Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a probléma a Debrecenben...

Mi a probléma a Debrecenben épülő akkumulátorgyárral?

Figyelt kérdés
A világ a fosszilis energiahordozókról a megújulókra fog átállni, aminek magas az akkumulátor igénye. Én jó lépésnek látom ebbe az ágazatba való minél nagyobb arányú beszállást.

2023. jan. 22. 16:34
 51/102 A kérdező kommentje:

#46

„Kérdező kis ártatlanul megkérdezi, hogy mi a baj vele, majd amikor jönnek az ellene szóló érvek, már be vannak készítve a hatalmas panelek, hogy miért is egy csúcsszuper dolog ez…”

Idézz már EGYETLEN olyat a kommentjeimből, ahol olyasmit írok, hogy ez egy csúcsszuper dolog. Én nem amellett érveltem, hogy mennyire jó, hanem azokat az állításokat igyekeztem cáfolni, amelyek szerint szar.


“…és tiszta hülye mindenki, aki ellenzi”

Én nem hülyéztem le senkit, viszont én már itt voltam szánalmas, korlátolt, fidesznyik, és a cigányok szintjén. Nem is értem miért engem ér a vád, hogy hülyének tartok bárkit is.

Nem lehet, hogy esetleg jól érvelek, és ti érzitek magatokat hülyének már anélkül, hogy azt mondanám rátok?


„Akkor most érdekel itt bárki véleménye…”

Érdekel, de attól még hogy érdekel, nekem is van véleményem.


“…vagy csak a saját dolgodat akarod szajkózni?”

Nem a saját dolgaimat szajkózom, hanem vitába szállok az olyan kijelentésekkel, amikkel nem értek egyet, pl.: azzal, hogy az a probléma a gyárral, hogy termőföldre épül -> a termőföldek 0,003%-át foglalja el. És az olyan szintű hazugságokkal, hogy az ilyen gyárakat sivatagba szokták építeni, vagy az olyan légből kapott kijelentésekre, hogy a Debreceni szennyvíztisztító nem alkalmas megtisztítani a gyárból jövő vizet.

Ha nem bólogatok autmatikusan az ellenérvekre, az már szajkózásnak minősül?


“Hogy már a témához is hozzászóljak, irdatlan nagy naivitás azt hinni, hogy ettől a városnak jobb lesz. Több ezer munkahely? Na majd kíváncsi leszek, hogy hány debreceninek ad ez munkát.”

Miért szerinted kiknek fog?


“Ezek a környezeti tanulmányok meg olyan, mint a statisztika. Amit a megrendelője ki akar belőle hozni, az lesz kihozva.”

Ilyen alapon az összes üzem létrehozása ellen is lehet hurrogni, hisz azoknak is megrendelésre készülnek a tanulmányai, nem?

2023. jan. 23. 20:52
 52/102 anonim ***** válasza:
67%
kérdező! te hol laksz?
2023. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 anonim ***** válasza:
71%
Ne add fel kérdező, vannak olyanok, akik értik, és megértik hogy miről beszélsz és mik az aggályaid! Igazad van.
2023. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 A kérdező kommentje:

#52

Debrecen.

2023. jan. 23. 22:31
 55/102 anonim ***** válasza:
67%

[link]


[link]


[link]


A tudatlanok szembe mennek a világ fejlődésével!

2023. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/102 anonim ***** válasza:
32%

"“Hogy már a témához is hozzászóljak, irdatlan nagy naivitás azt hinni, hogy ettől a városnak jobb lesz. Több ezer munkahely? Na majd kíváncsi leszek, hogy hány debreceninek ad ez munkát.”


Miért szerinted kiknek fog?"


Kb. 5-ször elmondtuk már, hogy a vendégmunkásoknak!

2023. jan. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
100%

56 - vendégmunkásoknak... Vagy 10-szer elmondták: a betelepülő üzemek dolgozóinak építik meg a Tócó-völgy2-t ezer lakással, ahova a Debrecenben munkát vállaló "bevándorló" magyar családokat költöztetnek. Ugyanakkor új lakóterületeket is kijelölnek.

Biztos lesznek más nációk is - ez elkerülhetetlen, de Debrecenben hozzá vannak szokva az idegenekhez.

2023. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 A kérdező kommentje:

#56

De azt egyszer sem, hogy honnan veszitek ezt, pedig meg volt kérdezve is.

2023. jan. 24. 07:48
 59/102 anonim ***** válasza:
67%

Pl. abból, hogy már a BMW építkezésére is 2000 vendégmunkás jön.

És gyenge érv, hogy a törökök hozzák a saját melósaikat, mert még mérnököt csak-csak érdemes hozni (mondjuk abból is kell olyan, aki érti a nyelvet és tudja a helyi előírásokat), de melósból biztosan nem azért hoznak, mert a török melós jobban tud ásni, hanem azért, mert nincs szabad munkaerő Debrecenben.

És ráadásul megépül a BMW is, amely szintén munkaerőkeresletet fog generálni.

2023. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 anonim ***** válasza:
71%

59 Debrecenben valóban nincs már túl sok szabad munkaerő, de Kelet-Magyarországon rengeteg van, ráadásul így megéri azoknak is haza menni, akiket elcsábítottak Nyugat-Magyarországra...

A török cég a saját embereit hozza az építkezésekre, akik már bizonyítottak Dubaiban a metró építésen, a Boszporusz alagút építésén stb. Akiket ide fog hozni, az 535 nap múlva, amikor kész lesznek mennek is tovább.

Más kifogás?

2023. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!