Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fogják fel a feminis...

Miért nem fogják fel a feministák, liberálisok, MSZP, LMP, TASZ, PATENT hogy (sajnos) nem lesz semmiféle abortuszszigorítás?

Figyelt kérdés

A jelenlegi, magzatvédelminek gúnyolt törvénynek, amely évi 40 000 magzatot "véd meg"is van egy gyönyörű, és megható preambuluma, amelyben a következő szerepel, szó szerint:


"a fogantatással induló magzati élet tiszteletet és védelmet érdemel"


Aztán maga a normaszöveg szépen lehetővé tesz évi 40 000 abortuszt.Tehát senkinek nem tűnik fel az ellentmondás.


Az új Alaptörvényben meg annyi van, hogy a "magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg", tehát nem tesz hozzá semmit a jelenlegi "magzatvédelmi" törvény preambulumához.És ha eddig nem volt a "magzatvédelmi" törvény ellentétes a saját preambulumával, akkor ennyi erővel az Alaptörvénnyel sem az, tehát nem fogja az AB megsemmisíteni. Tehát úgy tűnik, hogy nem lesz szigorítás, mindössze legalább elvi szinten deklaráljuk, hogy a magzat nem egy kib*szott zselékupac, de a TASZ-nak, meg egyeseknek ezzel is bajuk van, ők azt akarják, hogy még elvi szinten se legyen deklarálva, hogy emberi életről beszélünk, hanem maradjon csak szövetcsomó, az hogy már néhány hét után fájdalmat érez, szervei vannak, szopja az ujját, dobog a szíve, és menekül, és fáj neki, mikor széttrancsírozzák, az nem számít. Ahogy az sem, hogy az abortuszt elkövető nők utána milyen lelki kínokat élnek át a (egyébként jogos) lelkiismeretfurdalásuk miatt, a lényeg az,jó liberális módra, hogy mindenki azt csinál, amit akar,mások élethez való joga ellenében is, a szabad döntés a legfontosabb, és ezt tegyük akkor is lehetővé, ha később ő is megbánja, és így annak is ártunk, akinek lehetővé tettük ezt a teljesen korlátlanul szabad döntést. Ahelyett, hogy segítenénk abban, hogy minél kevesebb nő érezze ezt megoldásnak, mert a tiltás ÖNMAGÁBAN valóban kevés, és az új Alaptörvény is arra kötelez, hogy előzzük meg minél jobban az abortuszokat, próbáljuk az okait is felszámolni, felvilágosítás, jobb anyaotthonok, stb...A tiltás nem cél, hanem EGY eszköz, a cél, hogy marginális jelenség legyen az abortusz. De egyeseknek fontosabb hangulatot kelteni, olyan dolog miatt, ami sajnos nem is lesz, magyarul hazudni. Szánalmas...


2011. ápr. 20. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 A kérdező kommentje:

"Szerintem az hogy valakit gyilkosnak nevezel elég nagy sértés!"


Személy szerint egy kommentelőt sem gyilkosoztam le. Általánosságban leírtam, hogy kit tartok gyilkosnak, mindenki eldönti, hogy magára veszi-e.

2011. ápr. 20. 18:42
 82/88 anonim ***** válasza:
46%

"nem önkényes egy kicsit ez a határhúzogatás?"


- De, viszont nem önkényesebb annál, minthogy 14 éves kor alatt valaki nem büntethető, 18. születésnapján felnőttnek számít, egy sérülés komolysága attól függ, éppen 8 nap alatt begyógyul-e stb. Ilyenek a törvények.

2011. ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:

"Nekem Oláh Ibolya a kedvenc énekesem, gondolom őt is kinyírtad volna."


