Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért ilyen szar...

Magyarország miért ilyen szar hely?

Figyelt kérdés

amerre nézek azt látom, h a kis ember szív a gazdag egyre jobban él.

a kisvállalkozások képtelenek fennmaradni, a multik élik életüket.

a törvény vicckönyvbe illik, jó szarba.

a gazdaság.. nos hát az már maga kész vicc

semmi lehetőség, nincs jövőképe az embernek.

a politikusok egyedül arra jók, h mosolyogjanak, de mind.

egyik se csinál semmit, h jobb legyen úgy kollektívan, helyette 1mást szapulják.

19 éves vagyok, rohadtul nem látom át, csak az eredményt érzékelem, és semmi elképzelésem itt.

miért nem képesek kiemelkedni az önimádatból ezek a suttyók és kezdeni valamit ezzel az országgal?


2011. jún. 4. 23:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 tetris ***** válasza:
31%

Emberek!!!!! A hazáról beszéltek!!!!!!!

Ez a kis ország itt Európa közepén annyit szenvedett már, minket mindig megszálltak. Tatár, török, német, román, orosz,.. Ezt a kis országot már kismilliószor megtámadták, kifosztották, meglopták. Mégis, mindig talpra állt.

Igen, mi magyarok gyarló emberek vagyunk. Sok-sok hibánk van. Hazudunk, irígykedünk, nem vagyunk képesek összefogni, mindenben a rosszat látjuk, hamar nekikeseredünk.

De miből gondoljátok, hogy másutt jobb lesz nektek? Másutt nem jobb lesz, hanem más lesz. Ott is lesznek gondok, bajok, irigykedés, hazudozás. Csak másmilyenek.

Ezért hagynátok el a hazátokat? Ezért adnátok fel mindazt, amit ez a kis nép ezer év alatt nagy keservesen elért? Hát hol marad a hazaszeretet? Hol marad a hűség? A kitartás? Hol a hála?

Tényleg a pénz a minden? Ott jobb, ahol több a pénz? Ez minden, ami számít?

A hazáért apáink az életüket adták! Ti pedig eldobnátok a hazát, mert nem elég gazdag?

Ahogy a dalban is van: Szívet cseréljen, aki hazát cserél!!!!

Ez a haza a szülőföldetek! Itt születtetek, itt jártatok iskolába, a nép adóforintjaiból tanultátok ki az egyetemet, itt tömték be a fogatokat a mi pénzünkből, itt vagytok állampolgárok, ez a nyelv az anyanyelvetek...

De mindez számotokra nem jelent semmit, mert nincs kolbászból a kerítés, mert nem telik arra, amire a fejlettebb nyugati országokban tellik az ottaniaknak?

Ha nektek tényleg ez a legfontosabb, akkor menjetek!!!! Haggyátok csak el a hazát! Menjetek! Kit érdekel, hogy mi lesz velünk, akik itt maradunk! Tagadjátok csak meg a magyarságotokat, és menjetek az imádott Angliába, meg Franciaországba!

És aztán nézzetek bele a tükörbe egy és nyugodtan köpjétek le a visszatürköződő látványt. És ne gyertek vissza majd 25 év múlva nosztalgiázni, amikor majd már töritek a nyelvet, mert már nem fogtok kelleni! Mert már idegenek lesztek itt! Ahogy idegenek lesztek ott is, ahova most menni készültök.

2011. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 A kérdező kommentje:

hát ha azon múlik, h a nyugatiaknak telik a nyugdíjból kenyérre és tejre, akkor valószínű. én nem azért gondolkodom azon, h elmegyek, mert utálom, v mert a Franciáknál, angoloknál kolbászból van a kerítés, hanem azért, mert ha ott valaki normálisan dolgozik, meg tud élni, ha nyugdíjba megy nem kell azért félnie, h elveszik a gézt, meg a villanyt mert a nyugdíj arra elég, h ne haljon meg, de arra kevés h normálisan éljen. ugyanaz a fizetésre, aki közalkalmazott, örül ha nem megy mínuszba a hó végére. és ha ne adj isten, ennek a KA-nak táppénzre kell mennie, hát ott döglik meg. felőlem lehet itt nagy hazaszeretet meg honérzet, a szentimentalizmusból nem lesz kaja az asztalon.

