Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van Magyarországon objektív...

Van Magyarországon objektív híroldal?

Figyelt kérdés

Ugye vannak a legnagyobbak, az Origo ami full Fideszes, aztán a Telex, 444, HVG ami full woke propaganda oldal.

Idáig az Index tűnik valamennyire normálisnak.

Tudtok esetleg olyat, ami tényleg objektív?



2022. dec. 14. 12:19
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:

"Szóval nem, nem ugyanankkora propaganda a kormányellenes média, mint a kormánypárti média"


Az, hogy bemutatja egy dolog. Viszont az egy másik, hogy az úgymond sajátjaik ellen nem mutatnak be semmit. Tehát ezért mondom, hogy propaganda. Az egyetlen feladatuk, hogy szapulják a kormányt (nyilván van miért), tehát hírekbe bújtatott propagandát nyomatnak. Ha számukra kínos hír van, akár itthonról, akár a nagyvilágról, azt egyszerűen nem adják le. Ja, meg ugyanúgy hazudnak, mint a másik oldal, erről meg személyes tapasztalatom van, milyen hazug lejárató kampányt tudnak indítani.


"A fideszes média meg képes azt a kamut beadni, hogy Németországban milyen szar élet van"

Hát ok, de én nem dicsértem őket se :D

Amúgy idáig 4 országban éltem: Ukrajna (25 év), Németország (4 év), Hollandia (1 év), Magyarország (1 év). Számomra (hangsúlyozom, számomra) eddig itt a legjobb. Mostmár nem megyek máshova.


#8 Onnan nem olvastam még semmit, ma beszélgettünk barátokkal és bedobta az egyik.


#7 Próbálom, amúgy beszédes és barátságos vagyok. De azt veszem észre, hogy teljesen megosztottak az emberek is, meg amit a kilences is mond... Azt mondják, amit olvasnak.

2022. dec. 14. 12:42
 12/57 anonim ***** válasza:
61%

Független is van, és objektív is.

A 444 szerintem kifejezetten ilyen.

Ott nem szépítik el sem a kormányt, sem az ellenzéket, nem hallgatják el a bevándorlók botrányait, stb. bár a Fideszes lakájmédia rendre szereti ezt a képet bemutatni róluk.


Hogy beszél az LMBTQ kirekesztéséről? Nos, igen, de az azért mégiscsak a társadalom egy jelentős hányadáról van szó, aminek van jelentősége.


1-24-ben, 100%-ban nem közölhetnek biciklis balesetről híreket.


Átlátszó is eléggé objektív, vagy mit tartasz benne szubjektívnek?


HVG szintúgy.

2022. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
0%

6


Az volt a kedvencem, amikor 2015 környékén a 444 legyártott egy nagyon "igényes" videót, ahol migránsok "leérveltek" 2 magyart. Persze a "magyarokat" is kreálni kellett (hogy látszódjon, hogy szélsőségesek), ami úgy nézett ki, hogy adtak rájuk baseball sapkát, meg magyar válogatott focimezt. Aztán, hogy vagy hogy nem, ez a videó eltűnt az oldalról, amikor kiderült, hogy a lakosság döntő többsége nem kér a migránsokból.

2022. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
14%
Neked még nem tűnt fel, hogy 24.hu milyen? :D Pedig nagyon egyértelmű.
2022. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
Nem, azt nem olvastam még. A kérdésben említetteket ismerem, meg a Nepszava, Mandit (előbbi ellenzéki szócső, utóbbi kormánypárti).
2022. dec. 14. 12:56
 16/57 anonim ***** válasza:
0%

12: a 444 kb. annyira független, mint a másik oldalon bármelyik ...

LOL


Nagyon nagy szemellenző kell, hogy ezt ne vedd észre.

2022. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
100%
Az index kormánypárti, csak ki van adva nekik hogy viselkedjenek függetlenként.
2022. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
56%
Onnan lehet felismerni a "független" "hír"portálokat, hogy a cikkeik majdnem 100 százaléka feltételes módban íródik, azaz nem jelentenek ki semmit, csak utalgatnak halványan. Aztán ha kiderül, hogy kamu, akkor tudnak magyarázkodni, hogy ők nem tényként írták le, csak lehetséges dologként :D
2022. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
61%

Az Index fideszes kézben van. Ott nem fölülről mondják meg, hogy mit írjanak, hanem csak a keretek szabják meg. Tehát szabad ellenzéki hangokat is megszólaltatniuk, amíg nem feszegetnek nagyon kényes témákat. Én erre nem vagyok kíváncsi, de ha neked érdekes az Index, akkor te tudod.


Porfoliot ajánlanám esetleg! Ez gazdasági fókuszú, de még a legobjektívabb, és viszonylag minőségi portál is!


Portfolion és Indexen kívül érdemes azért egy fideszes és egy baloldali portált választani. Ha nem akarod, hogy elpusztuljon az összes agysejted a demagógiától és bulvártól, akkor Origo helyett a Mandinert ajánlom inkább.


Nagy baloldali hírportálok közül szerintem napi hírekért bármelyiket lehet olvasni. De ott is azért van bőven bulvár és kattintásvadászat.

Időnként megjelenő minőségi tartalmakért szerintem a 444-et érdemes követni, lásd ezt az oknyomozást arról, hogy a Fidesz és baloldal Budapesten együtt nyúlják le a parkolóautomaták bevételeit:

https://www.youtube.com/watch?v=yY6AQnx1V2U&t

Vagy lásd a Partizánt, akiknek az archívumából most direkt egy jobboldali személlyel (Bayer Zsolttal) való kiválóan sikerült interjút linkelek be:

https://www.youtube.com/watch?v=aoajtl7BSe0

2022. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
76%
Portfolio
2022. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!