Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki januárban államvizsgázott,...

Aki januárban államvizsgázott, de még nincs meg a nyelvvizsgája, csak abszolutoriuma az mit ikszeljen népszámláláskor?

Figyelt kérdés
Ugye, ha a Ba szak befejezve, 3,5 év (7 félév) de még nincs meg a végzettséget igazoló papír... ergo így a legmagasabb iskolai végzettség az érettségi, nem?
2011. okt. 2. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom bölcsészként végeztél, hogy nem egyértelmű számodra a válasz.


Ha bemész a boltba és venni akarsz egy csokit, majd a pénztárnál azt mondod, hogy amúgy én megdolgoztam a csokiért, csak még a főnök nem adta ide a bérem, akkor most elvihetem a csokit? Szerinted mi lesz a válasz?


A diploma FELTÉTELE a nyelvvizsga, amíg ez nincs meg, addig nincs diplomád.


Viszont most, hogy jobban belegondolok, ha nem csúsztál, akkor a 7 szemeszteres képzés miatt közgazdász szakon végeztél, ez pedig így még tragikusabb.

2011. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem írd be nyugodtan, hogy felsőfokú végzettséged van. A csoki és a diploma esete nem ugyanaz. Ugyanis a záróvizsga után kapsz egy papírt, ami bizonyítja, hogy elvégezted az adott szakot, csak a nyelvvizsga követelmény miatt a diplomád vissza van tartva. Ennek ellenére már dolgozhatsz az adott területen, ha találsz olyan munkáltatót, aki felvesz így is. Én mérnökként dolgozok és számos olyan kollégám van, aki hasonló cipőben jár, mint te. Ennek ellenére mérnökként dolgoznak. A versenyszférában nem a papír számít, hanem a tudás. Akkor például azok a kollégáim, akik csak technikusi minősítéssel rendelkeznek, de mérnök beosztásban dolgoznak, azok mit írjanak be a munkakörhöz? Mivel elvileg nem lehetnek mérnökök, mert nincs papír...
2011. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Remélem tudod, hogy 2 éved van a nyelvvizsga megszerzésére, ha nem sikerül, akkor nem ér semmit a papírod sem majd. Olyan mintha semmit sem végeztél volna. Szerintem iratkozz be egy nyelvtanfolyamra.

Egyébként beírhatod, hogy felsőfokú végzettséged van.

2011. okt. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

"Remélem tudod, hogy 2 éved van a nyelvvizsga megszerzésére, ha nem sikerül, akkor nem ér semmit a papírod sem majd."


Ez tévhit. Jelen pillanatban nincs ilyen előírás a felsőoktatási törvényben.

2011. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem, hogy gondolkozzon még tovább, és nézze meg mi áll a www.gyakorikerdesek.hu kezdőlapján.


Nos az iskolát már befejeztem, levizsgáztam, eszerint az befejezett, ezért adtak abszolutóriumot. Viszont ez csak arra nem jogosít, hogy a bérkategóriába besorolhassanak és jelentkezzek Ma-ra... Szval mint a mesében.

2011. okt. 2. 12:43
 6/10 A kérdező kommentje:
jövő szombaton megyek nyelvvizsgára
2011. okt. 2. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha aközül lehet választani, hogy "érettségi" vagy "diploma", akkor érettségi, mert akkor a papírra kérdeznek.


Ha aközül, hogy "középfokú" vagy "felsőfokú", akkor felsőfokú, mert akkor a végzettségre kérdeznek.

2011. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

kicsit vicces, mert a 18-as kérdés, hogy az iskolatípusok közül hány évfolyamát, osztályát végzett el sikeresen, mindegyikre írja be. (polgári??? szakiskola??? doktori phd??? de az a legszebb, hogy a 7 félév az ugye 3,5 év :) ezért behazudtam a 4-et :(


A 18-as kérdés meg a legmagasabb befejezett iskolai végzettséget kérdezi, na ez a BA, igaz abszolutoriummal abszolválva, hogy az iskola elvégezve, viszont szakképzettséget ez nem igazol, tehát mintha nem is lenne...

2011. okt. 2. 18:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek: Én nem ismerek olyan bölcsészt, aki ne értene legalább két idegen nyelven, úgyhogy most buktad a fikázást...
2011. okt. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

18:04


A BA képzés 3 éves --> 3 évet végeztél.


Nincs diplomád --> érettségi a végzettséged.


Béna kérdőív, nem ez az egyetlen hibája.

2011. okt. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!