Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a szigorúsá...

Miért van az, hogy a szigorúság ésszerűtlenséggel párosul?

Figyelt kérdés

Most speciel a dohányzási tilalomra gondolok!

Miért sz*rik a kormány mindenki véleményére, aki érintett az adott témában?


2011. febr. 26. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Azért, amiért általában a butaság is szorgalommal szokott társulni!
2011. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem nagyon értem
2011. febr. 26. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
érintettek a témába : csecsemők gyerekek allergiások kismamák nyugdíjasok egészséges emberek, ja és ki ne hagyjam a dohányzók. Most szarjuk le a dohányzók miatt a többieket?
2011. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
mondjuk pont rühellem a dohányfüstöt, meg persze tiltsuk ki minden zárt területről, ahol más emberek is kénytelenek szívnia a füstöt, de a szabad ég alatt lévő buszmegállóban durván röhejesnek tartom a dolgot, hiszen ott nem beszélhetünk passzív dohányzásról, ha esetleg mégis zavarna, arrébb megyek két lépést, semmi nem gátol benne.
2011. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Én dohányzok, de teljesen egyetértek avval hogy zárt területen tilos a dohányzás, nekem is a tököm kivan abból hogy bemegyek valahova és 2 perc alatt olyan büdös leszek mint állat, és megerőltetem magam annyival ha itthon cigizni akarok akkor kimegyek az udvarra.


Amúgy nem tudom hogy miért kell felkapni ezt is ugyanúgy mint a médiatörvényt, nézzétek meg már a nyugati országokat, ott már elég rég óta vannak hasonlók, csak nekünk újdonság ezek a törvények. (pl Franciaországban szigorúbb a médiatörvény mint itt, Írországban pedig ahol híresen nagy bagósok vannak ott se lehet cigizni zárt helyen, Kanadában meg közterületen teljesen be van tiltva a dohányzás, kizárólag magánterületen lehet cigizni, szórakozóhelyeken/kocsmákban is csak az arra kijelölt helyen lehet.


Bár azért vannak főbb problémák is amit meg kéne oldani (pl. cigánybűnözés) a kupolás cirkuszban ülő bohócoknak, de azért ezek kezdetnek nem rosszak.

2011. febr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

előző: nem a zárt téri dohányzásról volt szó (a médiatörvényről meg végképp nem, épp ezért bár nagyon belemennék a dologba, de ne itt), hanem a buszmegállókban, amik teljesen nyitott területek, tehát ott megtiltani a dohányzást kb. olyan, mintha az utcán tiltanám meg - ahogy lényegében történt is, hiszen az utca egy részén tiltották meg.

MOst abba nem is belemenve, hogy mi számít megállónak, ugye ez se tiszta, még így a törvény bejövetele után sem, szóval hol van az a határ, ahol még dohányozhatok, de féllépéssel arrébb már nem.

2011. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Miért sz*rik a kormány mindenki véleményére, aki érintett az adott témában?"


A kormány nem feltétlenül érzékeny a közvéleményre. A dohányzás tiltása pl. annyi, hogy alkalmazkodunk a nyugathoz. Senkit sem fognak erről megkérdezni, mert ez stratégiai kérdés :)))

2011. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"A dohányzás tiltása pl. annyi, hogy alkalmazkodunk a nyugathoz"


zárt területen igen, meg ott persze hogy támogatja ill. a dohányosok elfogadják a dolgot.


Na de a nyílt utcán? Ráadásul úgy, hogy nem egyértelmű a dolog, hogy honnantól szabad, és honnantól nem.

Mutass már nekem nyugati példát erre, ha már szerinted ezzel a nyugathoz alkalmazkodunk!

2011. febr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben megállókban sokszor voltam úgy, hogy kerestem honnan jön a fojtogató bűz. Aztán megtaláltam és arrébb mentem de ott is valaki füstölt kegyetlenül fullasztóan.


Aztán jött a jármű és szinte mindenki még beleszívott jó nagyot és lassan kezdte kifújni és közben szállt fel a tömeggel.


Fent meg nem is mindíg volt menekülési lehetőség, amikor az emberek egymást taposták. Azért volt szerencsásebb helyzet is. Pl héven ültem és egyik megállónál fojtogató kegyetlen erős nikotin szag ömlött áradt valahonnan. Már öklendezni kezdtem és gyorsan felkeltem, menekülőre fogva a dolgot. Aztán jobban megnéztem és enyhén kreol borostás melósruhás embert láttam az űlés mögött állni (a melósruha tisztességére legyen mondva). Cigaretta nem volt a kezében. Az az ember árasztotta a mérget. Talán rovarirtó szakmunkás volt külön méreg nélkül, nikotinnal átitatva? :))

2011. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 doboszoli ***** válasza:
Egyesek azt is elfogadnák kritika nélkül, ha a kuplerájban betiltanák a..hogy is mondjam.. nemi életet, mert a Fidesz majd tudja, sőt jobban tudja.D)
2011. febr. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!