Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most komolyan! Mi értelme van...

Most komolyan! Mi értelme van a meleg felvonulásnak?

Figyelt kérdés
Felvonulnak az utcán,nyalják-falják egymást több száz ember előtt és aztán csodálkoznak,hogy atrocitások érik! Meg egyébként is, ki kiváncsi egy rakat homoszexuális beállítottságú emberekre? Nem értem! Vlaki magyarázza el végre,hogy MI ÉRTELME VAN/VOLT ennek??!!!!! :// 14/L
2011. jún. 19. 13:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%
61%! végre egy értelmes ember!
2011. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
28%

"száz évvel ezelőtt a nők vonultak fel Budapesten, és a hozzátok hasonlók ugyanilyen érvekkel akarták őket hazazavarni. még egyszer mondom, pont ugyanazok voltak az érvek mint a melegek ellen. ma meg már lényegében nemi egyenjogúság van."


Igen, egyenjogúság és kihaló magyar népesség.

Ha a nőket felszabadítottuk, akkor miért ne szabadítanánk fel ugye a búzákat? A diákokat, vagy a dolgozókat? Hiszen ők is el vannak nyomva az iskolában és a munkahelyen, nem csinálhatják szabadon azt, amit akarnak.

Szabadítsuk fel őket a fasiszta kényszer alól, ne kelljen tanulni és dlgozni, éljen a szabadság!

2011. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Tavaly akartak csinálni hetero felvonulást csak nem engedték meg.
2011. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 tetro ***** válasza:
78%
Miről beszélsz? Hol vannak elnyomva a diákok? Téged vertek össze azért mert diák vagy? Rúgtak ki amiatt munkahelyről, mert kiderült hogy régebben diák voltál? Nem is értem, hogy miről beszélsz. Se a diákság se a dolgozók nem egy megkülönböztetett társadalmi csoport. Mi köze ennek a nemi identitásház vagy a nemek egyenlőségéhez? Neked hogy sikerült ezt összekapcsolni? Nem azért kell felszabadítani a melegeket, mert te szereted őket vagy nem. Hanem, mert nincs jogunk senkit sem hátrányos helyzetbe hozni valami olyan miatt amiről nem tehet. Főleg akkor, ha ez a tulajdonság a társadalomra nézve semmilyen veszélyt sem jelent. Persze leszámítva a hozzád hasonlók egész más frusztárcióiból fakadó pszeudomorális indokait.
2011. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert valaki meleg még lehet becsületes normális ember , nekem semmi bajom velük, én azokat itélem el akik bántsák őket. A tolvaj,bűnözö embereket kéne inkább megrúgdosni. (bántani) Ők többet ártanak az országnak. A felvonúlásuk nem zavar!
2011. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
értem én értem amit írtok nekem sincs semmi bajom azzal hogy valaki homoszexuális de a kérdésemre még mindig nem válaszoltatok :/ mi értelme ennek? ami tényleg "hálószoba téma" azt miért viszik az utcára? :/ ezt mondja el nekem valaki.
2011. jún. 19. 19:37
 17/23 A kérdező kommentje:
ja és köszi az eddigi kommenteket :)
2011. jún. 19. 19:38
 18/23 tetro ***** válasza:
100%
elolvastad amit írtam? milyen okokat szeretnél még hallani?
2011. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Vree ***** válasza:
100%

A ma 14:56-os már megmagyarázta mi a lényeg. Ha van egy társadalmi réteg akit a társadalom egy része gyűlöl és pusztán egy tulajdonsága miatt, nem pedig a munkahelyi teljesítménye vagy a morális beállítottsága miatt, megkülönböztet, akkor a szembeszállás egy formája hogy nem elbújnak és próbálnak eltűnni, pont amire a nevezett réteg kényszerítené őket,: (húzzák meg magukat, fogadják el csöndben ha bántalmazzák őket vagy szándékosan kitolnak velük azért, amik) hanem ellenkezőleg, nyilvánosan felvállalják mások előtt hogy azok akik, megmutatják hogy nem félnek kimenni az utcákra, hogy nem magányos könnyen elintézhető valakik, hanem a társadalom minden teréről érkező, magukat felvállaló emberek.


Az megint egy kérdés hogy Magyarországon mennyire vannak a melegek megkülönböztetve. Az ezen a területen meglévő ismereteim, bevallom, csekélyek. Gyakran megesik pl. hogy valakit elküldenek egy munkahelyről vagy megvernek az utcán azért mert meleg? A vallás szintén elutasítja őket (ez sokaknak - mert a melegek közül is sokan hívők - különösen fájdalmas). Amennyire nekem tűnik - mint mondom, kevés tudásra alapozva -, a magyarok aránylag toleránsak ilyen tekintetben, egy viszonylag nagy konzervatív radikális rétegtől eltekintve, akik viszont a zsidóktól a cigányokon át a melegekig mindenkit gyűlölnek. A többiek szerintem már átvettek annyit a külföldi kultúrából hogy ha nem is imádják de tolerálják a melegeket, ilyen értelemben tehát a felvonulás szükségessége megkérdőjelezhető, és lehet hogy csak a külföldiekkel való szolidaritás mutatása a célja. De el tudom képzelni hogy pl. Alsóröcsögén kiüldözik a faluból akiről megtudják hogy meleg.


Azért meg kell jegyeznem hogy a Mo.-i melegek akiket én ismertem sokkal "jellegzetesebben" melegek mint a nyugati társaik: nem csak az öltözködésük, a viselkedésük, a személyiségük is más. Ez a baj azzal amikor a sztereotípiák ellen próbálsz küzdeni: amíg a csoport nagy része -megfelel- a negatív képnek (önhibáján belül vagy kívül) addig nehéz azt megváltoztatni. Pl. vegyük a romákat: nem minden roma agresszív, szegény vagy bűnöző hajlamú. De amíg a -nagy- részük az, akármilyen fontos is beismerni, hogy ez nem a színük miatt van, azoknak akik a kettő között egyenlőségjelet vonnak is van némi igazsága.

Ez egy kétoldalú harc: nekünk meg kell teremtenünk az esélyt, hogy a kisebbségek megmutathassák hogy ők is értékesek, de -nekik- is meg kell mutatniuk hogy azok. És mindig lesznek olyanok akik az egész csoportra rossz fényt vesznek, és a mi oldalunkon olyanok akik ebben az ő előítéletük igazolását látják.

2011. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
értelek titeket:) és akkor még egy kérdés. ha ti válaszolók így gondolkodtok a melegek elnyomásáról,és hogy végülis ez az egész felvonulás azt szimbolizálja,hogy ők el vannak nyomva na szóval tehát ha ti ezt látjátok,fölfogjátok és megértitek miért nem tud minden magyar sőt minden ember így gondolkozni?? és köszi a kommenteket! :)
2011. jún. 22. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!