Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hatással lehet Magyaror...

Milyen hatással lehet Magyarországra, hogy nagyon sokan Ausztriában vállalnak munkát?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 21:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon költik el a fizetésüket, akkor még jól is kijöhetünk belőle, de azért nagyon érzékeny az egyensúly. Úgy értem, hogy aki csak dolgozni jár ki, de itthon él és itthon költi el a pénzét, illetve a végleg kiköltözők között.
2011. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%
Több lesz a hely. Menjen ki mindenki az utolsó kapcsolja le a villanyt.
2011. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
kelet Mo.ról fogják hordani a munkaerőt nyugatra.. De ez már érzékelhető!az álláshirdetésekben is
2011. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Majd jön helyükbe "óccó" munkaerő.
2011. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

egy jól működő világban mindenképpen pozitív.


sajnos nagyon sokan magyar cégen keresztül dolgoznak odakint. itt bejelentik őket minimálbérrel, odakint pedig feketén dolgoznak. se ide, se oda nem fizetnek járulékokat, de ha baleset éri őket, akkor a méregdrága külföldi ellátást a magyar tb-nek kell kifizetnie és később a nyugdíjat is a magyar kasszából kell odaadni nekik 0 befizetés után.

2011. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Sziasztok!


Külföldön dolgzok, itt élek itt fizetek adót és nem is hiszem hogy hazamegyek egyhamar!É-K Mo.-ról jöttem ki ahol annak ellenére hogy mindenki azt hangoztatja hogy mekkora a munkanélküliség médis esetenként 3 munkahelyem is volt!Az lehet hogy a be nem jelentett munkahelyeimet most más tölti be,de azt tudom hogy a szakmámban egyre inkább fenyegető a munkerőhiány otthon és tudom azt hogy csak abbol a kb 100 főből akivel tartom a kapcsolatot a szakmámban 1 a hónapban már kijött 1 a héten fog kijönni és kb 10-15 már érdeklődik valamerre külföldön vagy már a felmondási idejét tölti!A leítak többsége 5 évnél több gyakorlattal rendelkezik a szakmában a helyükre jönnek azok akik csak elméletben tudnak dolgokat meg maradnak azok akik"ezt a pár évet kihúzom nyugdíjig".A mentőknél dolgoztam otthon fél éven belül ugyan azt fogom tenni csak normális felszereléssel és kb 10x akkora fizetésért!Egy még otthon tartózkodó bajtársam fogalmazta meg így "itt nem aza baj hogy nem ér ki 15 percen belül a mentő hanem az hogy aki kimegy annak még remeg a keze és írtózik a vértől"!

Szóval szerintem valós probléma a külföldi munkavállalás mivel jó szakembereket kitaníttatja az állam és aztán mennek(megyünk)...és ki tilthatná meg azt nekünk hogy ne kelljen filléres gondokkal küzdenünk akkor mikor egy szép hivatásunk van csak meg nem vagyunk becsülve!Nekem az Angol állam és emberek már most több tiszteletet adtak mint amit a 10 éves mentő pályafutásom alatt otthon megkaptam!

2011. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ha itt költi el Magyarországon,-s, fogyasztóként jelenik meg a gazdaságban,akkor pozitív hatással van a gazdaságra.Főleg ha Magyar termékre költi.
2011. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Csao! A legtöbben 'csak'dolgozni mennek ki,s nem lakni!Hetente,2 hetente jönnek haza-mert Magyarok:itthon vannak a szülei,testvérei,barátai..."Csak" az itthoni megalázó éhbér többszöröséért mennek ki. Deni-papi
2011. okt. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!