Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon azoknak a tökkelütött...

Vajon azoknak a tökkelütött kis 15 éveseknek, akik itt pattognak arról, hogy mennyünk neki haddal és hódítsuk meg a világot, benő egyszer a feje lágya? Mert ha 5-10 év múlva is ugyanígy fognak gondolkodni, akkor itt komoly bajok lesznek.

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 21:27
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

"szerintem kéne bizonyos mértékű elszántság és düh, hogy végre mi irányítsuk az országot és nem az ország minket"

Ezt még elfogadom. De az elszántság és a düh nem egyenlő az esztelen militarizmussal és irredentizmussal.


"A radikálisok, már ha lehet ezt a szót használni az általatok emlegetett táborra, elenyésző kis része van azon a realitástól elrugaszkodott állásponton, hogy támadjunk meg mindenkit."

Ez szerencsére igaz. De én nem is a politikai radikalizmusról, nem a radikális pártkoról beszélek.


"Másrészt kis részük aki valóban 18 alatti. "

Hát, ha csak kis részük 18 éven aluli, akkor hatalmas bajban vagyunk, ugyanis ők is marha sokan vannak már.


"1. Hazánkban nem lehet a radikalistákkal választást nyerni addig, amíg a nyugdíjasok vannak többségben.

2. Ez talán azért is van így, mert ők még emlékeznek a háború borzalmaira, a nélkülözésre , az újjáépítésre, romeltakarításra és szeretteik eltemetésére..."

Adja az ég, hogy így legyen!

Mármint, hogy ne tudjanak nyerni.


"Kedves Nameny!


Azért talán ne hasonlítsuk az indián őslakosokat, a hazai kisebbséghez."

Pláne azért, mert a háttere marhára nem ugyanaz.

A fehérek egyfajta "faji háborúban" üldözték a rézbőrű indiánokat. A magyarok, románok, szlovákok, szerbek között viszont genetikailag vajmi kevés a különbség, amikor pedig betelepültek ide, akkor az emberek pont lesz@rták, hogy ki honnan jött és milyen nemzetiségű. A rendi jogállás számított és a vallás. Azon túl részükről akárhonnan jöhetett az illető, amíg európai kinézetű. Tehát még örültek is neki, hogy nő a népesség és eszükbe sem jutott, hogy a jövevényeket utálni kéne, mert fúj, ők románok.


"A legfőbb történelmi háttér az, hogy nem magyarok éltek 95%-os többségben a Felvidéken, Erdélyben, Délvidéken és Őrvidéken."

Olyan területeket is elcsatoltak, ahol 95%-ban magyarok éltek, úgyhogy az érvelésed értelmetlen.


"Ha magyarok éltek volna, akkor senki nem akart volna elszakadni, ergo Magyarország egybenmarad."

Álmodj királylány!

A Bánát sem akart elszakadni. Ki is kiáltotta a függetlenségét, hogy a helyzet elcsitulása után egyesülhessen Magyarországgal. És mit ad Isten? Az Antant nem engedte és felosztotta. Marhára nem azon múlott a dolog, hogy az ott élők mit akarnak.


"Szerintem a kérdező nem azért tette fel a kérdést mert nem szeretné hazáját csak észre vette hogy ez a hazaszeretet ami itt a "15" éveseknél megy az nem hazaszeretet csak pusztán gyűlölet."

Pontosan.

Nekem nem a radikalizmussal, mint olyannal van bajom. Bár azzal sem értek egyet, de ez más lapra tartozik. Nem az a problémám, hogy valaki tenni akar Trianon ellen, bár nekem meggyőződésem, hogy nem a múlt tragédiáit kell semmissé tenni, hanem a jelent élhetőbbé formálni (értsd: jelen esetben nem revízió kell, hanem a határok etnikai alapokra helyezése), de ebbe most megint ne menjünk bele!

Nem azzal van a bajom, aki szereti a hazáját, a nemzetét, hanem azzal, aki ezt úgy teszi, hogy közben bele akarja sodorni a nemzetét egy olyan háborúba, amit nem nyerhet meg. Olvastam itt olyanokat, hogy rongyoljunk neki most azonnal a szlovákoknak, az ukránoknak, a románoknak, a szerbeknek és az osztrákoknak egyszerre. Na ezekkel van a bajom. Nem a tenni akarás az, ami bánt, hanem az, ha valaki úgy akar tenni, hogy közben nem gondolkodik, csak fejjel megy a falnak. És ezzel csak magának és nekünk árt.

Ha valakinek van megvalósítható terve a magyar lakta területek egyesítésére, akkor én készséggel mellé állok. De ezek nem hogy arra nem megfelelőek, de még a meglévő Magyarországot is tönkretennék.

Az pedig jogos, hogy az ember 25 évesen ritkán gondolkozik úgy, mint 15 évesen, de itt jópár 15 éves annyira radikális, hogy felmerül bennem néha a kétely, hogy elég-e 3-5 év ahhoz, hogy kinőjék, mert ugye ők 3 év múlva már szavazni fognak.


Amúgy megnézném, hogy a 14-15 éves gyerekek mikor csináltak forradalmat.

2011. jún. 4. 10:40
 42/53 anonim ***** válasza:
43%
Nem 14-15 évesek,hanem 18-20.
2011. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
20%

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 03:59



Neked szövegértelmezési gondjaid vannak, vagy csak nem olvastad el normálisan amit írtam.

De megmagyarázom neked ha már egyedül nem sikerült megérteni.

A "Habsburgb.zi szakállas főnemes" nem azt jelenti, hogy a nemesek homokosak. :D

Hanem a Habsburgpárti nemességet jelenti, akik bizony nem támogatták a magyar forradalmat.


