Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol lehet ingyen dolgozni?

Hol lehet ingyen dolgozni?

Figyelt kérdés
Élelmiszer és vegyi áru eladói szakmát szereztem tavaly.De a match-nál volt gyakorlatom és hiába kértem sosem segítettek így tapasztalatlan vagyok még.Szeretnék tapasztalatot szerezni de egy bolt sem alkalmaz.Szerintetek ingyen hol segítenének bele rázódni a szakmámba?
2011. okt. 20. 23:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Bajnait felkötötték mikor jelképes egyforintért vállalta a kormányzást? Jahogy ő nem ingyen? Valóban, havi egy forint komoly fizetés. Egyébiránt meg azok az idióták, akik azt állítják törvényellenes ingyenesen munkát vállalni, másolják már be a hivatkozott paragrafust. Köszönöm...
2011. okt. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
39%

A non-profit tevékenységet ne keverd ide, teljesen mást jelent. A kérdező pl. nem egy alapítvány, ami segítséget nyújt éhező bolttulajdonosoknak.


A mnkaszerződés kötelező része a munkabér, anélkül nem érvényes. És a munkabérre is van megadott törvényes minimum.


2évig boltban voltál? Kérdező, ne csináld már, tényleg nem ingyen munkát kellene keresgélned. Mindenkinek van még tanulnivalója asaját szakmájában, emiatt nem szokás ingyenmunkalyet keresgélni. Nem legyél már ennyire kishitű.. inkább ez a bénázás a rossz, de erről nem fog leszoktatni egy ilyen dolog, felelős munkalehetőség kell neked.

2011. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
39%
Munka törvénykönyve. Téged is véd, nehogy hogykihasználjanak.. de tudod mit az ilyen idióták, mint te dolgozzanak ingyen. Bocs, hogy mertem a kérdező érdekeit védeni, menjen és szopassa magát.
2011. okt. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Én már nagyon szeretnék dolgozni sőt minden álmom mert amit megkeresek abból pénzt teszek félre és egy 5-10év múlva pedig boltot,kis kocsmát szeretnék majd nyitni.De már a t.k.m tele van hogy másfél éve sehova nem vesznek fel mert tapasztalatlan vagyok.Ezért gondolkodtam ezen a lehetőségen
2011. okt. 21. 00:14
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

"De akkor is törvény ellenes ha a szerződésben benne van miért dolgozok ingyen?Ebben viszont van valami hogy ha elszúrok valamit..."


Nem kell szerződéssel szarakodnod, ha meg elszúrsz valamit azt fedezi a munkabéred. Ingyenmunka esetén nem szoktak kártérítést sem követelni.

2011. okt. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

"A mnkaszerződés kötelező része a munkabér, anélkül nem érvényes. És a munkabérre is van megadott törvényes minimum."


A munkabérről való lemondás semmilyen jogszabály nem tiltja. Ne gyere elő baromságokkal.

2011. okt. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

"A mnkaszerződés kötelező része a munkabér, anélkül nem érvényes. És a munkabérre is van megadott törvényes minimum."


A munkabérről való lemondást semmilyen jogszabály nem tiltja. Ne gyere elő baromságokkal.

2011. okt. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

"A non-profit tevékenységet ne keverd ide, teljesen mást jelent."


Pontosan ezt a tevékenységet jelenti a nonprofit amit a kérdező szeretne végezni.

2011. okt. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
20%

37% fejezd be végre a hükyeségeidet.

"Ingyenmunka esetén nem szoktak kártérítést sem követelni."

Igen, épp ez a baj, hogy nem is lehet kártérítést követelni. Legyen már eszed, ne csak mást idiótázz.


Kérdező, bocs, de elegem van ebből az idiótázóból. Csinálj, amit akarsz.

2011. okt. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Ne veszekedjetek már.Segítséget jöttem kérni és nem azért hogy veszekedjünk
2011. okt. 21. 00:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!