Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha ebben az...

Szerintetek ha ebben az országban maradok, rossz életem lesz?

Figyelt kérdés
most kezdtem az egyetemet (nem bölcsész és nem gazdasági szakon:P), és eddig nem akartam elköltözni külföldre, de rohadtul félek a fidesztől. utálom, ha bárki beleszól az életembe. liberális vagyok, ateista és az se zavarna, ha egész Európa egyetlen angolul beszélő országgá változna, idegesítenek a vallásosak, és szeretek extrém ruhákat hordani. szerintetek ez baj? az anyagiak annyira nem érdekelnek, hogy csak miattuk elmenjek. 19L
2011. okt. 8. 08:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem értelek!

Ha az anyagiak nem érdekelnek, akkor miért akarsz elmenni?

Az ország szép és rengeteg olyan hely létezik benne, amit érdemes megnézni.

A Fidesz nem szól bele abba, hogy hová mész, mit csinálsz.

Elmehetsz kirándulni, elköltözhetsz másik városba, megnézhetsz, meghallgathatsz bármilyen alternatív filmet, zenét, senki nem fogja megtiltani, hogy ne legyél vallásos. Felvehetsz olyan ruhát, amilyet szeretnél (persze csak ha nincs rajta valamilyen önkényuralmi jelzés).

Az egyedüli dolog amire fáj a foguk, az a pénzed, de az meg téged nem érdekel.

2011. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

90% hogy igen.


Nem csak a fidesz agond, hanem az elmúlt 20 év gazdasápolitikája. Valahogy 20 év alatt nem lett tiszta az emberek számára, hogy a politikai elitünk 20Ft-ért megvehető,és zsarolható, hogy a nyugattól semmi jóra nem számíthatunk mert ha 100 bőrünk lenne azt is lehúznák. És sajnos le is tudják mert a politikusainkat néhány millával mindíg megvehetik! Te adózz és dolgozz csak hogy életben maradhass, amit meg befizetsz, befizettél, azt a politikusaink elherdálják, és multikat támogatnak milliárdokkal, rossz szerződéseket kötnek, vadprivatizálnak stb stb.


NINCS ÉRTELME ITT MARADNOD!!

2011. okt. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

hát azért olyan szinten a pénz is érdekel, hogy legyen miből kaját vennem és fenntartani egy lakást

csak mert nekem úgy tűnik, hogy a fidesz vmi ideológiát is rá akar kényszeríteni az országra. én meg asszem kicsit furább vagyok, mint a legtöbben, és nem akarom, hogy emiatt gyanúsnak tűnjek... vagy mittudomén... remélem érthető

2011. okt. 8. 08:24
 4/24 anonim ***** válasza:
62%

"hát azért olyan szinten a pénz is érdekel, hogy legyen miből kaját vennem és fenntartani egy lakást "


Akkor menj, mert ezt itthon nem fogod tudni megvalósítani...

2011. okt. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam, hogy ha tudsz, menj el!

Én sem akartam, sosem terveztem, pedig régebben lett volna rá lehetőségem. De szerettem itt lenni.

Viszont most kész őrület, ami folyik! Én sem akarom, hogy rám kényszerítsék az elvakult vallásosságot, hogy állandóan liberálisként bélyegezzenek meg, csak mert nem a Fidesz meg a Jobbik szövegét nyomom... És ráadásul éhen halok a "fizetésemből".

Szóval már én is készülök elmenni... :(

2011. okt. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Látom te még nem éltél más országban.

Az "ideológia rákényszerítés" még itthon a legártalmatlanabb. PL, ha kint élsz az USA-ban akkor függ az egetem beállítodottságától, hogy milyen "ideológiát" illik képviselni. (én tanítottam ott, nem bírtam sokáig) ha Franciaországban élsz, az északi országokban, vagy Olaszországban az államnak sokkal több beleszólása van az aktuális "ideológiába mint itt.

Hog németországban minden iskolában kereszt van az osztályteremben az nem zavarna, hogy Franciaországban automatikusan vonják az egyházi adót, nem lehetsz ateista?

Higgy nekem én éltem eddig 8 országban és tanítottam 8 ország egyetemein. Még mindíg itthon van a legnagyobb szabadság emberként is és egyetemi tanárként is.

2011. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

MENJ!!! Én is ott követtem el a K*RVA NAGY HIBÁT, hogy épp a te korodban nem léptem, pedig akkor lett volna a legjobb, akkor kellett volna, és azóta már ezerszer megbántam. :/ Persze léphetek még eztán is, csak most már jóval nehezebb, akkoriban sokkal könnyebb lett volna.

És igen, jól látod, a Fityisznek megvan a maga ideológiája, és egyre jobban építi ki a demokratúráját. Lehet, hogy lesznek választások 2014-ben is, de az már csak színjáték lesz. Megmondta Orbán jó előre, hogy 20 évre tervez. :/ Egyre szorosabb összefonódás az egyházakkal, intézményesített állami propaganda olyan szinten, amilyenre utoljára a rendszerváltás előtt volt példa... teljesen egyértelmű a felállás.

Skandináviát ajánlom a figyelmedbe, főleg Norvégiát vagy Finnországot. De Ausztriával vagy Svájccal is nagyon jól járhatsz.

MENJ, ÉS NAGYON-NAGYON SOK SIKERT NEKED, ŐSZINTÉN DRUKKOLOK!!!

2011. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ne nézz annyi híradót és akkor nem érzed, hogy bármit rád kényszerítenének.


A svédek túl szabadok a szexben és ismerkedésben.

A belgák a kongói feketékkel adják össze magukat, kész káosz.

Az olaszoknál még mindig ott a maffia.

A spanyoloknál még mindig a férfi a családfő, a nők szeretnek szülni és 4 órás állás mellett gyereket nevelni. Egész este brazil sorozatokat bámulnak önként .A lengyelek isznak mint a gödény, az oroszok verik a nőket.

A portugálok bigott katolikusok, a görögök a szentképeket csókolgatják.

Közvetlenül keletre és északra verik a magyarokat.

A németek túl precízek és katonásak a végtelenségig és erőszakosak, az osztrákok túlszabályozták a társadalmukat. A svájciak szintén túlszabályoztak minden férfiak zöme egy rossz buz.ihoz hasonlít. A franciák még egymással is folyton kiszúrnak.


Nem tudom, mégis melyik országba mennél át?


Itthon is lehet jól keresni és külföldre járkálni, főleg, ha nem a magyaroktól függ a jövedelmed.

Ha a fenti nemzetek valamelyike mégis megtetszik, mert van rá sok példa, akkor érdemes külföldön próbálkozni, de ott is emberek élnek, és minden ember szemét.

2011. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

8:47 vagyok

Azt hiszem a legnagyobb probléma, hogy itthon minden halálra van szídva, de az emberek nagy része nem nézi, az angol, német, francia,amerikai hiradókat, nem élt még más országban, talán még utazni sem utazott a világban.

Aztán kimennek és jön a nagy pofáraesés.

figyelj,egyetemista vagy jelentkez különböző külföldi egyetemekre egy-egy szemeszterre. menj ki és nézd meg.

(bár ha valami büfészakot végzel, akkor esélyed sincs kijutni, kint általában olyan témákra írnak ki ösztöndíjpályázatot aminek használhatósága is van)

2011. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Most még van esélyed alakítani az életedet. Akár itthogy, akár külföldön. Egy biztos: a legtöbb szakmában nem fogsz extrém ruhákban elhelyezkedni.
2011. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!