Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem képesek...

Az emberek miért nem képesek elfogadni, hogy a pénz együtt jár a hazafiatlansággal?

Figyelt kérdés

Ezt magamon is észrevettem, pedig nem vagyok milliárdos, vagy ilyesmi. Nem vagyok egyedül, látom másokon is. A pénz mennyiségével fordítottan arányos a hazafiasság. Nem mindenkinél, de ők fehér hollók.

Ezért mondom, hogy jobbikos soha nem lehet gazdag, mert ahogy meggazdagszik, egyszerűen megszűnik jobbikosnak lenni.

Biztos vagyok benne, hogy erre van valami pszichológiai magyarázat.

Ez van :(


2011. máj. 12. 13:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Az emberek miért nem képesek elfogadni, hogy a pénz együtt jár a hazafiatlansággal?"


Azért "nem képesek elfogadni", mert hülyeség :)))


"A pénz mennyiségével fordítottan arányos a hazafiasság."


Megmérted valamivel? Hülyeség.


"jobbikos soha nem lehet gazdag"


A jobbikosok nem hazafiak, hanem soviniszták.


Gazdag jobbikos pedig azért nem lehetséges, mert a meggazdagodáshoz általában nem árt egy kis ész, az pedig kizárja a jobbikosságot.


Amúgy meg kevered a hazafiságot (patriotizmust, ami egy egyszerű érzelmi kötődés) a nacionalizmussal (ami egy ideológia) és sovinizmussal (ami agresszív nacionalizmus).


Hazafiság valamilyen szinten mindenkiben jelen van, legkevésbé a szegényekben, ugyebár Marx is megmondta már, hogy "a munkásoknak nincs hazájuk".

2011. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

14:01


"a normálisabb, nem fröcsögő jobbikosokról elmondható, hogy általában hazafiasak"


Üres szöveg. Ugyanis a normalitás, hazafiság és nem fröcsögés kizárja a jobbikosságot.


"Sok barátom szedte meg magát. Egy idő után már nem volt téma a "ország kifosztása" stb."


Az ország kifosztásáról beszélni szimpla agybaj, a hazafisághoz semmi köze.


"Aki addig radikális volt, abból csak sima hazafi lesz, aki patrióta volt, abból közönyös lesz."


Ez nem úgy van, hogy a hazafiság = sovinizmus light. Két különböző dologról van szó. Aki még ezt sem érti, az nem tudom, mennyit érthet a politikából.

2011. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%
Rosszul fogod meg a dolgot! Amit te hazafiasságnak nevezel az egy rakás alkalmatlan alak vergödése akik az un "hazafiasság" mögé menekülnek azért, mert nem tudnak pénzt csínálni.
2011. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"A pénz mennyiségével fordítottan arányos a hazafiasság"


Tehát a 10 gyerekes segélyeken élő , gyerekeit iskolába nem járató, kötekedő, deviáns viselkedésű cigányok a legnagyobb hazafiak, mert csóró putriban élnek.

Értem....

2011. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Képzeld, én elég jól élek, erős középosztályi életet tudok élni, sőt a szüleim is, és mégis jobbikosok vagyunk. Mert látjuk, mi megy az országban. Mi nem éhezünk, megvan szinte mindenünk, mégis felismerjük, mi megy. Ennyi.
2011. máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!