Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a probléma a Debrecenben...

Mi a probléma a Debrecenben épülő akkumulátorgyárral?

Figyelt kérdés
A világ a fosszilis energiahordozókról a megújulókra fog átállni, aminek magas az akkumulátor igénye. Én jó lépésnek látom ebbe az ágazatba való minél nagyobb arányú beszállást.

2023. jan. 22. 16:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 A kérdező kommentje:

#26

"Normális esetben szerinted mi lenne egy jóléti ország útja? A szabálykövetés magasabb szintre emelése vagy még több olyna gyár ami csak azért települ ide, mert itt nem feltétlenül kell.."

Ez nem vagy-vagy kérdés. Attól, hogy nem jön létre az a gyár, még nem lesz magasabb szinte emelve a szabálykövetés. De ha engem kérdezel legyen magasabb szintre emelve a szabálykövetés, és jöjjenek gyárak is.

Azt meg nem te fogod megítélni, hogy kell-e ez ide, vannak akik talán jobban értenek hozzá.


"Olyan oldószert ami ki sem juthatott volna a csarnokon kívülre. Ha szerinted ez nem gáz és nincs itt semmi látnivaló.."

Nem mondom, hogy helyes, de a bolhából elefántot esete.


"Mert az állami ellenőrző szerv évekig nem végezte a munkáját?"

Miért nem vizsgálják meg most azonnal a csapvíz koncentrációját? Ha évekig nem tették, az nem kifogás arra, hogy most miért nem. És ehhez állami szervek sem kellenek.


#27

"Ez az akumlátor gyár csak a Kinai befektetőnek és a fidesznek hoz hasznot, mindenki másnak káros sőt nagyon káros. Ennyi."

És a Németországban lévő és épülő ugyanilyen gyárak kiknek hoznak hasznot?


#29

"Sajnálom de te azt az egyszerű tényt figyelmen kívül hagyod hogy a többszörösen és nagyon szennyezett víz tisztítására nem is alkalmas a Debreceni szennyvíz tisztító technológiája"

Honnan veszed, hogy nem alkalmas rá?


#30

Az élelmiszeriparban nem csak erre használják a vizet, és nem csak ennyi a vízszennyezés. A mezőföldekre szórt műtrágyák és permetezőszerek szerinted hova kerülnek, ha nem a talajvízbe?

És a többi gyárral szerinted mi a helyzet? Pl.: mosóport, tisztítószert, sósavat előállító üzemmekkel, vagy a forgácsoló cégek során használt emulzióval, gépolajjal? Úgy tesztek, mintha csak az akkumulátor gyártás során keletkező káros anyag lenne csak káros.

2023. jan. 22. 21:22
 32/102 anonim ***** válasza:
92%
És te honnan veszed hogy alkalmas???
2023. jan. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/102 anonim ***** válasza:
91%
Szinte minden ipari tevékenység szennyezi a környezetét így a vizet is csak az nem mindegy hogy mivel és mennyire. Valamint betartja e a rávonatkozó környezetvédelmi előírásokat. De még az is gondot jelent ami a Gödi samsung gyárban történik nevezetesen az hogy a fideszes állami szervezetek csak tessék-lássék ellenőrzik a jogszabályok betartását. Ez nem túl biztató a Debreceni gyárra nézve, itt sem lesz ez máskép hiszen a fidesz bandának nem érdeke.
2023. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 A kérdező kommentje:

#32

Nem írtam, hogy alkalmas, nincs meg a szakképzettségem ahhoz, hogy én ezt megítéljem.


#33

Nem csak fideszes, vagy állami szervek feladata ezeknek a jogszabályoknak a betartása, nálunk is rendszeresen van környezetvédelmi audit, és nem éppen állami szervek végzik.

2023. jan. 22. 21:42
 35/102 anonim ***** válasza:
83%
Ennyit tudnak a fideszesek. TApsolni ahhoz, hogy tönkreb*sszák a saját környezetüket. Ez a cigányok szintje, erre mást nem lehet mondani. AKi érveket vár tőlem, az olvassa vissza az itteni válaszokat, nem fogom újra leírni azt, amit más már megtett.
2023. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/102 anonim ***** válasza:
74%

Ha ennyire jó és biztonságos ez a gyár vigyék Felcsútra, ott is szükség van új munkahelyekre.

De valahogy nem harcol Felcsút ezért a gyárért, sőt továbbmegyek senki nem akar Debrecen helyett Kínai akumlátorgyárat a környezetébe látni.

2023. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/102 A kérdező kommentje:
Pedig egy 9000 ezer főt foglalkoztató munkahelyet egy 1700 fős településre vinni amúgy nagyon értelmes dolog lenne. Nem is értem, miért nem Felcsútra viszik, tuti van ebben is valami fideszes csavar, de én ravasz vagyok és átlátom! :D
2023. jan. 22. 22:05
 38/102 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig egy 9000 ezer főt foglalkoztató munkahelyet egy 1700 fős településre vinni amúgy nagyon értelmes dolog lenne. "

Hát igen, ez elgondolkodtató, hogy vajon egy 1400 fős településen egy 9000 munkahelyet biztosító gyárnak, vagy egy 3500 fős stadionnak van-e több értelme...

2023. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 anonim ***** válasza:
74%

Ki ne találd már hogy a gyár minden munkahelyét Magyar munkásokkal akarnak majd feltölteni.

Ennyire nemlehetsz korlátolt.

2023. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/102 anonim ***** válasza:
100%
Jólmondja az előttem szóló:))))) minek az a focistadion annak a pár Felcsutinak? :)))))
2023. jan. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!