Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tilos rádió büntetése?

Tilos rádió büntetése?

Figyelt kérdés

Megbüntetik illetőleg megszüntetik a Tilos rádiót mert egy amerikai előadó káromkodott az egyik számába és ez hátráltatja a kiskorúakat a fejlődésben? Ez most valami vicc emberek? ...

De a való világ, a celeb vagyok, a mónika és balázs show, a győzike, a fekete pákó, és a hozzájuk hasonló gyöngyszemek nem?

Hozzátéve hogy ezek a műsorok mind 12-es karikával vannak ellátva. És némelyiket pont akkor sugározták a tv-ben, amikor az általános iskolás poronty hazaér az iskolából és bekapcsolja a tv-t.

Egy olyan műsor sincs az rtl-n illetve a tv2-őn amiből bármit is lehetne tanulni. Akár egy természetfilm, akár egy színházi műsor vagy egy beugró ami egy kultúrált szórakoztató műsor volt, de a tv2-nek nem kellett...

Ilyen sz_rságokkal butítanak minket már elnézést!!

Mi van itt emberek ébresztő!


2011. jan. 3. 22:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%

A tilos rádióban csak azt akarják bevezettetni, hogy hangozzon el figyelmeztetés, mielőtt trágár vagy gyerekek számára felkavaró dolog hangzik el. Ez teljesen jogos és Nyugaton már a 60-as évek óta van.


Nem kell bolhából elefántot csinálni...

2011. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%
előző teljesen jó mondja. senki nem mondta hogy megszüntetik őket egyébként ép itt volt az ideje hogy a győzike meg ehez hasonló férgeket ne mutogasák
2011. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Inkább ebből a hírből csináltak elefántot.. És engem igen is felháborít ez az álszentség, hogy mi védjük a fiatalok szellemi fejlődését, de iskola utáni időben sugározzuk a Balázs show-t ahol hülyébbnél hülyébb emberek elbaszott életét mutatják be, ami persze tökéletesen hozzájárul a fiatalok szellemi fejlődéséhez.

A kisfiúk megtanulhatják benne hogy az összes lány egy kis ribanc, a kislányok meg megtanulhatják hogyan tudnak feljebb jutni a létra fokán ha lesz_pkodnak pár embert.

Elég csak körbenézni a fiatalokon. Az életből kiábrándultak, céltalanok, drogoznak, és 10 éves koruktól nemi életet élnek.

Persze ehhez a médiának semmi köze.

2011. jan. 3. 22:32
 4/27 A kérdező kommentje:
Igazatok van egyébként, nem voltam teljesen körültekintő ezzel az üggyel kapcsolatban zárójel bezárva.
2011. jan. 3. 22:35
 5/27 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Itt utánaolvashatsz. Érdekes cikk, megéri megnézni.

Egyébként nem hinném,hogy magyarul káromkodott. Rengeteg olyan dal van, mai sláger is, amiben káromkodnak. Akkor pl. kívánság műsorokban mindig mondja be a műsorvezető, hogy figyelem, ebben a dalban, a 65. másodpecben az énekes káromkodni fog? (Szerintem a legtöbb embernek fogalma sincs egy egy dal szövegéről. És nem hinném, hogy a műsorvezetők minden egyes dalt kívűlről ismernek...)


Az osztrák Legyen Ön is milliomosban az utolsó előtti kérdés a White Christmas című dal második sora volt. Senki nem tudta a választ, pedig naponta legalább 10szer mindenki meghallgatta, és volt 4 lehetséges válasz. A legtöbben oda se figyelnek a külföldi szövegekre!


Csak arról van szó, hogy éppen nem volt jobb dolga a Média Hatóságnak, vagy szeretnék a Tilos Rádiót is felszámolni...

2011. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Igen.., egyet értek veled!
2011. jan. 3. 22:39
 7/27 anonim ***** válasza:
56%

Bocs, de a bolhából a kedves jó pártunk és kormányunk csinál elefántot...


A Tilos Rádió elleni szankciót 2010-ben hozták, azaz az új média törvény életbe lépése ELŐTT. Ez pontosan mutatja, hogy mennyire van szükség az új törvényre: semennyire. Ugyanis ha a régi törvények alapján eljárást lehetett indítani, akkor nincs szükség egy újabb hatóságra, amely egy rendelettel (tehát ALACSONYABB SZINTŰ szabályozással) szankcionálja az ilyen eseteket. Az eljárás indításához a RÉGI TÖRVÉNY ALAPJÁN is megvan a jogalap.


De nem is erre kell ez az egész új hatóság, meg törvény, meg miegymás, hiszen a szabályozásra eddig is megvolt a lehetőség. Már most egész jól látszik, hogy az új Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság olyan széles, és definiálatlan, korlátozatlan, pontatlanul behatárolt jogkörrel rendelkezik, hogy tulajdonképpen csakis a saját döntésüktől függ, hogy valamit engedélyeznek, vagy nem.


Azt mondják, hogy nem azért csinálták, hogy ilyen-meg-olyan rosszat tegyenek vele... Ok, rendben van. De akkor miért nem zárták ki annak a lehetőségét? Miért kellett egy törvényt úgy elfogadtatni, hogy már eleve tele van joghézagokkal? Nem volt még elegünk pont azokból, akik mindig megtalálják a kiskapukat, most még mi gyártunk nekik újakat???


Én valahogy nagyon úgy érzem, hogy az efféle sietséggel, hevenyészettséggel, átgondolatlansággal többet ártunk - önmagunknak - mint amennyit használunk.


Pedro

2011. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%

Én még soha nem hallottam 1 nyugati tv/rádióműsorban, hogy bemondták volna előre, hogy káromkodni fognak... Kisípolást alkalmaznak, de a zene szövegre nem figyelnek. Ugyanmár! Mo megint egyszer át akar esni a ló másik oldalára!

Egyébként pl sokszor ment anno Fekte Pákó dalai közül délután, meg este.. Pl az Add ide a didit című dala sokkal inkább betiltást érdemelne szerintem... Azt pl megértik a gyerekek, nem úgy, mint az angol szöveget.

Érdekes, az nem érdekelt senkit.

Ha vki nem ismerné a szöveget:

[link]

2011. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
igen, ez is egy rendkívül értelmes színfoltja a magyar palettának.
2011. jan. 3. 22:50
 10/27 anonim ***** válasza:
53%
melyik gyerek ér haza késő este az iskolából? Mellesleg ott van karika, a rádióban nincs...
2011. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!