Ez pont elég!:)

2011. ápr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
24%
Én is erre gondoltam, amikor azt írtam: "De. És?" :D
2011. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 A kérdező kommentje:
Bátorkodtam abból kiindulni, hogy erre rögtön azzal fogsz reagálni, hogy NEM kellett volna kinyírni, és ezzel rávilágítani arra, hogy az önmagában nem ok, hogy nevelőotthonba kerülne.
2011. ápr. 20. 18:49
 86/88 anonim ***** válasza:
66%

1. Az ember önző lény, szóval az hülye érv, hogy az abortusz bűn amiatt, mert valaki csak saját magára gondol. Én bevallom, önző vagyok és nekem fontosabb az életem számomra, mint másé. De ha nem hiszed, olvass utána, vagy tedd fel magadban azt a kérdést, hogy mi számít önzetlenségnek? Például tegnap is hallottam a buszon telefonálni egy nőt: "én pattantam is múltkor, amikor segítségre volt szükséged, te meg 10 percet nem vagy képes rám áldozni". Az élet adok-kapok dolog. Ha valakitől semmit se kapnál (vagy remélnél, hogy kapsz), nem is adnál neki, és ez nem csak az anyagi javakban nyilvánul meg (pld. egy csövesnek dobsz egy százast és vigyorogsz, hogy hű, de jó fej vagy, de közben vettél egy kis boldogságot lényegében.) Mindegy, a lényeg az, hogy konkrét önzetlenség nincs, az ember mindig elsősorban magáért tesz meg dolgokat, még ha ez nem is tűnik fel neki alapos átgondolás nélkül.

2. Ha valaki háborúzik és embert öl majd hazatér, hősként ünneplik. Nézőpont kérdése, hogy a "gyilkosság" minek számít.

3. Te mégis milyen körülmények között élsz? Mi 4-en lakunk egy cirka 60 éves családi házban apám nyugdíjából élve. Egy gyerek egyenlő lenne nálunk az utcára kerüléssel.

2011. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
A nők pedig azért éreznek bűntudatot, mert az egyház meg az ilyen őskonzervatívok, mint te bebeszélik nekik, hogy gyilkosok.
2011. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
100%

Hú, látom, kicsit elmérgesedett ez a téma. Nem is csoda, mert elég kényes kérdés.


Nézd, valójában szerintem nagyon szép, hogy így gondolkozol férfi létedre (kevés férfit foglalkoztat egyáltalán a téma, legalábbis az ismerősi körömből kiindulva). És kívánom neked és jövendőbelidnek, hogy sikerüljön magad tartanod ehhez a szép elvhez, miszerint tartsuk meg és neveljük fel a gyereket, akkor is, ha nem terveztük előre.


Úgy tíz éve én is hasonlóan gondolkodtam, mint te, bár azért kevésbé radikálisan voltam abortuszellenes. Most is amondó vagyok, hogy ha lehet, kerüljük, hálég sosem voltam abban a helyzetben, hogy szükségem legyen rá, és remélem, nem is kerülök. Most úgy érzem, képtelen lennék elvetetni a gyerekem, de ha újabb tíz év múlva az utcára kerülök és ott ér a gyerekáldás, akkor majd visszatérünk a témára:) Na de komolyan: beszélhetünk persze alaposabb felvilágosításról a suliban, felelősségteljesebb szexuális életről, de nemkívánt terhesség mindig is volt és lesz.


