Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a probléma a Debrecenben...

Mi a probléma a Debrecenben épülő akkumulátorgyárral?

Figyelt kérdés
A világ a fosszilis energiahordozókról a megújulókra fog átállni, aminek magas az akkumulátor igénye. Én jó lépésnek látom ebbe az ágazatba való minél nagyobb arányú beszállást.

2023. jan. 22. 16:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 A kérdező kommentje:

#38

Egyiknek sincs értelme.


#39

Mondtam én ilyet?

2023. jan. 22. 22:29
 42/102 anonim ***** válasza:
77%

@41

"Egyiknek sincs értelme."

Ebben egyetértünk. De a 3500 férőhelyes stadion már ott van, egy évtizede. Ha egy értelmetlen dolgot felépítettek oda, akkor egy másik már igazán nem osztana vagy szorozna, nem igaz?

Nekem alapvetően nem az a bajom, hogy Debrecenbe akksigyárat akarnak építeni. Nm ott lakom, nem az én dolgom. Az viszont zavar, hogy meg sem kérdezték erről a lakosságot, nem csináltak megfelelő környezettanulmányt, a legjobb termőföldjeikre tervezték a gyárat, meg még néhány hasonló, erősen zavaró körülménnyel van a problémám.

Miért nem lehetett az Alföld közepébe tervezni? Valahová a Tisza vagy a Duna partjára, ha már ekkora vízigénye van? Simán elfért volna. Vagy valamelyik erőmű közelébe, ha ekkora energiaigénye van. Tervezhettek volna mellé európai színvonalú munkásszállót is, és akkor mehetett volna lakott területtől távol is akár. Tehát megint nem alapvetően azzal van a probléma, hogy fejlesztünk, gyárat építünk, hanem azzal, hogy pont az egyik leghátrányosabb helyre, amit csak lehetett találni az országban. Ráadásul mindenki megkérdezése nélkül, mindenki igényeinek a semmibevételével? Egy normális jogállamiságban ez elég nonszensz dolog.

2023. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 A kérdező kommentje:

#42

"Ebben egyetértünk. De a 3500 férőhelyes stadion már ott van, egy évtizede. Ha egy értelmetlen dolgot felépítettek oda, akkor egy másik már igazán nem osztana vagy szorozna, nem igaz?"

Dehogynem osztana szorozna. Ha én betöröm a kocsid ablakát, akkor neked sem oszt-szoroz, ha mellé még a házad ablakát is betöröm?


"Az viszont zavar, hogy meg sem kérdezték erről a lakosságot"

Máshol sem nagyon tartanak népszavazást egy-egy beruházás, vagy gyárépítés létrejöttéről. Feleslegesnek is tartom, az utca embere laikus, nem tudja megítélni.


"em csináltak megfelelő környezettanulmányt"

Honnan veszed?


"a legjobb termőföldjeikre tervezték a gyárat"

7.300.000 hektár termőföld van az országban, a gyár területe 221 hektár. Na ez az ami nem oszt nem szoroz.


"Miért nem lehetett az Alföld közepébe tervezni?"

Talán mert ott nincs akkora munkaerő, mint egy nagyváros közvetlen közelében.


"Valahová a Tisza vagy a Duna partjára, ha már ekkora vízigénye van? Simán elfért volna. Vagy valamelyik erőmű közelébe, ha ekkora energiaigénye van."

Akkor meg amiatt menne a siránkozás, hogy szennyezi a Dunát/Tiszát.

Folyók közelében meg nem feltétlenül jobb a vizeállátás, bármerre el lehet vezetni a vizet csöveken keresztül, ahogyan az áramot is vezetékeken.


"Tervezhettek volna mellé európai színvonalú munkásszállót is, és akkor mehetett volna lakott területtől távol is akár."

Talán tudják, hogy akkor kisebb lenne volna a hajlandóság, hogy ott dolgozzak, és nem tudták volna megtölteni dolgozókkal a lakott terülektől távol munkásszálló ide, vagy oda. Különben meg lehet még munkásszállót utólag felhúzni mellé, az is lehet, hogy be van tervezve attól még, hogy nincs az orrunkra kötve.


"Tehát megint nem alapvetően azzal van a probléma, hogy fejlesztünk, gyárat építünk, hanem azzal, hogy pont az egyik leghátrányosabb helyre, amit csak lehetett találni az országban."

Hát nem tudom, én csak hátrányosabb helyeket látok kb az egész országban ettől, csak Budapest közelében lett volan jobb helye.


"Egy normális jogállamiságban ez elég nonszensz dolog."

Ezek szerint nincs is normális jogállam sehol.


Nekem azzal van a problémám, hogy sok hozzá nem értő jól megszakérti, hogy hogyan kellene, de amúgy fogalma nincs az egész témáról, arról emg főleg nem, hogy miféle háttérvizsgálatok történtek a projektet illetően, és miért oda, akkor és úgy csináljak. De azért megaszondják, hogy márpedig így szar.

2023. jan. 22. 23:20
 44/102 anonim ***** válasza:
20%
Annyi a probléma hogy a fidesz támogatja.... ha épp nem engednék akkor az ellenzékiek meg azért tüntetnének, hogy mi az hogy nem lehet akksigyár.
2023. jan. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
22%

44 - tök jó meglátás!

Az ellenzék ezen próbál erőt meríteni Debrecenben, mert ott teljesen jelentéktelenek. Vajon miért nem csinálták végig a népszavazást?

A kérdések jóvá lettek hagyva, csak érte kellett volna menniük a kérdőívekért... de nem mentek...! Miért nem???????

Most meg szavalókórusban pofáznak...

2023. jan. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim válasza:
78%

Nekem az egész kérdés kiírása már egy kicsit mókás dolog.

Kérdező kis ártatlanul megkérdezi, hogy mi a baj vele, majd amikor jönnek az ellene szóló érvek, már be vannak készítve a hatalmas panelek, hogy miért is egy csúcsszuper dolog ez és tiszta hülye mindenki, aki ellenzi. Akkor most érdekel itt bárki véleménye, vagy csak a saját dolgodat akarod szajkózni?

Jaj bocsánat, elfelejtettem, az interneten vagyunk, itt soha senki nem győzött meg még a saját igazáról.


Hogy már a témához is hozzászóljak, irdatlan nagy naivitás azt hinni, hogy ettől a városnak jobb lesz. Több ezer munkahely? Na majd kíváncsi leszek, hogy hány debreceninek ad ez munkát. Ezek a környezeti tanulmányok meg olyan, mint a statisztika. Amit a megrendelője ki akar belőle hozni, az lesz kihozva.

2023. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 jpeacefuler ***** válasza:
17%

#4-es

Forrás az általad leírtakhoz, vagy a gyártástechnológiát is ismered részleteiben?

2023. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
79%
jpeacefuler: érdemes olvasni a témában cikkeket és megnézni, hogy mi történt és történik Gödön...
2023. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
23%
Az a baj vele, hogy a magyar kormány egy maffiaállam, ami nem tartja be még a saját törvényeit sem, elsikálják a kínos ügyeket, ezért jönnek ide a környezetszennyezésükről híres kínaiak aksigyárat építeni.
2023. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 jpeacefuler ***** válasza:
74%

#48

Cikk, cikkek?

Azok hiteles dolgoknak számítanak?

2023. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!