Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon azoknak a tökkelütött...

Vajon azoknak a tökkelütött kis 15 éveseknek, akik itt pattognak arról, hogy mennyünk neki haddal és hódítsuk meg a világot, benő egyszer a feje lágya? Mert ha 5-10 év múlva is ugyanígy fognak gondolkodni, akkor itt komoly bajok lesznek.

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 21:27
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
én nem azért vallom magam liberálisnak mer "olyan állat"
2011. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

Kedves Jóska Pista Sanyi!


"Neked szövegértelmezési gondjaid vannak, vagy csak nem olvastad el normálisan amit írtam.

De megmagyarázom neked ha már egyedül nem sikerült megérteni.

A "Habsburgb.zi szakállas főnemes" nem azt jelenti, hogy a nemesek homokosak. :D

Hanem a Habsburgpárti nemességet jelenti, akik bizony nem támogatták a magyar forradalmat.


56-ot sem az ÁVÓ-s besúgók és párttagok csinálták. Nem azok lőttek az oroszokra, hanem pont ők lőtték a háztetőről a magyarokat."


Bizonyára igazad van, hogy bennem van a hiba, amiért rosszul értettem, csak annyit magyarázkodnék, hogy a "Habsburgb.zi szakállas főnemes" kifejezésben, azt hittem nagyjából a főnemes szón kívül semmi haszna nincs a szerkezetben a többinek (ezt a szakállas miatt gondoltam, ha érdekel). Értelmező kézi szótárban nincs benne, sajnálom, hogy nem értettem :( és köszönöm, hogy leírtad a fogalmat, lehet többen nem értenék mint gondolod, de innentől kezdve terjesztem az igét, már írtam is az MTA-nak :). Én erre egy jelzős szerkezettel válaszoltam, hogy értsd mennyire nem igaz, amit írtál, plusz még leírtam a nemesek érdemeit az 1848-as szabadságharcban. Oké biztosan nem a Habsburg-párti nemeseknek (ha így írtad volna eskü megértem) köszönhetőek a forradalom eredményei, de a Főrendi Házban (ahol főnemesen kívül más nem nagyon volt) csak elfogadták az áprilisi törvényeket (amiben teljesült például a 12 pontból a felelős minisztérium, jobbágyfelszabadítás, közteherviselés, vallásszabadság, sajtószabadság stb.), Bécsből, pedig V. Ferdinánd király szentesítette, és kinevezte Batthyányit miniszterelnöknek (sajnálatos, hogy utóda nem volt ennyire lelkes).


'56 kapcsán: az MSZMP (az MDP-ből) a forradalom kirobbanása után/miatt alakult, tehát időben és ok-okozati kapcsolat miatt lehetetlen is, hogy ők csinálták a forradalmat, nem csak arról van szó, hogy meggyőződésük nem engedte. Egyébként írok egy MSZMP tagot, aki úgymond részt vett benne Nagy Imrének hívják, de biztos nem csinált jól valamit, mert halálraítélték tevékenységéért, és van még ilyen egy pár, főleg, ha párttagot írsz, mert akkor megemlíthetem Bibó Istvánt (Petőfi Párt - Harmadik Nagy Imre kormány), alma materem egykori professzorát, a magyar nemzet 1956-os hősét...


De mindegy ők nem tudtak lázadni, bezzeg a mai 15 évesek...

2011. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:

A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:01


A megfogalmazásom közben elkövettem azt a hibát, hogy a bosszúságom miatt kicsit talán furcsán fogalmaztam. Elnézést kérek.


A felsőházban sem csupa Habsburgpárti nemes ült amint a példa mutatja. V. Ferdinánd király meg hát nem volt az az acélakaratú emberke. Nem volt igazán jó uralkodó ha a Habsburgok oldaláról nézzük. Nem véletlen lett nem sokkal később Ferenc Jóska a császár.


Jó akkor maradjunk annyiban, hogy 56-ot nem csak párttagok csinálták, hanem voltak azért párton kívüliek is. Látod a párt meg mennyire meghálálta nekik, hogy forrdalmárkodtak. Béreltek nekik egy kis helyet a földben.

Lásd Nagy Imre.



A mai 15 évesek meg legfeljebb a ruházatukkal vagy a hajviseletükkel, és esetleg a nagy szájukkal tudnak/tudnának lázadni. :D

Tisztelet a kivételnek.

2011. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!