzsszövetségek szintjén mindegyik lehetett tök vegyes is ebből a szempontból. Amiről én beszéltem hogy nem volt kifejezetten európai vagy ázsiai karakterük, hanem ahogy az antropológus is mondta kevert jellegűek voltak markánsabb európai vonásokkal. Az meg már a dolog másik fele, hogy ez a 35-40% kelet-eurázsiai a honfoglaló elit magja volt, a teljes honfoglaló csoportot vizsgálva ott abból a tanulmányból is kitűnik hogy sokkal nagyobb volt a variáció, Etelközben is keveredtek a helyiekkel, mindenféle csoport csatlakozott hozzájuk csaknem teljesen európai, genomjuk alapján szőke, kék szemű egyéneket is azonosítottak.


"utálom mikor valami próbál hülyének nézni"


Eddig amit összehordtál az alapján konkrétan hülyének tűntél. Annyira hogy trollgyanús az egész. De nagyon szeretem ezt a témát szóval összeszedtem a lényeget, szerintem érthetően. Ha ezután sem érted akkor egyszerűen hülye vagy, nem tudok többet segíteni rajta.

2022. dec. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Nem csak a balos libsik, hanem a jobbos fidernyákok is normálisnak tartják a rasszok keveredését. Mivel ez nem politikai kérdés. Max. szélsőségeséknél.

Genetikai szempontból úgyis előnyös, inkább kulturális szempontból lehet problémás. De az akkor már nem rassz, hanem neveltetés kérdése.

Ahogy abban sem kételkedik senki, hogy egészséges utód származik egy rózsadombi ügyvéd és egy gyári munkás frigyéből, csak az nem biztos, hogy a mindennapokban problémamentesen elvannak egymással a szülők és rokonságuk.

De kellő kompromisszumkészséggel még ez is megoldható, csak ritkán szokott sikerülni, ám nem az egyik vagy másik fél alacsonyabbrendűsége, de sokkal inkább a megértés és nyitottság kölcsönös hiánya miatt.

2022. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!