Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Gyurcsány idején...

Fideszesek! Gyurcsány idején 300 volt a benzin, most 550 alatt nem találni. Orbán ennyire elkúrta? Visszasírjátok a Gyurcsány idején lévő benzinárat, nem igaz?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 17:45
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
42%

"Mennyi volt az átlagkereset a 300-as benya idején"


Ezt az átlagkereset szöveget mindig megmosolygom.

Vegyünk egy 3 fős mintát. Egyik keres 900 ezret, a másik kettő állástalan, vagyis egy fillért se keres. 900.000:3=300.000 Az átlagkeresetük tehát 300 ezer.


Hát, ennyit erről.

2023. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:

#51

Nem te találtad fel a spanyolviaszt, azzal hogy rájöttél, hogy az átlagkereset torzít. De ez a torzító hatás ugyanúgy fennállt 13 éve is, mint most. Szóval, ha az átlagkereset növekszik X százalékot, az üzemanyagár meg Y százalékot, ami jóval kevesebb, mint az X, máris lehet következtetést levonni belőle, hogy melyik érában a megfizethetőbb.


A példád meg eleve hibás, mert aki állástalan az nem számít bele az átlagkereset statisztikába, mivel nincs keresete.

2023. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

Oké, látom fogtad a lényeget...ja, nem.


A példám nyilván sarkos, de írhattam volna két szarul keresőt is.

A jelen helyzetre eléggé rápasszol.


13 éve nem nyílt ekkorára az olló. Volt középosztály. Ma nincs. Ma pofátlanul gazdag van, meg rohamosan szegényedő.

2023. aug. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

#53

"Oké, látom fogtad a lényeget...ja, nem."

Te nem fogtad fel a lényeget. A kérdező a benzinárakkal jön. Mit érnek önmagában a benzinárak, ha nincsenek mellé társítva keresetek, amikhez viszonyítasz? Én az átlagbért vettem alapul, de vehettem volna alapul a mediánbért, minimálbért (ha már a szarul keresőek a szívügyeid), ugyanaz lett volna az eredmény, hogy az üzemanyagárak jóval megfizethetőbbek.


"A példám nyilván sarkos, de írhattam volna két szarul keresőt is.

A jelen helyzetre eléggé rápasszol."

Nem csak a jelen helyzetre passzol rá. Az átlagkereset mindig torz volt ilyen szempontból nem csak most, hanem 13, vagy 30 éve is, te meg úgy teszel mintha valami új keletű jelenség volna.


"13 éve nem nyílt ekkorára az olló. Volt középosztály. Ma nincs. Ma pofátlanul gazdag van, meg rohamosan szegényedő."

13 éve voltak szegényebbek az emberek nem most. Vagyoni egyenlőtlenségi szempontból Magyarország meg középmezőnyben van.

2023. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!