közép EU-ban nálunk a legmagasabb az adó, a bérek asszem hátulról a 3-ak (ennek most nem néztem utána, cáfoljatok rám), az árakról nem is beszélek.

akkor most választhatom, h éhen döglök, esetleg a híd alá megyek, vagy odébb megyek 500km-t és megélek. hmmm nehéz a választás mondhatom. ráadásul, amiket csináltak az elmúlt 8-20 évben a választott vezetőink.. háát az.. és ez a kormány se sokkal jobb.

ha van valakinek tippje, h mire lehet számítani a kövi 10 évben, és persze elsősorban pozitívra gondolok, ossza meg, erre megkérem. írjon valami apró pozitívumot, pl.. kész lesz a 4es, vagy alacsonyabb lesz az állam adósság. valami. mert h azt ígérte V.iktor, de tudjuk milyen amit 1 politikus ígér. Szeretem ezt az országot mert szívós mint az atom, de mint mondtam, szeretetből nem lehet megélni. és ha azon múlik, h a jövőbeli családomnak lesz étel az asztalon, és tető a feje felett, akkor inkább un 'idegen' leszek idehaza is. bár nekem, nem az számít h más szerint idegen vagyok, én tudom honnét jöttem, és csak az számít.

2011. jún. 5. 18:27
 23/77 anonim ***** válasza:
36%
"kisebbség",politikusok(akiknek a javarésze szintúgy "kisebbség")
2011. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
82%

tetris te csak legyél hazafi

nekem csak egy életem van, és bocsánat, hadd legyek már kicsit önző, ha én nem törődöm magammal akkor senki nem is fog


nekem a hazám a Föld nevü bolygó

miért baj az, ha nem olyan kicsiben és provinvcionálisan gondolkodom mint te?

miért baj, ha az ember egy rajzolt határnál odébbmegy, és egy kicsit körbenéz, hogy mások hogy élnek, milyen a mentalitásuk, és ha tetszik neki valahol, akkor letelepszik? pl. mivan ha én tenegerparton akarok lakni. nincs olyanunk

mi van ha szeretem a magas hegyeket? olyanunk sincs, vagy a sivatagot? vagy egy adott tájat? nem lakhatok ott egy eszme miatt? az hogy magyar vagyok az adottság, miért kellene önmagamat korlátoznom?


Azért nem voltunk mi oylan nyomorultak, ha tehettük mi is megszálltunk másokat. F*szok vagyunk mert mindig széthúzunk, mindig sógor-komában, urambátyámban gondolkodunk, de szerencsétlenek, na azok nem vagyunk.

Persze jajgatni szeretünk, meg mindig másra fogni mindent, ha valamit elb*szunk.

A hazámat szerethetem az Antillákon is.

Attól mert nem lakom itt, még magyar maradok.


Ott jobb ahol több a pénz, igen. Kevesebb melóval több pénz, jobb rovosi ellátás, korrektebb üzleti partnerek, normálisabb üzleti mentalitás, igen. Persze csalók mindenhol vannak, de nyugaton lényegesen több a normális cég mint itthon. És bizony tényleg más a mentalitás, ha tetszik, ha nem. És bizony nekünk kell megváltoznunk, nem nekik.


A te apád életét adta? Ha már itt tartunk, akkor magyarázd meg, hogy mélymagyarjaink miért szeretik annyira a muszlimokat, ezzel nem őseink kiontott vérét köpik le? vagy nekik szabad, mert ők fennen hirdetik magyarságukat és ettől igaz, magyar emberek lesznek?


Hát a te pénzedből aztán nem tömtek be egy fogamat se. És sokkal többet fizettem be eddig a közösbe, mint amennyit kivettem belőle, ha már itt tartuk.


És mint mondtan, az ember Ausztráliában is magyar, nem csak ezen a 93 ezer négyzetkilométeren.


Mondjuk tényleg nem érdekel, mi lesz veled.

Én Mo-n sosem leszek idegen, akkor sem, ha nem lakom itt 25 évig

Max kimaradtok ebből a trutyiből, és becsületes munkával is fogok tudni boldogulni nem csak csalással és korrupcióval.


Neked meg anynit mondanék a magyar ugaron


Arról nem beszélve, hogyha hagyod hogy akiben van egy kis életüösztön elmegy innen, akkor amikor majd visszajön, sok-sok tapasztalattal a háta mögött, akkor majd rajtad is segít, aki itthon maradtál a dagoványban tapicskálni, nagy nemzeti öntudattal.

