Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor van pénze a magyar...

Most akkor van pénze a magyar embereknek, vagy nincs?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallani, hogy nincs pénz, csóróság van stb. De akkor, hogy lehet az, hogy:

- a bevásárlóközpont előtt tele van a parkoló állandóan. Az emberek jól megpakolt bevásárlókocsikkal jönnek-mennek.

- mindenkinek van autója. Annyi autó van, hogy az úthálózat már nem bírja el.

- A szállodák, és egyéb szállások már hónapokkal előre be vannak táblázva. Az összes wellness teleház.

- Nyáron teltházasok a strandok, a büfék előtt sorok kígyóznak.


Nekem ez nagyon ellentmondásos. Akkor most van pénz, vagy nincs?!?



2023. máj. 7. 07:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

"mindenkinek van autója"


Egyrészt nincs mindenkinek, másrészt 15+ év az autók átlagéletkora, sokan lelakott roncsokkal járnak, az újak meg gyakran hitelesek.


Szóval ez egy látszat jólét, illetve az autó sokaknak olyan, mint másnak a dohányzás. Inkább eszik vacakabb kaját, de nem mond le róla.

2023. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A fő gond, hogy a szociális olló egyre jobban nyílik. Éjjeles voltam a héten a munkahelyen, vártam egyedül a buszt este, és 10 perc alatt elment előttem 1 tesla, 1 volvo XC90, 1 merci amg, ford ranger. Mind 20 milliós autók. Kis faluról beszélünk Fejér vm-ben.

Viszont a gyárban meg sokan élet-halál kérdése, kinek mennyi túlórája lesz, mert a hó végén már tőlem kértek cigarettát. (a cigi nem létfeltétel, csak érzékeltetésképp)

Már említettem, gyárban dolgozok. Van, aki 1 műszakos, túlóra nem nagyon van nekik. Keresnek 190-220 között. Én targoncázok 3 szakban, túlóra sokszor van, keresek 450 körül. A főnökök meg 1 millió körül. Na, ezért nyílik a szociális olló.

Na és pl. az albérletezések. Akinek van kiadott lakása, az elvesz havi 100-130 ezret attól, akinek amúgy sincs pénze(az albérlő), és még több lesz neki. És vesz még egy lakást, és azt is kiadja, és tovább , és tovább.....

2023. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
"a bevásárlóközpont előtt tele van a parkoló állandóan" Felénk soha nincs tele, pedig közepes város és vagy 20-25 község, falu lakói vásárolnak itt. Értenélek, ha minden második utcában lenne egy bevásárlóközpont.
2023. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Na és pl. az albérletezések. Akinek van kiadott lakása, az elvesz havi 100-130 ezret attól, akinek amúgy sincs pénze(az albérlő), és még több lesz neki. És vesz még egy lakást, és azt is kiadja, és tovább , és tovább....."


És ezek a pénzes emberek felverik a lakásárakat, illetve egyből megveszik a jobbakat, így elveszik az emberektől a lehetőséget, hogy saját lakásuk legyen, és albérletbe kényszerülve folyamatosan fejik őket.


Erre mondják, hogy a lakásokkal nem lenne szabad spekulálni, meg kellene adóztatni a befektetési ingatlanokat, hogy ne verjék fel a felvásárlásukkal az árakat, illetve lakbérplafont is be lehetne vezetni.

2023. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
A legfőbb kérdés, mennyi krumpli jár egy ilyen kérdésért? Mert a kérdező naponta kiírja.
2023. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#10


Nem biztos, lehet csak haszna van a rendszerből, és itt akar néphülyíteni.

2023. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!