56-ot sem az ÁVÓ-s besúgók és párttagok csinálták. Nem azok lőttek az oroszokra, hanem pont ők lőtték a háztetőről a magyarokat.

2011. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:

Ja és, Nameny, hozzátenném még, hogy nem a tenniakarással van a bajom, hanem azzal, ha valaki ész nélkül akar tenni és pont ezzel sodor veszélybe mindent. Pl. a hódítósdi, szerb-, román-, szlovákverősdi gondolkodás is ilyen.


"Nem 14-15 évesek,hanem 18-20."

És a 18-20 évesek miért állítanák be magukat 14-15 évesnek? 99%-uk bevallottan annyi.

2011. jún. 4. 11:04
 45/53 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesznek komoly bajok, mert nincs hadkötelezettség, így aztán mondhatnak amit akarnak, neveletlenül, kiképzés nélkül, katonás szokások nélkül nőnek fel (vagyis liberális nevelésben, még ha nem is látják át), így aztán nagy valószínűséggel egy puskát sem tudnának megemelni, vagy 5 km-et menetfelszerelésben gyalogolni. Max. koncerten hőzöngeni vagy bepiálni, ennyire futja.
2011. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:

"Nem lesznek komoly bajok, mert nincs hadkötelezettség, így aztán mondhatnak amit akarnak, neveletlenül, kiképzés nélkül, katonás szokások nélkül nőnek fel (vagyis liberális nevelésben, még ha nem is látják át), így aztán nagy valószínűséggel egy puskát sem tudnának megemelni, vagy 5 km-et menetfelszerelésben gyalogolni. Max. koncerten hőzöngeni vagy bepiálni, ennyire futja."


Még ha így is van akkor is mindegy. Mert nem 15 évesen kell arra képesnek lenni, ami egy felnőtt ember dolga.

De az meg a másik hogy ki ellen vonulnánk hadba és mivel?

Mindenki ellen kaszával? Mert a honvédség szánalmas létszámú, és mindenki ellenünk lenne.

Amúgy is ez most a jelenlegi gazdasági és politikai helyzetben csak álmodozás lehet. Lehet számítógépen ilyet játszani vannak rá megfelelő játékok.

2011. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

"Még ha így is van akkor is mindegy. Mert nem 15 évesen kell arra képesnek lenni, ami egy felnőtt ember dolga."


Bocsi, de ez hülyeség. A kamaszkor a legfontosabb a gyerek nevelése szempontjából. Fegyelemre, tiszteletre, egyszóval katonává nevelni (ha azt akarsz belőle csinálni) nem 30 évesen kell elkezdeni! Nem 30 évesen kell megnevelni egy embert, akkor már késő! Ha gyerekkorban nem eszerint neveled, akkor sosem lesz belőle sem katona, sem harcos. Azon azért nem vitázunk, ugye, hogy nevelni valakit fiatalkorban lehet?


"De az meg a másik hogy ki ellen vonulnánk hadba és mivel?

Mindenki ellen kaszával? Mert a honvédség szánalmas létszámú, és mindenki ellenünk lenne.

Amúgy is ez most a jelenlegi gazdasági és politikai helyzetben csak álmodozás lehet. Lehet számítógépen ilyet játszani vannak rá megfelelő játékok."


Ez sajnos igaz.

2011. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
Mikor mondtam én olyat hogy MOST menjünk fegyverrel a szerbek ellen? Szerinted ilyen értelmetlen háborúba sodornám hazámat? Én azt mondtam létre kell hozni egy szövetséget a turáni nemzetek között katonai és gazdasági alapon és ha mögöttünk áll Törökország, Japán, Kazahsztán, Irán akkor már könnyen nyomást gyakorolhatunk a románokra, szerbekre, szlovákokra. Az gondolkodás mód hogy egy területhez azért nincs jogunk mert már 95%-ban nem magyar az helytelen hogy csak egy példát mondjak ott van Brassó ami magyar és német többségű város volt de mára a románok elszaporodtak csakis azért mondjunk le róla mert 1000 év utána 70-80 éve már nem magyarok és németek vannak többségben? Felsorolhattam volna Kassát, Eperjest, Pozsonyt, Temesvárt, Lugost, Újvidéket mert ott is ugyanez a helyzet.
2011. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:

"Bocsi, de ez hülyeség. A kamaszkor a legfontosabb a gyerek nevelése szempontjából. Fegyelemre, tiszteletre, egyszóval katonává nevelni (ha azt akarsz belőle csinálni) nem 30 évesen kell elkezdeni! Nem 30 évesen kell megnevelni egy embert, akkor már késő! Ha gyerekkorban nem eszerint neveled, akkor sosem lesz belőle sem katona, sem harcos. Azon azért nem vitázunk, ugye, hogy nevelni valakit fiatalkorban lehet? "


Félreértettél. Én nem azt mondom, hogy nem gyerekként kell elkezdeni a nevelést. 15-20 évesből még lehet katonát nevelni. És az idősebbekből is lehet jó katonát képezni.

Én csupán arra szerettem volna rámutatni, hogy nem egy 15 éves gyereknek kell katonának lennie. Vagyis nem azt kell tőlük elvárni hogy a felnőttek dolgát végezzék.


De ha katonanemzedéket akar az ember nevelni, akkor azt már egészen fiatal korban el kell kezdeni. Már akkor el kell kezdeni beléjük neveli a bajtársiasságot a becsületet és az engedelmességet. A sportos életmódról nem is beszélve.

2011. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...van olyan 15 éves aki él hal a liberalizmusért és az emberi jogokért, és van olyan aki bőrfejű lesz mert az "olyan állat". Az a baj, hogy nálunk is elkezdődött a fiatalok behülyülése, és nem úgy néz ki, hogy ez meg fog változni.
2011. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!