Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Toroczkai Lászlóval miért tud...

Toroczkai Lászlóval miért tud normálisan vitázni Orbán Viktor?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik ha valaki normálisan kérdez vitázik akkor kiáll, viszont a balliberális oldal olyan komolytalan és butaságokat beszél H kifigurazza őket.

2022. dec. 14. 10:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
87%
#7 Nehéz komolyan venni ezt a logikát, amikor baloldalként hivatkozol te is az ellenzéki összefogásra. Én nem vagyok sem baloldali, sem liberális, mégis az összefogásra szavaztam. Ahol szintén nem csak baloldali párt van.
2022. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
96%

10: Lényegében a mostani választási rendszerben csak nagy tömbpárt győzhet. Toro külön indulva soha nem fog győzni, arra viszont kiválóan alkalmas, hogy bomlassza az ellenzéket, onnan vigyen el szavazatokat.


Ez a realitás. Toroék bejutnak, felveszik a pénzt, ágálnak a parlamentben, de reális esélyük a nyerésre nincs, egyedül a fideszt segíti a létük, mert összefogni nem hajlandóak az ellenzékkel.

2022. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
96%
11: igen, ezért nem értik, hogy nem automatikusan ballib, aki a fidesz ellen szavaz, pl. konzervatívok is vannak ilyenek nem kevesen, akik a korrupt urambátyám rendszert rühellik
2022. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
92%

Most tényleg az a meglepő, hogy két szélsőjobboldali párt megélhetési politikusai jobban megértik egymást, mint a valódi baloldali, zöld vagy liberális ellenzéküket? :-))))


Tótnak és orbánnak nincsenek ideológiai vitáik: mindkettő szélsőjobboldali ideológiát követ.


Ez önmagában is megmagyarázza, miért barátságos köztük a hangnem - függetlenül attól, hogy a fidesz zsebpártja-e a Mihasznák Mozgalom vagy sem.


Két liberális párt is jobban megérti egymást, akkor is, ha az egyik kormányon van, a másik ellenzékben. Lehetnek köztük aktuálpolitikai viták, de a világnézetük, ideológiájuk közös - tehát sosem lesznek olyan valódi ellenfelek, mint az ellentétes ideológiájú pártok.

2022. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
1%
#9. Jól kifundáltad, Sherlock. Végül is csak a Mi Hazánk alakulása óta halljuk ezt a komplett baloldaltól. Mára az lett belőle, hogy mindenki leszarja, mert az összefosásnál még Toróékat is sokkal jobban bírjuk.
2022. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
94%

III.Edricus Anxious:

Nem vagyok sem baloldali, sem jobboldali. Az Összefogásra szavaztam de csak azért, mert volt programjuk és végre egy szemerkényi esély volt arra, hogy eltakarodik a fityisz.


Az MHM közelében nem járt, hogy bármit is tehetne és sosem fog a szélsőséges nézetei miatt. Mint a fiatalkori Jobbik...Csak ott történt változás, elsőnek pozitív irányba, aztán teljesen negatív értelemben, ezért szét is esett a Jobbik teljesen.


Én lennék a legboldogabb, ha lenne végre egy értelmes harmadik utas párt, és nem orbán-gyurcsány kombinációból kellene mazsolázni, mert egyikből sem kérek, ahogy eddig sem kértem.

Viszont az MHM-ről én, meg ezek szerint mások is azt látják, hogy nagy összhangban a fidesszel együtt mozog. És nem csak azért, mert mindkettő szélsőjobboldali párt, hanem mert valami érdek van köztük ezen felül.

Valószínűleg a legnagyobb érdek, hogy a fidesztől lemorzsolódott és a fidesz által már meg nem szólítható szélsőjobbosokat betömörítsék valahova. Ezért is tulajdonképpen aki MHM-es, az egyben fideszes is valahol.

2022. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
6%

13.


De aki nem tart az "Összefogással" (jajj, de manipulatív névválasztás amúgy), az sem automatikusan Fideszes vagy "náci".

2022. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
9%

11.


Bocsi, azért tettem így, mert az összes olyan ellenzéki pártot amelyik nem tagja az összefogásnak, rögtön "Fidesz szimpatizánsnak" tekinti az "Összefogás", esetleg "szélsőségesnek", és kialakul egy "a mi ellenzékünk az egyetlen igaz ellenzék" logika.


Bár nem is tartja össze őket semmi az "utáljuk Orbánt" vezényszó kivételével. Ezzel választást lehet nyerni, de mi lesz utána?

2022. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 A kérdező kommentje:
Ez tényleg egybites gondolkodás a ballibeknel h aki nem összefogás parti az Fideszes... Sokkal inkább a Fidesz mint a baloldal... Sokan inkább szavaznak a Fideszre mint a moslekkoaliciora
2022. dec. 14. 10:50
 20/84 anonim ***** válasza:
3%

#16. "Mint a fiatalkori Jobbik...Csak ott történt változás, elsőnek pozitív irányba"


Ott szúrták el, hogy megpróbáltak még a DK-sok kedvében is járni, pedig ez óriási hiba. Egy ilyen párt épp akkor csinálja jól, ha a komplett baloldal sír, hogy "jaj, itt vannak a gonosz nácik".

2022. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!