Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ téma kigúnyolása...

Az LMBTQ téma kigúnyolása sokkal több ember számára szórakoztató, mint amennyinek sértő?

Figyelt kérdés
Sokszor járok vidéki rokonokhoz bográcsozni és elég gyakran előkerül ez a téma, olyan jó sztorikat mondanak, hogy "a svédek azért lettek b.zik, mert a nők onnan eljöttek melegebb éghajlatra" vagy "régen az volt a leginkább ciki, ha azt mondták valakire nem tudja eldönteni magáról fiú vagy lány, ma meg ez a divat". Az emberek valahogy kreatívak és humor tárgyává teszik ezt. Tudom, hogy ma annyira érzékenyek egyesek, hogy ezt már gyűlölködésnek veszik, de az ember az mindenütt ember. Én is multinál dolgozom és vannak ilyen tréningek az elfogadásról, ahová meghívnak neves LMBTQ aktivistákat és hivatalosan persze mindenki tapsol meg jóképet vág hozzá, de egymás közt azért a legtöbben kinevetik azokat, akik ezeket népszerűsítik.

2023. jún. 8. 12:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
6%

Úgy jön ide, hogy mindkettő áldozathibáztatás. Az erőszak nyilván súlyosabb, de ott tabu a nőnek akár csak az elővigyázatlanságát is felhozni. De ha egy férfit sértegetnek, akkor ezek szerint legit magyarázat neked, hogy biztos kiprovokálta. Na ennyit a korrektségről.

Csak ismerd be, hogy nem az számít, mit tett, hanem hogy ki tette és ez alapján könyveled el bűnösnek, vagy ártatlannak. Nem ritka a liberálisoknál, hogy olyan dolgot relativizálnak a sajátjaiknál, aminek a tizedéért a másikat már máglyán égetnék el.

2023. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
69%
Igen, a "vidékizés" célja pont a görbe tükör mutatása lett volna, hogy ugyanúgy, ahogy valaki jól "elb*zizgat" bográcsozás közben, hihi haha, azért őrajta is lehet min kacagni, ha arról van szó :)
2023. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
80%
#51 nem vagyok hajlandó egy lapon említeni a fizikai vagy szexuális erőszakot, és egy rosszul megválasztott kifejezést. Nem egy kategória. Mintha az űrhajót és a vaníliás fagyit szeretnéd összehasonlítani. Megteheted, de nincs értelme.
2023. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
22%

Pontosítás: Nem vagy hajlandó egy férfi sérelmét egy lapon említeni egy nőével. Ha megcseréljük, akkor már mindjár a szóbeli sértéssel lesz a bajod, a férfi meg megérdemli, hogy mondjuk megverték, mert minek ment oda és amúgy is legyen férfi, oldja meg.

A hozzád hasonlók mindig kimagyarázzák, hogy ők amúgy teljesen igazsagosak, de a konkrét esetben kivétel nélkül mindig a nőnek adtok igazat, akármit követett el. Lásd amikor Amber Heard-et azzal próbáltátok felmenteni az ERŐSZAKOS tettei alól, hogy de a Johny Depp meg drogozott. A nagy liberális értelmiség ilyenkor hirtelen már mégis elítéli a drogot, ha úgy hozza az érdek. :D Ugyanez a vallással, vagy a bőrszínnel. Képmutatók vagytok.

2023. jún. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
84%
#54 Szerinted az, hogy megerőszakol egy meleg cigány egy lapon említhető, mint hogy valaki azt mondja, hogy kicsi a péniszed? Válaszolj kérlek, nem költői kérdés.
2023. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
72%
55. Szerinted az, hogy ti ok nélkül gyűlölitek a tisztességes keresztényeket egy lapon említhető, mint hogy egy bőrnacis férfinak megmondják, hogy ez nem férfias? Válaszolj kérlek, nem költői kérdés.
2023. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
84%
#56 válaszolok, amint te is az én kérdésemre.
2023. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
15%
Úgy teszel, mintha nem írtam volna oda, hogy a súlyosság különbözik. Szándékosan nem akarod érteni az igazságtalanságot és mellébeszélsz, hogy férfiak ellen olyan boztos nincs, mert biztos kiprovokálják. Mellesleg nemrég kikiáltottátok, hogy a nők után utcán füttyögés egyenlő az erőszakkal, szóval inkább a ti fejetekben kéne rendet tenni, hogy mi van egy lapon mivel.
2023. jún. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
33%
#58 sulyossag különbözik, de a bántalmazás módja is. Nem összehasonlítható. Verbális bántalmazást verbálissal a fizikai a fizikaival, a szexuális a szexuálissal hasonlítható össze. Tehát a válaszod…?
2023. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
15%

Benne van a válaszom, sőt, már az irányított kérdés előtt hangsúlyoztam, hogy a kettő nem egyformán súlyos. Te teszel úgy, mintha nem mondtam volna.

Onnantól kezdve, hogy kettős mércét használsz, már mindegy hogy mi történik, csak az számít, hogy kivel és az alapján ítélsz, ahogy az a válaszaidból is kifejezésre jut.

2023. jún. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!