Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baj, ha zavar, hogy Budapest...

Baj, ha zavar, hogy Budapest bizonyos részein már nem lehet hallani magyar szót?

Figyelt kérdés
Vagyis én nem vagyok a turizmus ellen, tudom, hogy sok pénzt hoz és nyitottnak is kell lenni a világra, de a mérték úgy érzem nem mindegy és a komfortérzetem jelentősen rontja, ha azt látom csak idegenek vannak mindenhol, pláne, hogy sokszor csak lerészegedni jönnek ide. Mondjuk ahol én lakom, külvárosban ott nem annyira van ez, de ha véletlenül bemegyek a belvárosba vagy felszállok a 4-6 villamosra olyan mintha egy másik világ lenne, sok helyen már alapból angolul szólnak hozzád. Nagynénémék is nemrég voltak hosszú idő után először, vidékről jöttek fel pár napra és azt mondták, ha felébrednének a metrón nem tudnák, hogy Magyarországon vannak. Lehet persze túlzás és a külföldieknek is értem, hogy tetszik Budapest, de azért mégis fura látni ezt, én jobban szeretem a magam kis magyar világát.

jan. 20. 14:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

A mechwart liget közelében lakok, ide pl többségében csak olyan futár jön, aki egy szót nem tud magyarul, az kicsit zavaró mondjuk, mert legalább a köszönéseket megtanulhatnák…


Ami a turizmust illeti, az szerintem rendben van, mert rengeteg pénzt hoz a városnak és hidd el ez még teljesen mértékkel megy Budapesten. Róma, London, Párizs, na itt van brutális turizmus, de olyan, hogy a szebb helyeken mozdulni is alig tudsz.


Tudom itthon sokan vidékiek vagy Budapest egy vidékiesebb részén laknak és nekik telítettnek tűnik a város, de ez valójában teljesen egészséges szint még.

jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem baj, h zavar, tenni meg nem sokat tehetsz ellene.


#1 “ köszönéseket megtanulhatnák…”

A Hello elég univerzális. Ezt sem használják?

jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Normális, hogy zavar. Kiszorítanak minket a saját hazánkból, és az ország politikai "elitje" ehhez asszisztál..
jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Legfeljebb neked baj. Kezeld valahogy, mert ennél csak több külföldi lesz Budapesten is.
jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én Bp szélén lakom és innen kijjebbre járok dolgozni.

Az agglomeráció szélén lévő gyárakban, raktárakban korábban ukránok dolgoztak, most már inkább ázsiai népek tömegei.

jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Gyertek Győrbe, itt szinte csak magyar szót lehet hallani és a belvárosi rész csodás!
jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"ahol én lakom, külvárosban ott nem annyira van ez ... Nagynénémék ... vidékről jöttek fel pár napra ... én jobban szeretem a magam kis magyar világát"

Mivel a belvárosi nyüsgéstől távol élitek az életeteket, furcsálljátok. De Budapest mindig is ilyen volt: a sok külföldi is hozzátartozik a városképhez. Ha nem tetszik, nem kötelező bemenni oda. :)

jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
6 Bezzeg a szomszédjában Rajkán
jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Költözz le egy borsodi zsákfaluba, ott hallgathatod, hogy "dikk, szoszi, aggyá má' kőccsön, more"
jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Budapest bő száz éve nagyságrendekkel színesebb volt; az a homogenitás, amihez hozzá vagy szokva, az volt inkább a különleges.


De mivel ehhez vagyunk szokva, engem is zavar természetesen, főleg ha egy üzletben nem tudnak magyarul. Egy egyszerű párbeszédet megtanulni néhány óra lenne vagy annyi se. Turisták szemszögéből ugyanez, bsznak megpróbálni magyarul megszólalni, meg se kérdezik, hogy do you speak english, elvárják, hogy te tudj angolul.

jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!