Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az a fideszes képviselő lett az egyik alkotmánybíró aki beadta a javaslatot a növelésre? És arról, hogy jelenleg nincs pénz a növelésre, de növelik? És a többi bíró is fideszes lett?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 18:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kolopele!


Ha olyan okos vagy miért nem tudod, hogy a köztársasági elnök megválasztásánál a 3. fordulóban (ha az első kettőben nincs 2/3) elég az egyszerű többség, tehát nem releváns, hogy mikor Sólyom választása volt 2/3-a volt-e az MSZP-nek, sőt ők valószínűleg a saját jelöltjükre Szili Katalinra szavaztak és az undorító, liberális SZDSZ szavazott Sólyomra, de pontosan nem tudom, mert titkos a szavazás.

Azt még megértettem, bár nem véltem helyesnek, hogy támogatod a gazdasági döntéseiket, gondoltam vállalkozóként számodra jó. De azt már semmikép nem tudom megérteni, hogy alkalmatlan, de legalább jobboldali embereket miért kell kinevezni alkotmánybírónak. A fiatalokért, gyerekekért? Biztosan a gyerekeknek nyilvánvalóan alkotmányellenes törvényekre van szükségük, amelyeket nem semmisít meg a kormánypárti alkotmánybíróság... Valószínűleg ez a cél, mert az alkotmányellenes törvényeket eddig az a 11 (Trócsányi lemondása után 10) fő is meg tudta semmisíteni, az eddig is jobboldali, bár kompromisszumképesebb alkotmánybíróságban.

Nem azt írtam, hogy hülye vagy, hanem egyre hülyébb... Mész lejjebb megállíthatatlanul.

Személyesen ismerem Pokol Bélát, Balogh Elemért, Trócsányi Lászlót (mondjuk ő tavaly lemondott), Paczolay Pétert. Pokol Bélánál hülyébb emberrel még nem találkoztam. Mondta, hogy mikor Viktorékat tanította, nem hitték el neki, hogy külföldön van alkotmánybíróság. Nem is csodálkozok már rajta, de Pokol prof. felfogása is érdekes róla, ahogy az emberi méltóságról, jogállami garanciákról is.

Az is rossz szabályozás az Alkotmányban, hogy Ab tag nem lehet párttag. Balsai egyik nap lemond, aztán meg alkotmánybíró, mint ahogy Schmitt lemondott aztán másik nap köztársasági elnök. Olyan 4 vagy 8 évet legalább hagyni kéne. Pokol is volt képviselő, de vele nem az a legnagyobb baj. Mondjuk Balsainál pedzegetik ezt a szakmai munkát, mindegy, ahogy látom senkit nem érdekel, el van döntve. Itt a vezető mondja meg, hogy mi legyen, kolopele megkaptad. Csak azt tanítják egyetemen, hogy érvényesülniük kell a fékeknek és az ellensúlyoknak, jogállami garanciáknak, ellenőrzésnek. Meg nincs még benne az Alkotmányban, hogy minden hatalom Orbán Viktoré, hanem az van, hogy minden hatalom a népé. Most, hogy te milyen diktatúrát építesz fel vállalkozás jogcímen az pont nem érdekel, gondolom igen ritkán tartotok népszavazást, de egy demokratikus államban mások a játékszabályok.

Ühüm teljesítmény alapján. Viktor kinevez 5 hülyét még alkotmánybírónak és mindenki jó kedvvel megy dolgozni, magas teljesítménnyel. Vagy nem tudom, hogy jön ez ide. Mondjuk kicsit a kommunizmus jut eszembe ezen gondolatoktól, pontosabban egy kép azon időszakból nem tudom belinkelni, de ez áll rajta: "Több tejet! Termeljünk sok és jó minőségű tejet!" Egy fejőlány van rajta kezében egy vödör tej, és egy tehén. Mert ez így megy, ki kell rakni azt a képet és a tehén több tejet ad.


Gratulálok a magvas gondolataidhoz, igazán gyönyörűek!

2011. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Azért az leszögezhetjük, hogy csak azzal az emberrel foglalkoznak ennyien aki valamiért érdekes. Számomra megtisztelő, és nem bánom, írjatok csak rólam és nekem. Csak a szürke emberek vesznek bele a hétköznapokba. Nem véletlen, hogy Orbánnal is így foglalkozik mindenki. Ha nem tenne semmi meglepőt néha, a kutyát sem érdekelné. Amíg ez a nép nem jut el odáig felfogásban hogy ez az ember minden lépésével az országért van, addig nincs igazán miről vitatkozni. Az meg hogy ilyen győzelem után a saját pártjából választ embereket maga köré, kéretik már nem megharagudni! Ha pedig egy vezető irányít egy céget, gyárat, az országot, teljesen mindegy, akkor azért ő a felelős, és nem a többieknek kell megmutatni mit is kellene csinálnia, főleg ha nem is értenek hozzá, mert abból csak káosz és zűrzavar lesz. Ez messze nem diktatúra.
2011. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"aki valamiért érdekes. "


Nem mindegy, hogy milyen szempontból vagy érdekes...


Egyébként a további hozzászólásaidat automatikusan reklámnak fogom jelölni!

2011. jún. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!