Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bár sok értelme nincs a...

Bár sok értelme nincs a népszámlálásnak, azért az pozitív, hogy 40, 000 ember munkához jutott (még ha ideigeleneshez is), nem igaz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 22:11
1 2 3 4
 21/35 radon válasza:
68%
Hivatali dolgozók + rokonaik számláltak? Ahol én tudom, ott igen. Nem a munkanélkülieket juttatták munkához. Mi értelme? Ki tudja, amit mondanak az biztosan nem. Ma a számítógépes nyilvántartás világában nem sok minden lehet (ha jó a rendszer), ami csak ebből a népszámlálásból derül ki. Vallási és nemzetiségi adatainkon kívül, elvileg mindent tudnak rólunk. Lakhely, tartózkodási hely, iskolai végzettség stb. nem lehet a nagytestvér előtt titok.
2011. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk egy fiatal diákcsaj volt a számlálóbiztos. Egyszerűen nem értem, hogy ez miért fáj neked, 160 Ft-ot kap családonként és így megtudjuk az ország nemzetiségi és vallási helyzetét, ha már szerinted a többit tudjuk. 10 évente egyszer. Nem igaz, hogy nem lehet kibírni. Ti amúgy dolgoztok, vagy dolgoztatok életetekben bármikor is? Azt nem csak 10 évente egyszer kell csinálni 10 percig.
2011. nov. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
72%
600 ft-ot kaptak családonként!
2011. nov. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes meglátás, de nem annyit. Utánanéztem, városokban 180 Ft/lakás.
2011. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

A 180 Ft/lakás arra vonatkozik, hogy ennyit kap azért, hogy kiviszi a kérdőívet.

A lakáskérdőív és a személyi kérdőívek kitöltéséért plusz pénzt kap:

"A biztosok a kapcsolatfelvételért, vagyis a kérdőívek kézbesítéséért lakásonként 150-180 forintot kapnak, a lakáskérdőívekért dokumentumonként 175-210 forintot. A személyi kérdőív dokumentumonként 310-370 forint."

[link]

Tehát egy 4 fős család kérdőívezése 1565-1870 forint. Akkor is, ha a papír alapú kérdőíveket a család tölti ki, a számlálóbiztos csak összeszedi.

A 175-210 forintot pedig akkor is megkapja, ha neten töltik ki a kérdőíveket.

2011. nov. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
31%

Azért gondoljatok bele, hogy mindenhová be kell menni, ha nem a kapuban vagy az ajtóban akarnak lapokat kitölteni. Ezalatt azt értem, hogy a jómódúak házától a legalja putrikig. El tudjátok képzelni, hogy ez utóbbi esetekben miket kell kibírniuk, hogy ne okádják el magukat?

Meg lehet kérdezni olyanokat, akik azokon a helyeken biztosok, pl. Borsod megye, ahol nagyon sok helyen délelőtt éhgyomorral mennek, mert így legalább nem jön ki belőlük semmi. Ez nem vicc, nekem is egy ismerősöm a számláló, ő mondta hogy van néhány hely, ahol nem sokon múlt, hogy ne dobja ki a taccsot, mert olyan iszonyatos a bűz az egész lakásban.

Etnikumot nem írok, azt úgyis mindenki tudja, hogy kikről van szó.

Szóval ne sajnáljuk tőlük azt a kis pénzt.

2011. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
93%
Tudod mit? Munkanélküliként igenis sajnálom a kérdezőbiztosoktól azt a pénzt! És sok sorstársam ugyanezt gondolja!
2011. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
64%
Nos hát én igazából tojok rá, nem tudom, honnan szedted ezt a családonként 1000 valahány forintot, mert nem kapnak annyit és attól, hogy 2 helyen elsumákolták ezt attól még általánosságban ez nem igaz.
2011. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
6%

"Munkanélküliként igenis sajnálom a kérdezőbiztosoktól azt a pénzt! És sok sorstársam ugyanezt gondolja!"


Hőbőrgés helyett tessék állást keresni!

2011. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
16%
Kép az ország valós állapotáról. XD Az ilyen marhák még azt is el fogják hinni, hogy a lakosság 10%-a jedi hívő. XD XD XD
2011. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!