Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy a felsőoktatásban...

Most, hogy a felsőoktatásban eltörlik a minimum ponthatárokat, visszaáll a normális rend?

Figyelt kérdés

2023-tól eltörlik a minimum ponthatárokat.

Ez a minimum ponthatár eleve elég komcsi intézkedés volt.Idén még 280 pont volt.

Ha az alatt vagy, nem mehetsz egyetemre, még fizetős képzésre sem.


Én 2012-ben felvételiztem egyetemre.Akkoriban 200 volt a míniumponthatár.Vagyis,egy nem túl jó érettségi+középfokú nyelvvizsga elég volt a bejutáshoz.

Én is bejutottam közlekedésmérnöki szakra, ott nem is volt magas a ponthatár.Fizikából a 0-ról kellett magam felhúzni,hogy elvégezzem a hő és áramlástant, mechanikát meg az ilyen csodákat.

De, sikerült, mérnök lettek, lediplomáztam.


Ha idén, 2022-ben jeleneztem volna,nem értem volna el a minimum ponthatárt, mert csak 276 pontom van.



Szerintem jó,hogy eltörlik, mert ez a 280 pont meg a szórakozás az emelt érettségikkel, sok diáktól vette el a felsőoktatás lehetőségét.Nyilván, az egyetemek is lobbiztak az ilyen kommancs szabályok ellen.


De, igazából az sem lett volna baj, ha visszaállítják normál szintre.2011-ben még 160 volt, 2012-ben meg már 200.A 200 pont szerintem teljesíthető.


2022. dec. 22. 16:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A tömeges felsőoktatás nem azt jelenti, hogy minden hülyének nyitva áll az egyetem. ehhez mondjuk kellene egy kis önismeret is hogy valaki hármas tanulóként ne akarja az erőforrásokat magára pazarolni
2022. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem a felvi.hut. Nincs mindenhol eltörölve a minimum ponthatár, sőt vannak szakok/ és jó néhány/ ahol 400.

Nem lesz könnyebb a bejutás. főleg nagyon népszerű szakokon és egyetemeken sem. A sote pl. 2024-től szóbeli felvételi vizsgát is tart, ott már el is dől, hogy kit vesznek fel.

Lesznek a felvételi rendszerben érdekességek amikor a pluszpontokat osztogatják.

2022. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#10: Dehogy a múlt. Aki tehetséges és be akar kerülni, az be is fog. De nem kell minden jött-mentnek egyetemre mennie csak azért, mert nincs ponthatár.

Szó sincs semmilyen elitről egyébként, nem tudom honnan szeded. 280 pontot egyébként egyáltalán nem nehéz összeszedni. Ha valaki középsuliban leül és tanul legalább az érettségire, akkor egy 4-es átlaggal, egy emelt szintűvel már bőven meg is tud lenni. Még a nyelvvizsga sem kell hozzá.


Akinek meg nem jön össze de elszánt, az újra tud érettségizni olyan tárgyból, amely számít a felvételijénél vagy letesz egy nyelvvizsgát stb...Úgyhogy ez a tendencia, ami most megy pont inkább a felsőoktatás lezüllesztése.

2022. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Visszaállt a félanalfabéták ruhatár-büfé szak színvonalú képzése? Hát ha ennyire örvendesz, akkor műtsön meg egy ilyen kretén, aki a 2x2-t sem ismeri, de diplomája lesz.
2023. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14. A példád nem jó. Pont az orvosin lesz szigorítás, nem is kicsi.
2023. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!