Tíz év alatt sokat változott a gondolkodásom, és már azt mondom, hogy sajnos beláthatatlan társadalmi következményei lennének, ha betiltanák az abortuszt. Most tegyük félre, hogy ki számít meg ki nem embernek meg gyilkosnak, pusztán a következményekről beszéljünk. Egyrészt, aki akarja, úgy is el fogja intézni, hogy elvetesse a gyerekét. Másrészt, ha nem elég "ügyes" ehhez, akkor, ha érzelmileg nem akarta (még vagy már) a gyereket, tök mindegy, miért nem, egyszerűen megszületik a csecsemő és egy hatalmas nyűg lesz az anyjának, amíg felnő. Tök mindegy, mi áll a háttérben, az anya fiatal kora, az, hogy éppen karriert épít, a lényeg, hogy a gyerek már születése előtt(!) érezni fogja (mert anya-gyermeke között már a magzati korban is folyamatos párbeszéd van), hogy nem kell, nem fogják szeretni, ezt erőltetni nem lehet! Biztos rengeteg olyan esetet hallottál, hogy megszületett a gyerek, kukába dobták, magukra hagyták az utcán stb.stb.. Gondolj csak bele, ha még így is ilyen gyakori, milyen gyakori lenne, ha nem létezne ez a törvényes módja annak, hogy az anya idejekorán eldöntse, akarja-e a gyereket. De még ha erőt vesz is magán az anya, mert nincs szíve ilyet megtenni, a büdös életben nem fog tudni teljes odaadással viszonyulni a gyerekhez, mert mindig ott lesz az a zavaró tényező, hogy úgy érzi, a gyerek miatt nem élhette ki magát. És az a helyzet, hogy ítélkezni tényleg nem lehet, mert lehet, hogy az anya tényleg mindent elkövetett, hogy ne legyen gyereke, mégis "becsúszott". Találkoztam már olyan emberrel, aki így vetette el, és hidd el, neki sem volt könnyű, 35 éves volt és már volt két gyereke, akiket imádott, de egyszerűen nem fért volna bele egy harmadik, sem anyagilag, sem érzelmileg. Mivel a kórházban, ahol abortusza volt, egy kórteremben voltunk, láttam, hogy végigbőgte a műtét előtti és utáni részt, egészen addig, amíg a férje nem jött érte. Szóval nem feltétlenül "érzelemmentes vadállat" az, aki erre fanyalodik.


Vagy vegyük a másik esetet, az anyagi biztonságot. Sokan persze túlbecsülik, hogy mennyi minden kell a gyereknek, de azért a semminél több kell, ebben biztos te is egyetértesz. Nekem két és fél éves a kisfiam, nem kényeztetjük halálra, nem kap naponta új ruhát és játékot, de havi 50 ezer forintot azért elköltünk rá. Sajnos szembe kell nézni a ténnyel, hogy nem mindenki van abban a helyzetben, hogy ezt megengedhesse magának. Ráadásul gondolj bele, hogy elmentünk egy olyan irányba, ahol a suliban téma, hogy melyik gyereknek milyen ruhája van, hány új legokészlete, melyik évben hova mennek nyaralni stb. Tök más téma, hogy ezzel ki ért egyet és ki nem, én személy szerint nem, de tény, hogy ez van. Szóval szép és jó dolog, hogy valaki radikális szegénységben, az éhenhalás szélén állva sikeresen eljuttat egy gyereket addig, amíg közösségbe nem kerül, utána viszont a gyerek gyerek belekerül egy olyan világba, ahol jobb esetben nem túl sok barátja lesz, rosszabb esetben halálra cikizik. Édesanyám tanár általánosban, tudna mesélni... Mondhatjuk, hogy ez nem számít, de sajnos mégiscsak, szegény gyerek énképe, önbizalma a béka feneke alatt lesz, akkor is, ha otthon imádják, hiszen egyre inkább a közösség felé próbálna nyitni. Persze, ha összegyűlik 3-4 ilyen gyerek az osztályban, talán "átvészelik" az iskolai éveket, de gondolom egyik szülő sem így akarja közösségbe adni a gyerekét.


Röviden: a mai világban az abortusz eltörlésével százezerszámra nevelnénk az önbizalomhiányos, frusztrált, mélyszegénységben élő, kirekesztett - és ki tudja, felnőttkorra milyenné váló - embereket, és bizony a csecsemőgyilkosságok száma is jelentősen megnövekedne. Kérdem tőled, akin látom, hogy tényleg szíveden viseled a gyerekek sorsát: Megérné?


Szóval, hogy végre befejezzem:) az abortusz tiltása gyönyörű dolog lenne egy ideális világban, ahol mindenkinek van elég pénze, nincs féltenivaló karrier (hát ez a kettő már szinte ki is zárja egymást), és ahol létezik 100%-os biztonságú fogamzásgátlás. De ez az ideális világ egyelőre csak gondolati szinten van meg.


Nagyon jó, ha ilyen gondolkodású maradsz, ami a saját gyermekeid életét illeti, és ugyanilyen gondolkodású párt találsz magadnak, ehhez sok sikert kívánok! De semmiképpen ne ítélkezz, mert ahány ember, annyi sors, "nem mindenkinek dobja ugyanazt a kocka".

2011. ápr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!