Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ téma kigúnyolása...

Az LMBTQ téma kigúnyolása sokkal több ember számára szórakoztató, mint amennyinek sértő?

Figyelt kérdés
Sokszor járok vidéki rokonokhoz bográcsozni és elég gyakran előkerül ez a téma, olyan jó sztorikat mondanak, hogy "a svédek azért lettek b.zik, mert a nők onnan eljöttek melegebb éghajlatra" vagy "régen az volt a leginkább ciki, ha azt mondták valakire nem tudja eldönteni magáról fiú vagy lány, ma meg ez a divat". Az emberek valahogy kreatívak és humor tárgyává teszik ezt. Tudom, hogy ma annyira érzékenyek egyesek, hogy ezt már gyűlölködésnek veszik, de az ember az mindenütt ember. Én is multinál dolgozom és vannak ilyen tréningek az elfogadásról, ahová meghívnak neves LMBTQ aktivistákat és hivatalosan persze mindenki tapsol meg jóképet vág hozzá, de egymás közt azért a legtöbben kinevetik azokat, akik ezeket népszerűsítik.

2023. jún. 8. 12:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
100%
#40 attól függ miben nyilvánul meg. Ha pl rasszista vagy homofób “viccek” cenzúrázásaval egyetértek. Mások sertegetese nem igazán megengedhető szerintem.
2023. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
12%

Fehérek elleni rasszizmus?

Az aszexuálisok állítása, hogy heterok megnyomorítják az ő lelküket?

Vitában a férfi péniszméretének, vagy erekciójának felhozása érvként?

2023. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
100%

#42 a fehérek elleni rasszizmus is rasszizmus, és így elítélendő

Aszexuálisoktól személyesen nem ismerek ilyen sérelmet, de ez nem zárja ki a létezését és validitását, bár azért nem ártana tudni, pontosan mit jelent a “lelkük megnyomorítása” és ez miben nyilvánul meg.

A férfi péniszméretének felhozása negatív értelemben kb akkor jogos, ha a pasi rákérdez, hogy ezért nem jó-e pl a szex. Akkor jogos. Amúgy nem. De általában akkor szokott feljönni tapasztalataim szerint amikor a pasi is a nő testi adottságait becsmérli. Egyik sem jogos, mindkettőt elítélem, de attól még általában ezek együtt léteznek.

2023. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
5%
Persze, egy férfi csak akkor kaphat tahóságot, ha ő kiprovokálja. :D Na csak kibújt a szög a zsákból, hogy mi van a nagy igazságosság és felsőbbrendűség mögött. :)
2023. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
84%
Mondtam ilyet? Csak azt, hogy ez jellemző a saját tapasztalataim alapján.
2023. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
28%
Ha annyira korrekt és pártatlan vagy, próbáld egy nőnek mondani, hogy tapasztalataid szerint ők tehetnek a megerőszakolásról, mert minek mentek oda.
2023. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
81%

A "vidéki rokonokhoz" rész nagyjából meg is magyarázza, hogy melyik az a réteg, aki az ilyesmiken jól szórakozik. De amúgy szerintem nem is az a baj az egésszel, hogy viccelnek ilyesmikkel, hanem hogy mögötte tényleges homfóbia és gyűlölet bújik meg, ami így kerülhet "elfogadott" módon felszínre. Úgy viccelődni valamivel vagy valakivel, hogy közben te magad és a viccet hallgató közönség is tudja, hogy ez valóban egy vicc, és nincs mögötte komoly sértési szándék és homofóbia, teljesen más dolog, és igen, ezzel a legtöbb LMBTQ embernek nincs is baja. Olyan ez szerintem, mint a szexista viccek. Például hogyha lányok mondják magukról, hogy "na megyek vissza mosogatni, másra úgysem vagyok jó" az egy tök egészséges poén, hiszen a saját szorongásukat meg frusztrációjukat tudják levezetni vele, amit a kisebbségi lét okoz, de ugyanez a poén egy sráctól, akiről amúgy lehet érezni, hogy bizony erősen szexista már teljesen máshogy hat.

De a legfontosabb szerintem az, hogy empátival bíró lények vagyunk (sokan), akik nem akarnak feltétlenül más fájdalmának árán szórakozni. Ezért tudom, hogyha valakit egy viccel megbántanék a társaságban, ahol vagyok, akkor azt a viccet ott nem mondom. És nem a cancel culture meg a woke meg a PC miatt, hanem mert egyszerűen nem akarok egy embertársamban negatív érzéseket kelteni. Ilyen egyszerű. Nyilván, hogyha sz*rsz erre, akkor azzal viccelődhetsz, amivel akarsz, csak nekem mondjuk nem érne ennyit egy poén, de akinek meg igen, hát ez van.

2023. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
84%
#46 ez hogy jön ide? Az erőszak, ahogy a gúnyolódás is annak a hibája, aki elköveti. Hol olvastál ilyet a kommentemben, ami ennek ellent mond?
2023. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
64%
#47 A vidékieket sértegetni persze rendben van.
2023. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
84%
#49 szerintem nincs rendben, én is “vidéki” vagyok, de mégis értem, hogy milyen kategóriára érti a válaszoló. Ettől még nem helyes ez az elnevezés.
2023. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!