Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzek nagyon erős...

Miért érzek nagyon erős vágyakozást a '70-es évek második fele és a '80-as évek első fele iránt?

Figyelt kérdés
Igaz, 84-ben születtem, gyerekkoromból vannak pesti utca-hangulati emlékeim a '80-as évek második feléből (utcakép hasonló) és amit tudok könyvekből, filmekből a korszakról, érzem a hangulatát és eszeveszettül vágynék akkor élni. Igaz, nem vagyok se komcsi, se szoci. Mégis hogy lehet ez? Ti nem vágytok rá?
2011. máj. 7. 21:00
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

Ultacivil, megalkottad a legszebb választ, amit valaha a Gyk-n olvastam!


Nem hízelgésből mondom, mert nem lenne miért, úgysem ismerlek.

2011. máj. 12. 14:48
 42/54 anonim ***** válasza:

""olcsó beazonosíthatatlan szeszek" - tudod, hogy miről beszélsz ? Akkor volt miből ! "


Valóban az alkoholisták száma folyamatosan emelkedett, 1988-ban már több mint félmillióan szenvedtek ebben a betegségben.1960 és 1980 között a várható élettartam ismét csökkent, különösen a középkorú férfiak halálozási arányai romlottak. Nőtt a deviáns jelenségek száma: az öngyilkosságok – korábban is nagyon magas, a világ élvonalába tartozó – aránya 1950 és 1980 között a duplájára nőtt..

2011. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
Mert szereted az akkorabeli zenét, kultúrát, miegymást.
2011. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
Igen. Akkor még volt regisztrálás. Ha valaki naponta megivott 2 üveg sört az már alkoholistának számított vagy potenciálisan azzá válónak nevezték. Ma ? Jobb erről nem beszélni. Egy egy buli után tizenévesek hada okádik az utcán már nappal és aznap nem az első volt. Tehát erről ennyit. Nem akarom kisebbíteni a mult csökevényességét, de a mai tizenévesekhez képest mi 18-2o évesen c sak kiscserkészek voltunk pia és cigi terén. Tehát hagyjuk a porhintést.
2011. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

"Ha valaki naponta megivott 2 üveg sört az már alkoholistának számított "


Ma sincs ez másképp.

Továbbra is tény hogy a 80-as évek közepére

alkoholfogyasztásban és az öngyilkosságok számában az ország vezető helyre került...

2011. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

"Ezzel csak az a baj,hogy az első hitelt 76-ba vették fel és akkor se a jólét fenntartása érdekében. "


Azért fuss neki még egyszer :-)

Már 1973-tól a pártvezetés rendszeresen kapitalista országokból származó banki hiteleket vett fel a gazdasági hiány pótlására,ugyanis a KGST 1973-ra képtelenné vált elegendő segítséget nyújtani.Továbbra is a régi, nehezen eladható árukat termelték és az így keletkezett veszteségeket ellensúlyozták a nyugati hitelekkel.A 1980-as években az erőltetett korszerűtlen iparosítás következtében egyre nagyobb összegeket vontak el a mezőgazdaságból...

Történelmi tényeket próbálsz tagadni..kár erőlködni

2011. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

"Már 1973-tól a pártvezetés rendszeresen kapitalista országokból származó banki hiteleket vett fel a gazdasági hiány pótlására,ugyanis a KGST 1973-ra képtelenné vált elegendő segítséget nyújtani"


Legyen neked 1973.

Nem tudtam pontosan az évszámot,de ettől még nem épült az egész rendszer hitelekre!


"Továbbra is a régi, nehezen eladható árukat termelték és az így keletkezett veszteségeket ellensúlyozták a nyugati hitelekkel."


Nyugatra is exportáltunk ezekből a nehezen eladható árukból.Az egész keleti blokkról nem is beszélve.


"1980-as években az erőltetett korszerűtlen iparosítás következtében egyre nagyobb összegeket vontak el a mezőgazdaságból..."


Igen persze,ezért jártunk ott 1987-re,hogy külföldről akartunk földet bérelni mert az itthoni területek már nem voltak elegendőek.

2011. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
21.19 Jól érvelsz. Sajnos a mostani köz.gazdos tankönyvek írói nem tudnak elvonatkoztatni a politikától és ugy mond akkori rendszer ellenségei.Ez szól belőlük. Pedig a párttatlanság elengedhetetlen ,ha tankönyvírásról van szó.De ezt nagyon így látom a történelem könyveknél is. Egy forrásanyagból következtetéseket levonni és törvényszerűségeket megállapítani eretnekség és hiba.
2011. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
Nem lehet pusztán gazdasági adatokkal magyarázni egy kor feelingjét. Az én vágyakozásom főleg érzelmi és nem anyagi természetű. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy nincsenek anyagi gondjaim ma se.
2011. máj. 13. 15:59
 50/54 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 15:59


"Nem lehet pusztán gazdasági adatokkal magyarázni egy kor feelingjét"


Persze,hogy nem.Nem is érdemes,nem is akartam,csak jönnek ellenérvekkel a rendszerrel kapcsolatban,amit kimagyarázok,aztán fellépnek gazdasági kérdésekkel a kommentelők,annak is megérvelem az ellenkezőjét,de ha ez se elég akkor már olyan adatokkal jönnek ,hogy a legtöbben akkor voltak öngyilkosok,mert már nem tudnak más dolgot fölhozni.

2011. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!