Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért ilyen szar...

Magyarország miért ilyen szar hely?

Figyelt kérdés

amerre nézek azt látom, h a kis ember szív a gazdag egyre jobban él.

a kisvállalkozások képtelenek fennmaradni, a multik élik életüket.

a törvény vicckönyvbe illik, jó szarba.

a gazdaság.. nos hát az már maga kész vicc

semmi lehetőség, nincs jövőképe az embernek.

a politikusok egyedül arra jók, h mosolyogjanak, de mind.

egyik se csinál semmit, h jobb legyen úgy kollektívan, helyette 1mást szapulják.

19 éves vagyok, rohadtul nem látom át, csak az eredményt érzékelem, és semmi elképzelésem itt.

miért nem képesek kiemelkedni az önimádatból ezek a suttyók és kezdeni valamit ezzel az országgal?


2011. jún. 4. 23:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
58%

A sz*r az speciel relatív.

Burundihoz képest itt mindenki milliárdos.

A mostani helyzetet meg köszönd az utóbbi 20 évnek.

2011. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim válasza:
61%

Az a baj, hogy a fő problémák ebben az országban nem a politikai életben gyökereznek. A magyar emberekkel van alapvető gond. Itt születtem, itt éltem le 15 évet. Ennek ellenére az embereket visszataszítónak, belsőleg rothadtaknak látom. Pesszimizmus az, ami ezt az országot a saját bűzében rothasztja. Megszületik egy magyar csecsemő, még az első lélegzetéhez se jutott hozzá, máris többtíz milliós adósság van a hátán. Ezt az országot a teremtő kárhozatra ítélte, népét pedig a leromlott, örök vesztes népek poklának legmélyebb bugyraiba küldte.

A közalkalmazottak rabszolgamunkát végeznek éhbérért, a kisvállalkozóknak esélyük sincs boldogulni az örök érvényű bürokrácia teremtette süllyesztőben.

Jól látod, kedves 19 éves barátom. Legjobb teszed, ha még a diplomád előtt elmész innen. Abban a tudatban élni, hogy minden itt töltött perced értelmetlen és haszontalan, borzasztóan megterhelő lelkileg. Sajnos a magyar akármennyire is aljas, unintelligens, beképzelt népség, még így sem érdemli meg, hogy az ország adta körülményeket el kelljen viselnie.


Nincs több szavam, se gondolatom ehhez a hazához köthetően. Még két év a diplomámig, és az irányt azonnal nyugat felé veszem végérvényesen.


Egy IV. éves orvostanhallgató

2011. jún. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
87%

Hali

Én is tervezem a kivándorlást aztán a politikusokat meg a végkielégítésüket fizesse meg a roma többség...

Egyetértek ,hogy ez így nem jó.

20 éves vagyok ,de érzem ,hogy nem sokra megyek az életben tisztességes munkával.Nagyapáim mind tisztes kisemberek voltak és el tudták látni egymaguk a családjukat.Pl nagyapám kovácsként 3 gyereket és a feleségét tisztességgel felnevelte és soha nem szenvedtek hiányt.A mai társadalomban egy átlagos ember minimálbért kap és ketten szinte képtelenek eltartani 2 gyereket.Sajnos az orvosok is így állnak akik rengeteget tanulnak!

Szerintem az embereknek kellene egy célt mutatni amit el is érhetnek.Oké ,hogy gazdagodj meg ,de hogyan? Mert tisztes melóval lehetetlen.

2011. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
17%
Magyarország egyáltalán nem szar hely. Legalábbis a világ minimum 90%-ához képest kifejezetten jó hely. Jó, tudom ott a maradék 10%. De nem akarsz te egy kicsit túl sokat?
2011. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
70%

Amit leírtál kedves kérdező, az a kapitalizmus. Az emberi élet értéke a nullához konvergál, a pénz istenítése az egekbe. Igazából egy ideológiai változás tenne jót itt, ha az emberek nem a saját és családjuk jólétét tartaná szemelőt, hanem szimpátiát is érezne a szenvedőkért.

A javak egyenlő elosztása talán segítene, a pénz tökéletesen elenőrzött útja, minden egyes bankó életének végigkövetése, hogy visszaszorítsa a feketepiacot, feketemunkát, sikkasztásokat, adócsalást.

Másik dolog a hazai termékek előnyben részesítése, amihez nem elég egy "magar termék" logó. Ehez sajnos többre lenne szükség.

2011. jún. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
11%
19 évesen már szar az ország. Sokat dolgozhattál már hogy ezt tapasztalod. Ennyi idősen még nincs nagy vagyonod? Ne aggódj, én is elmúltam 30 mire gazdag lettem. Most 48 vagyok. Úgyhogy a kormány szidása helyett először dolgozz is egy kicsit majd. Ha tanulsz, okos ember leszel nem lesz itt semmi bajod.
2011. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
53%
Szerintem a kivándorlás nem megoldás. Én nem szeretnék elmenni innen. Nem vagyok az a hatalmas optimista ember de mindig találok jó embereket és valami szépet ebben az országban. Egyszer majd felnyílik az emberek szeme és megváltozik sok minden, de ha mégsem akkor valamiben meg kell halni.
2011. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
16%
Remélem, rövidesen arra is lesz megfelelő törvény, hogy az adófizetők pénzén kikupálódott ifjúság csak akkor dolgozhasson külföldön, ha megtéríti a tanítása költségeit.
2011. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk egy egész nemzetre kiterjedő, világnézetbeli megújulás és szemléletváltás lenne szükséges.

Jó lenne már végre megérteni, hogy pártok cserélgetésével a jelenleg regnáló rendszer meg fog maradni és évről évre lejjebb fog minket húzni.


Az egyik előttem válaszoló mondta, hogy a nagyapja kovács volt és egyedül tartotta el háromgyermekes családját, miközben ma a nagy szabadságban és jólétben a két szülőnek kell gürcölnie két gyerek eltartásáért.


És ez itt az igazi demokratikus képmutatás...

2011. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
70%

Köszönet az elmúlt közel 22 év kormányainak.


Politikai morál kategóriában ott tartunk, mint az afrikai és dél-amerikai országok.

2011. jún. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!