Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen emberek azok, akik...

Milyen emberek azok, akik tagadják, hogy "az apa férfi, az anya nő"?

Figyelt kérdés
Ezt az emberek jobb esetben általános iskolai biológiaórákon megtanulják, később magától értetődően így alapítanak majd családot és normális értékrendet közvetítő meséket olvasnak majd a gyerekeiknek. Miért akarják ezt egyesek aláásni?

2023. febr. 8. 20:03
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen ember az aki beskatulyázza,megkülönbözteti az embereket nemek szerint?"

Olyan, mint aki pl. az állatokat is megkülönbözteti fajok szerint, és ha kutyát akar tartani, akkor nem macskát vesz, amelyik kutyának érzi magát, hanem kutyát.

2023. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
84%

Ezt senki sem tagadja szerintem, de attól még egy primitív szlogen, kifejezetten agyhalottakra specializálva. Rosszabb mint a piros lett a paradicsom, nem sárga.


Ilyen bugyutta mantrákra tényleg lehet politikát építeni? - örülök, hogy nem ott élek, Magyarországon!


Ennél még az ellenzék-féle "A család az család." szlogen is sokkal-sokkal értelmesebb, mert legalább van mögötte GONDOLAT: egy gyermekét egyedül nevelő anya is család, egy özvegy édesapa is család, az unokáit szülei helyett is nevelő nagymama is család, még két elárvult testvér is család!


Hogy kinek mit jelent a CSALÁD, az legyen már magánügye! Van akinek egy nagybácsit jelent a család, mint az én elárvult dédanyámnak, akit szülei helyett rokon gyámok neveltek fel.


A jobboldal egybites, debil szlogenje viszont mit akar mondani?


Hogy mindenkinek van biológiai apja és anyja? Oké - és ezt ki a lóf@x nem tudta eddig???


De egy biológiai apa még nem morális értelemben vett apa, egy biológiai anya nem föltétlenül ÉDESanya!


És egy biológiai apa + biológiai anya NEM MINDIG = család!


A családját elhagyó vagy gyermekét erőszakoló apa CSALÁD??? A csecsemőjet jobb esetben nagyinak lepasszoló, rosszabb esetben egy inkubátorba, még rosszabb esetben egy kukába beb@szó anya család???? ÉDESanyának kellene hívja a gyermeke, ha egyszer rájön a kilétére?


A halott apa is apa, a halott anya is anya - de nem lehet a családod többé!


A GYÁMSÁG kérdése a biológiai szülőség kérdésével nem mindig függ össze!


Már egy szimpla válásnál is egyik fél megkapja, másik nem, vagy részlegesen a felügyeleti (vagy olykor csak láthatási) jogot!


A csonka család miért ne lenne család? És miért ne vállalhatna felelősséget egy árvaságra jutott, vagy egylhagyott gyermekért a saját, csapnivaló biológiai szülei helyett más olyan felnőtt, aki felelősséget képes és akar vállalni érte?


Szóval ennél primitívebb szlogent is rég olvastam...

2023. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
78%
Ez az "apa férfi, anya nő" egy semmitmondó, lózung duma aminek nincs érdemi jelentése, csak a valós problémákról való terelésként használja a fideszes média és politikusok.
2023. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
84%
Tisztában vagyok vele, hogy senki nem tesz fel egy ilyen kérdést úgy, hogy érdemi vitát szeretne vele kezdeményezni, de azt az apróságot kiemelném, hogy "az anya férfi, az apa nő" kijelentéssel senkinek, tehát az LMBTQ-nak sincs problémája, hiszen az "anya" jelentése annyi, hogy "nőnemű szülő", az nincs benne, hogy mit jelent az, hogy valaki "nő". Vagyis egy transznemű nő is magát anyának, egy transznemű férfi is magát apának nevezi egy szülő-gyerek kapcsolat kontextusában, tehát egyetért azzal, hogy az anya nő, az apa férfi. Ez olyan, mintha azt írtuk volna törvénybe, hogy a fivér fiú, a nővér lány. Igen, ezt jelentik a szavak, ezt fontos volt alaptörvénybe írni.
2023. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem senki sem tagadja.
2023. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább azt nem értem hogy az LMBTQ emberektől miért van tagadva a család mint fogalom.
2023. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
10%

"Hogy kinek mit jelent a CSALÁD, az legyen már magánügye! "


Törvényi szempontból nem mindegy.

Azért ne kapjanak már a homárok fiatal házas adókedvezményt.

Ugyan mire fel?!

2023. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
30%

"Én inkább azt nem értem hogy az LMBTQ emberektől miért van tagadva a család mint fogalom."


Mert hogy van tagadva? Odamegy az orbánista erkölcsrendészet és 5 évet lehet kapni, ha valaki azt mondja, hogy az apa férfi az anya meg férfi?

2023. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
87%
Milyen ember az, akinek primitív trükkökkel el lehet terelni a figyelmét a lényegről? Gyerekkori haverom lesz a leggazdagabb magyar, vejem is szépen gyarapszik, valamit kell mondani a választóknak, hogy ne ezen gondolkodjanak.
2023. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi szempontból ugyanolyan fontosak az ország számára mint egy heteroszexuális, ugyanúgy dolgozik, adót fizet, mégsem illeti meg az hogy hivatalosan normális családja legyen ami azt jelenti hogy olyan emberek akiknek biológiailag nem lehet közös gyerekük, egyet örökbe fogadjanak és sajátjukként szeressék.
2023. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!