Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért lettek ennyire...

A balosok miért lettek ennyire túlérzékenyek?

Figyelt kérdés
Most már gyakorlatilag semmilyen poént nem szabad mondani, ami egy kicsit is kigúnyolná az LMBTQ-t, női szeszélyességet, bizonyos népcsoportokat, mert akkor rögtön rasszizmus, szexizmus, homofóbia vádja alá kerül az ember. Pedig nagyon is volna igény az ilyen viccekre és kocsma asztali beszélgetésekben sokkal nyíltabban kimondják sokan, hogy mennyire tele van a hócipőjük a politikai korrektséggel és hogy mindenki arra vár, hogy mikor sértődhet meg. Miért akarják elnyomni, hogy a humor feldolgozza ezeket a témákat?

2023. márc. 23. 18:39
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/146 anonim ***** válasza:
41%
Oké, nyilván a gyk egy reprezentatív oldal ilyen szempontból, jól lefedi az embereket, ugye? Mégegyszer leírom, a “vicc” sértő, és még nagyon szar is.
2023. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/146 anonim ***** válasza:
67%

#81

Sokkal reprezebtatívabb, mint az, hogy te egyes egyedül kijelented, hogy sértő.

Jelenleg úgy állunk, hogy 20+ ember véleménye van a te véleményed ellen.

2023. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/146 anonim ***** válasza:
41%
#82 ettől még nem lesz reprezentatív. Viszont ahogy elnézem abban viszonylag nagy az egyetértés, hogy a vicc szar.
2023. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/146 anonim ***** válasza:
100%

#83

Nem számít, hogy reprezentatív-e. Ugyanakkora esélye volt odatévedni olyan embernek, aki szerint sértő, és aki szerint nem sértő. De olyan mégsem nagyon tévedt oda, aki szerint sértő. Ennek két oka lehet:

1. mert arányaiban baromi kevesen vannak.

2. arányaiban jóval többen vannak, de valamiért mégsem találtak oda a kérdéshez. Ennek okai lehetnek, hogy pl.: pont úgy álltak együtt a bolygók, hogy valami mágia folytán nem töltött be nálunk az oldal, vagy akik szerint sértő, általában véve nem elég intelligensek, hogy elsajátítsa az internet használatát, vagy túlérzékenyek és létrehoztak maguknak egy safe-spacet, amiben a gyakori le van tiltva, vagy valamiért a gyakorikerdesek.hu vonzza az olyan egyéneket, akikbe nem szorult társadalmi érzékenység (így jellemeztél engem, aki szerint nem sértő).


"Viszont ahogy elnézem abban viszonylag nagy az egyetértés, hogy a vicc szar."

Abban nagy (egyöntetű) az egyetértés, hogy nem sértő. Vagy miből vontad le a következtetést, hogy a nagy az egyetértés abban, hogy a vicc szar? Egy valaki írta, hogy szakállas, de őt le is pontozták.

2023. márc. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/146 anonim ***** válasza:
41%
#84 nem mindegy a reprezentativitás, már azért sem, mert ki az, aki látogatja a humor kategóriát? Lehet hogy van közös bennük, nem gondolod? Nem reprezentatív, semmit nem jelent. Egy populáció specifikus pici kis cikkelyéből nem tudsz következtetni semmire.
2023. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/146 anonim ***** válasza:
67%

#85

"nem mindegy a reprezentativitás, már azért sem, mert ki az, aki látogatja a humor kategóriát? Lehet hogy van közös bennük, nem gondolod?"

Én is ezt kérdezem. Ki az aki látogatja a humor kategóriát, mi a közös bennük?


"Egy populáció specifikus pici kis cikkelyéből nem tudsz következtetni semmire."

Ez akkor van, ha a populációnak az a kis cikkelye olyan specifikációval bír, ami torzítást visz az eredményekbe.

Ilyen például, ha én felmegyek egy skinhead fórumra és megkérdezem, hogy mi a véleményük a melegházasságról.

Vagy úgy számolok átlagjövedelmet, hogy a Rózsadombon körbejárok.

Vagy budapesti lakosokból alkotok pártpreferenciát az egész országra nézve.

De a gyakorikérdések.hu látogatóiban mi a közös, ami miatt nem tartják sértőnek azt a viccet?

2023. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/146 anonim ***** válasza:
41%
#86 nem tudom milyen emberek olvassák azt a kategóriát, nem ismerem, nem tudom mi megy ott. Ez alapján feltételezem, hogy nem a legkifinomultabb humor miatt mennek oda az emberek. Hasonló humorérzék lehet mögötte, ami máris torzítja a reprezentativitást.
2023. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/146 anonim ***** válasza:
67%

#87

Csakhogy a kérdés eredetileg a Politika kategóriába lett kiírva. 15 szavazat után valamikor rakták át a moderátorok a Humor kategóriába.

A Politika kategóriát látogatókban mi a közös, ami miatt nem tartották sértőnek a viccet?

2023. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/146 anonim ***** válasza:
41%
#88 ezt így nehéz megmondani, nem láttam a kérdést amikor ki lett írva, nem ismerem a másik kategóriákat, szóval nem tudom. Nyilván nem függetlenek hiszen van egy lényeges csoportosítási lehetőség. Pl a politika kategóriát alapvetően nem olyanok látogatják, akiknek ne lenne valamilyen irányú de erős véleménye. Tehát jórészt nem politikailag független emberek látogatják. A humor kategória. Tényleg nem ismerem, arról nem tudok véleményt mondani, de feltételezem hogy ott is van ilyen csoportositasi tényező.
2023. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/146 anonim ***** válasza:
67%

#89

"ezt így nehéz megmondani, nem láttam a kérdést amikor ki lett írva, nem ismerem a másik kategóriákat"

Milyen másik kategóriákat? A Politika kategóriában, és azon belül a Magyar Politika kategórián belül lett kiírva.


"a politika kategóriát alapvetően nem olyanok látogatják, akiknek ne lenne valamilyen irányú de erős véleménye."

És úgy látszik, hogy ez az erős vélemény az volt, hogy a vicc nem sértő. Az, hogy a Politika kategóriát erős véleményű emberek látogatják miben torzítja a sértő/nem sértő felállást?


"Tehát jórészt nem politikailag független emberek látogatják."

Így van, de nem tudom ebből mi akarsz kihozni. Úgy látszik függetlenül attól, hogy valaki baloldali, vagy jobboldali, nem tartotta sértőnek a viccet.

2023. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!