Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy gondolta Orbán ezt a 12...

Hogy gondolta Orbán ezt a 12 órás munkanapot?

Figyelt kérdés

Hétfőtől- péntekig egyfolytában, és csak vasárnap szabadnap?

Minden munkaterületen ezt tervezik? Szerintetek be is vezetik majd?

Mindent amit tudtok erről légyszi írjátok meg, mert én csak melóba hallottam ezt- azt.

Nem is olyan régen még nem arról volt szó, hogy megszüntetik a 12 órázást mindenhol, és a folyamatos munkarendet? Ezt is melóba beszélték.


2011. ápr. 30. 17:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne köze, mi tartjuk el őket, vagyis a nagy részét a cigányságnak ha nem tűnt volna fel.
2011. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Én meg 12 órát dolgozom 80 ezer ft-ért. Egyszer tanácsolnám ezt neked is, aztán nem lenne ekkora arcod!

Tudod én nem vagyok olyan b.arom, hogy 12 óra után, még a családom is elhanyagoljam! Nehezen, de megélünk! A hozzád hasonlókkal viszont van bajom, akik ugye nem sírnak, csak b.aszogatják az egyszerű gyári melóst és döngetik a nagy mellényt! Egyébként meg nem arról írtam ki kérdést, hogy juj nekem milyen sz.ar az élet! Tehát itt senki nem sír, csak te provokálod az embert!

2011. máj. 9. 21:37
 13/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom miért kell így felhúznod magadat. Azt azért ne várd el tőlem, hogy az én tudásommal egy gyárban robotoljak. Az életben rengeteg a lehetőség, csak tenni kell érte. Ez nem provokáció, hanem igazság. Nem megy a család rovására semmi, és ha a mostani kutatásomat sikerül befejeznem szabadalmaztatni fogom, és hátradőlve keresem a pénzt a továbbiakban. Az emberiség pedig gazdagabb lesz egy újabb gyógyszerrel, ami életeket tehet jobbá. Az adónkat meg mindenféleképp be kell fizetnünk, mondjuk tény hogy nem mind oda megy ahová kellene, ezért is támogatom külön minden évben a beteg gyermekeket. Valóban mi tartjuk el a munkanélkülieket, de az nem mind cigány. Egyébként ez nem lesz amit kérdeztél, amit be akarnak vezetni az az, hogy például egy tanár ha csak két órája van, akkor is töltse bent a 8 órás munkaidőt, mivel a fizetését is az után kapja. Csak a Fidesz ellenzői egyből mást kezdenek terjeszteni. Azért ez jogos, nem? Mármint a 8 óra. Én is rájuk gondoltam elsősorban, meg a "lógós" dolgozókra.
2011. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Azért húzom fel magam, mert amit írtál az nagyon úgy jött le, hogy nekem milyen büdös a munka. Én gratulálok a sikereidhez, de mivel teljesen más körökben mozogsz, ezért az elég erős volt amiket írtál, hogy többet kéne dolgoznom. Valószínű, hogy fogalmad sincs arról, hogy egy gyári munkásnak a 12 órában mennyi mindent kell bírnia azért a kevés pénzért. Nem csupán fizikális dolgokra gondolok.

Egyébként köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésre, mert eddig azt ment csak, hogy biztos így lesz stb.

2011. máj. 9. 23:05
 15/17 anonim ***** válasza:
32%
Ne haragudj, semmi bajom a tisztességesen, becsülettel dolgozó munkás emberekkel, nagyon is fontosak, mert ma már szinte mindent számítógép vezérel, így sajnos egyre szűkül a lehetőségük. Lassan már csak pár szakma lesz ahová még mindig a kétkezi munka kell. Mint írtam is, nekem a munkakerülőkkel van bajom, meg akik megijednek ha egy kicsit többet kell dolgozni mint 2 óra hosszat. Lehet hogy nem voltam egyértelmű az elején, de örülök hogy nincs harag. Köszönöm a gratulációdat, biztos te is keményen dolgozol a pénzedért. Ne félj, ha marad a Fidesz, inkább javul majd a helyzet. Csak sajnos ehhez kell még pár év, amíg a hiányt kompenzálni tudják valamelyest. Addig is kitartást és jó munkát.
2011. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, nincs is miért. Köszönöm a jó kívánságaidat, én is hasonlókat kívánok neked, és remélem, hogy a jósaltot beigazolódik, és persze elnézést kérek ha durva voltam, csak eléggé frusztrál a tudat, hogy a fizikai munkások nincsenek rendesen megfizetve. Nem akarok siránkozni ,mert nem csak a szakmunkások vannak így. Ott vannak például az orvosok, akik keményen tanultak, hogy ebben a szép szakmában legyen helyük, aztán el kell hagyniuk az országot a biztos megélhetésért.

Értem, hogy azokra céloztál, akik minél több pénzt akarnak, csak dolgozni nem szeretnek.

2011. máj. 10. 18:03
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudod, az orvosokra van némi rálátásom, mivel közel vagyok a tűzhöz mint kutató. Ha tudnád, hogy nem hivatalosan mennyit keres egy orvos, elsősorban a sebészek, nem sajnálnád őket annyira. Egyik barátom aki sebész, napi 3 műtétet hajt végre átlagban, ez minimum 150 ezer egy napra. Számold ki egy hónapra. Ami miatt orvosok mennek ki külföldre, az azért van, mert az a három ugyanazon szakterületen dolgozó sebész egymással rivalizál, a feljebb lévő cseszteti azt aki alatta van, ahol tudnak egymás alá vágnak, míg végül valaki megunja, és inkább elmegy. Egy renitens orvosnak nincs egyedül sok keresete, meg ugye az ápolóknak, de ha valaki eléri az adjunktusi minősítést, onnantól nem kell sajnálni. Csak ugye van aki ezt nem tudja kivárni, ezért inkább megy külföldre, és ezért lép fel létszámhiány a kórházakban. Hidd el, én ezt mindet látom. Azért a tisztánlátásodnak nagyon örülök, hogy a fizikai munkát nem helyezed elébe a szelleminek, hiszen a munkások akkor tudnak dolgozni általában, ha van egy jó vezető aki érti a dolgát és munkát teremt. Sajnos valóban csak akkor keres jól az emberek többsége ha vállalkozásban csinálja, mivel a minimálbér ugye adott, és amíg ezt nem lehet feljebb tornázni, addig a legtöbb vállalkozó ennyit is fog adni. Láttam már itt valahol olyan nagyvállalkozót, aki több mint 300 ezer nettót fizet a dolgozóinak, de ehhez nagyon jól kell termelni, nagynak kell lennie a piacnak, és ami a legfontosabb, hogy ilyen hozzáállása legyen a vezetőnek. Ez az ami sokszor hiányzik.
2011. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!