Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak, mi baj a vármegyé...

Magyar Milán kérdése:

Baloldaliak, mi baj a vármegyével?

Figyelt kérdés

Most már nem "megyék" vannak, hanem "vármegyék". Pl.: Pest vármegye.

Mi a baj ezzel önmagában, hogy át lett nevezve vármegyére?



2023. jan. 9. 23:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
96%
Én hiányolom a kisbírót, aki kidobolja: "Közhírré tétetik, hogy mostantól az ország összes megyéjét a főméltóságú urak jóvoltából vármegyékké átneveztetik, ezen vármegyéket pedig a bíboros őexcellenciája megszentelé vala."
2023. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok balos, se libsi, se gyurcsányista, se egyéb elképzelt ellenség, de ez nem más, mint figyelemelterelés. A lányoméknál délelőtt 10-ig van fűtés a suliban, utána fűtés lekapcs, és szellőztetési tilalom van. Sebaj, lényeg hogy most már vannak vármegyéink. Amúgy meg maholnap 40 éves vagyok, én világ életemben megyének hívtam a megyéket, és ezután is megyének fogom.
2023. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
94%
Főként az a baj vele, hogy semmi értelme...
2023. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
94%

Sokan azzal érvelnek, hogy elterelés a valós problémákról, meg hogy sok pénz a semmire. De én most másról írnék.


Ezezk olyan dolgok, amik visszavisznek minket a múltba. Semmi szükség ezekre, éljünk a jelenben inkább. Bár a Fidesznek hála a jelen is baromi szar, de attól még ne repítsük már vissza ezt a szar országot a múltjába. A Fidesz barom szövege szerint ezekkel a hagyományokat állítjuk vissza, közben egy baromság az egész, hátrafelé viszi az országot ez a hülyeség. Egyesült Királyságban is vannak hagyományok, de ez a mai vármegyés dolog egy irtózatosan izzadságszagú undormány. Ráadásul az Egyesült királyságban nem 2023 van léptek vissza a régi hagyományaikhoz.


De amúgy ettől nem lesz dicső ez a szardarab ország, hogy mostantól vármegye a neve a megyéknek. A Fidesznek hála az ország sokkal szarabb, mint lennie kéne és mellé egy izzadságszagú baromságot is csináltak.

2023. jan. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
6%

"Milliárdok a semmire. Közben a gyerekem fázik az iskolában, a tanára meg esténként a mekiben pultos, mert nettó 200 a bére."


Nagyon helyes, dolgozzon csak. Nehogy elpuhányodjék a magyar ember a jólétben, az ország építése érdekében fontos a munka.

2023. jan. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
6%
Azért nem tetszik a balosoknak, mert ez is egy lépés a patriotizmus felé és ha egy országban patrióták az emberek, az marha nagy akadállyá válhat a céljaik elérésében. Persze nem a kis ugri-bugri, átlag gyakoris ballipsiről beszélek, az nem tudja ezeket, csak mantrázza, ami "fentről" jön.
2023. jan. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok baloldali, de válaszolok. Nekem a következő a bajom vele:

1. 2023 van, semmi szerepük nincs a váraknak, azon kívül, hogy turistalátványosságok. Ahogy már előttem is írták, csak a múltba repít vissza minket.


2. Csak pár példa: tanár, orvos és eü dolgozó hiány van, az árak az egekben, a fizetések lihegve, kullogva sem tudnak lépést tartani az áremelkedésekkel. Ezzel szemben, min agyal a kormányunk? Legyenek vármegyéink. Hát nagyon boldog vagyok.


3. A ráadás: A Fideszt ismerve, gondolom valamelyik Mészáros cég cserélte le a táblákat és hatalmasat kaszált rajta.

2023. jan. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
11%

"Milliárdok a semmire. Közben a gyerekem fázik az iskolában, a tanára meg esténként a mekiben pultos, mert nettó 200 a bére."


A jólét elveszi az emberek munkabírását. Nézz rám, hajnali egykor gyakorizok, miközben nincsenek anyagi gondjaim. Mindezt ahelyett, hogy értelmes dolgokkal foglalkoznék. olyan lusta vagyok, hogy megijedek saját magamtól is.


Az anyagi jólét elveszi az ember értékteremtő képességét. De ha valaki beleszakad a munkába kevés pénzért, van motivációja értéket teremteni. Le kéne vinni a magyarok bérét úgy 50% al, máris jobb lenne itt minden, az államnak is lenne egy csomó bevétele ebből, lenne miből feltölteni az államkasszát.

2023. jan. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
94%
vármegye, ispán innen már csak egy lépés a jobbágy meg a deres
2023. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan ráerőszakolni az országra a vármegyéket meg az ispánokat a jelenkorban az nem csak bicskanyitogató és felesleges, hanem a történelem kigúnyolása is. Ez nem hagyományőrzés, hanem nevetségessé tétel. ugyanúgy mint a közpénzen létező alapítványi állovagrendek, akik egymást ütik maguk közt lovaggá díszes keretek között.. röhej
2023. jan. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!