Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit kéne most havi nettóba...

Mennyit kéne most havi nettóba keresni Magyarországon, hogy gond nélkül kifizesse valaki a számlákat és a családnak is rendesen be tudjon vásárolni?

Figyelt kérdés

Mennyit kéne most havi nettóba keresni Magyarországon, hogy gond nélkül kifizesse valaki a számlákat és a családnak is rendesen be tudjon vásárolni?

Pl. Egy fiatal családnak. 2 gyerekkel. 80 milliós CSOK-os házba.

2 Dízel Kocsi 1-1 millió értékben. (Havi 200 ezer üzemanyagköltséggel).


2022. dec. 11. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nézd, mi hitel nélkül, egy gyerekkel, egy kocsival, havi 1 tank benzinnel 300 körül jövünk ki havonta. Fűtés meg villany nincs benne, az hőszivattyú+napelem. Persze ha betegség van pl, az plusz 10-20-50 ezer, ha elromlik valami az megint plusz. Ha ez segít.
2022. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mitől ilyen sok az üzemanyagköltség??

Szerintem legalább havi 600. Az két 300 ezer körüli fizetés. Nem olyan teljesíthetetlen.

Persze, ha csak az üzemanyag 200, akkor nyilván más a helyzet.

2022. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A példád alapján ennek a családnak leginkább pénzügyi tudatosságra lenne szüksége.

Full hitelből nem veszünk fiatal házaspárként 80 millióért házat.

Ha meg már vett egy házat 80 millióért ami feltételezi hogy nem szar helyen vette a világ végén, hova megy el két autóval havi közel 5000 kilométert, ez autónk napi 125 kilométer ingázást jelent.


Ennek a családnak legalább havi 8-900 ezer forintos bevétel kell, hogy a hitelt és a kocsikázás mellett még egyenek is.

2022. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Én 800 -at keresek és gond nélkül kifizetek mindent.
2022. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

@4 Én meg tényleg 800-at keresek, meg asszony még 500 körül és eszünkbe nem jutna a kérdésben vázolt módon herdálni a pénzt.


Nagyon minimum 2 milla havonta, de még akkor is nonszensz a bevétel 10-15%-át közlekedésre herdálni.

2022. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ma Magyarországon az átlag kereset nettó 1.1 millió körül van átlagban.szoval családonként évente 25 millió megfordul.

Ebből illő már kijönni

2022. dec. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én vezetek családi költségvetést. Gyerek, hitel még nincs és nem herdáljuk a pénzt. Én biciklivel járok dolgozni, párom másik városban dolgozik így tömegközlekedik.

Albérletben lakunk, árakhoz képest baráti de így is a fizetésem fele mire kiegyenlítem az összes idevonatkozó dolgot (szoftverfejlesztő vagyok de vidéken, így itt nem "pesti bérek" vannak - bőven nem).

Viszont a kajára, esetleg betegség esetén gyógyszerre több megy el, mint az albérletre. Kaját egy menzaszerű helyről rendelünk, napi menüben, mert így olcsóbb, mintha otthon főznénk és viszonylag változatos (1380 Ft / menü, amiben van egy bőséges leves meg második + szállítás is benne van).


Nagyjából havi 600k a kettőnk bevétele, jobb hónapokban, amikor nincs semmilyen ünneplés, betegség vagy bármilyen plusz kiadás, akkor egy 100-150k-t lehet megtakarítani de akkor tényleg csak az albérlet + kaja van, esetleg minimális szórakozás de más nem.

Legalább is idén év elejéig ez volt jellemző, azóta van, hogy örülünk, ha nulláról kijön ez a szám vagy esetleg maradt egy 20-30k pluszban.


Optimálisan még vagy 150-200k kellene, hogy gyűjteni is tudjunk, szóval én azt mondanám, hogy háztartásonként ebben a pillanatban olyan 800k optimális lehet ha nem szórja az ember pénzt (nagyvárosban).

Falun talán még valamivel olcsóbban meg lehet úszni (eredetileg falusi vagyok, ezért valamennyire belelátok abba is).


Ha van hitel meg gyerek, akkor a 800k is karcos lehet, persze megoldható.

2022. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Havi 2-10 millió közötti összegnek mindenki örülne.
2022. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Én meg tényleg 800-at keresek"


Mért én nem tényleg, csak úgy odaírtam? :)

2022. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 MDaniel98 ***** válasza:
Az attól függ, hogy mekkora a házad, van-e hiteled, és mit értessz a megélni alatt.
2022. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!