2011. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
43%

Nem Magyarország a rossz hely, hanem az emberek rosszindulatúak, akik lakják.

A Magyarságot, maguk a magyarok fogják felszámolni.

2011. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
22%
Így is van. Aki akar, az nyugodtan menjen ki külföldre, ez nem magyar vagy nem magyar kérdés. Ha annak idején nem jött volna össze nekem is ez a komoly részben külföldi érdekeltségű gyár, lehet hogy én is kimentem volna és ott csinálom meg ugyanezt. Persze így már nem fogok, de akkor sem azért kell kimenni mert most a Fidesz van. Pár év múlva pont miattuk lehet majd maradni. Viszont az elég téves eszme hogy kint kevesebb munka kell a több pénzhez. Aki így áll neki az nagyot csalódhat. Az én gyáramban olyan szintű a munka mint a németeknél, osztrákoknál. Vagyis nem a lazsálásról szól. Azért a legtöbb magyar dolgozó nagyon messze van ettől a feszes munkatempótól, ahogy a munkamorál sem közelíti meg a kintit. Persze ahol magasak a fizetések ott azért valószínűbb a nagyobb munkakedv is, nálam ekkora fizetések mellett nincs is kedvtelen dolgozó. Éppen ezért olyan magas a színvonal is többek között. De mindenki, aki úgy érzi hogy itthon nem boldogul, menjen ki nyugodtan, legalább csökken azoknak is a száma akiket el kell tartanunk. Mert azért azon kicsit fel tudom kapni a vizet amikor valaki 19 évesen szarozza le az országot.
2011. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
89%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:38


Igaz, ami igaz: Hazaszeretettel nem tudok fizetni egyik pénztárnál sem, pedig elhihető, hogy hivatásos katonaként egész évben teszek a hazámért.


Nehéz elfogadni, de el lehet fogadni, hogy az emberek elmenekülnek innen oda, ahol VAN LÁTSZATJA ANNAK, HOGY DOLGOZNAK, - nem úgy, mint itt.

Itt ha 20 műszakban dolgozik valaki, akkor is kirabolja az állam - a "társadalmi igazságérzet" jegyében.

2011. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
9%

17:38


"Emberek!!!!! A hazáról beszéltek!!!!!!"


A kérdezőnek és a vele szimpatizáló moderátoroknak hiába magyaráznál ilyen bonyolult fogalmakat.

2011. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 A kérdező kommentje:

20:49

igazán gratulálok, elismerésem. látom neked sikerült alakítani valamit. ebbe semmilyen 2értelműséget, vagy iróniát nem gondolok.

a válaszodból, nekem nem az tűnik ki, h anyukád, (személymegjelölés) nem napi 12 órát gürizett nettó 78k bérért, tajparasztok társaságában. én ezt látom. semmit se melóznak és viszik haza 2-300e Ft-t. aki meg megszakad semmit se kap. ezt szerintem máshol a fejlett EU országokban nem engedik meg. vagy ha van is rá példa, biztos nem annyi a fizuja mint anyának.


tisztában vagyok azzal mi a haza, de ami most folyik a hazámban az taszít. undorító. sajnálom, ha 19évesen lenéztek. tudom még tapasztalnom kell, 1et s mást, de amit most látok, az azt sugallja, h ez így nem jó. nézem a tv-t, hallom ismerősöktől, rokonoktól, h másutt hogy megy, nem azt mondom, h az a paradicsom, sem azt h a Kánaán, de nagyságrendekkel jobb ott, mint itt. itt még 1 metrót se képesek lecserélni normálisan... akkor mit várjak a továbbiakban? 1x biztos jobb lesz, de addig ha lehet nem akarok én is negatív besavanyodott ember lenni, mint a többség ebben az országban.

2011. jún. 5. 21:29
 30/77 anonim ***** válasza:
88%

"tisztában vagyok azzal mi a haza, de ami most folyik a hazámban az taszít. undorító."


Akkor sem azt mondod, hogy Magyarország szаr hely, hanem mondjuk azt, hogy rossz a gazdasági helyzet.


Ha az apukád keveset keres, akkor azt sem úgy mondod, hogy apuka szаr ember, hanem úgy, hogy apuka nehéz helyzetben van.


Nehéz felfogni?

2011. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!