Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért írják sokan itt az...

Miért írják sokan itt az oldalon, hogy aki "gazdag", az gonosz?

Figyelt kérdés

Én szerencsére "gazdag" családba születtem(azért teszem idézőjelbe, mert Norvégiában csak az átlagot hoznánk), de gyakran kapok emiatt. Pedig semmit nem vétettem.

Sokan azt írják(vagy mondják a való életben), hogy közönyös vagyok, mert leszarom a többi embert. De ezt nem értem, mit kellene csinálnom, jótékonysági ebédosztást a kertemben, vagy mi?

Na, de nem is ez a lényeg, hanem mikor azzal jönnek, hogy miattam élnek szarul mások. Ennek mi a gazdasági alapja? Hogy tudom akaratlanul elvenni másnak a jussát?


2011. nov. 6. 23:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
62%

Azért mert ez az igazság. Ahhoz hogy valaki gazdag lehessen másokat kell kizsákmányolni. Egyetlen ember sem képes annyit dolgozni, hogy meggazdagodjon. Csak érzékeltetésképp:


Ha van egy kastélyod ami egyedül a tiéd akkor képzeld azt el mennyi munkával tudod előállítani az ehhez való építőanyagot majd megépíteni azt teljesen egyedül. És rá fogsz jönni, hogy ez akkor is képtelenség lenne ha száz évig élnél. Tehát gazdag csak tisztességtelenül a mások vérét szívva lehet valaki.


"Sokan azt írják(vagy mondják a való életben), hogy közönyös vagyok"


Ez is így van, hiszen ha a már összelopott vagyonodból a szegényeket segítenéd, akiken élősködsz akkor már rég megszűntél volna gazdagnak lenni.

2011. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

"Egyetlen ember sem képes annyit dolgozni, hogy meggazdagodjon"

azért ez nem teljesen igaz, csak olyat kell alkotni amire az emberek vevők, pl minecraft, egy ember kezdte el, mára már milliomos lett belölle

2011. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 uuallomas ***** válasza:
70%

"Miért írják sokan itt az oldalon, hogy aki "gazdag", az gonosz?"

Mert úgy van :C

2011. nov. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
8%

Első, csak érzékeltetésképp, te hülye vagy..."Azért mert ez az igazság." Az egész gondolatmeneted megannyi helyen hibás, és nincs kapcsolat az általad okoknak és következtetéseknek vélt dolgok közt.


Megépíteni nem tudja egyedül, de jól megfizetheti az építőmunkást, így mindenki jól jár. Az emberünk boldog, mert megkapta a kastélyát, a munkás a pénzét, amiért olyan dolgokat vehet, ami boldoggá teszi őt is (kaja, szebb lakás, nyaralás, stb...). Ebben hol a kizsákmányolás?


"Ez is így van, hiszen ha a már összelopott vagyonodból a szegényeket segítenéd, akiken élősködsz akkor már rég megszűntél volna gazdagnak lenni."

Nem ő lopta, a családja kereste meg. Miért élősködne másokon, ha már vagyona van? Max akkor lehetne kizsákmányolni másokat, ha a vagyonát növeli, azaz mások tulajdonát veszi el, de pusztán a vagyon létéből ez nem következik.

Amúgy meg megfordítva a te gondolatmenetedet, ha szétosztja a vagyonát, azaz a szegények az ő pénzén élnek jobban, akkor ki élősködik a másikon?

2011. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem igazán. Van egy kisboltunk, amiből jön a bevétel. Anyám a tercierben dolgozik, ebből is jön vmennyi.


Egyszerűen logikailag nem értem, hogyha nem kerülünk kapcsolatba más ember pénzével, vagy úgy egyáltalán más emberekkel, hogyan tudjuk ellopni a pénzét?

Ezt szeretném, ha elmagyarázná valaki. Például egy vállalkozó, aki elad valamit, esetleg üzemeltet egy céget(futárszolgálat, kertészkedés, tetőfedés, borászat, víztisztítás, f*szomtudja) és ebből milliós bevételei vannak, az hogyan tudja ellopni a többi ember pénzét. A szomszédainknak mind ilyenből lett pénze, de egyszerűen elképzelni nem tudom, hogy ezeken keresztül hogyan lehet másokat meglopni.

2011. nov. 6. 23:45
 6/34 anonim ***** válasza:
21%
Azért kérdező mert az emberek irigyek, és azok akik jóformán semmire nem képesek azt gondolják hogy ez igaz másokra is. Rám sok mindent mondtak már, hiszen ha valaki a tudásával ér el sikereket úgy, hogy a dolgozók is jóval az átlag felett keresnek, akkor arra lehet bármit mondani, csak azt nem hogy gonosz meg kizsákmányoló. Ilyet maximum a sikertelen és rosszindulatú emberek állítanak. Belőlük pedig jó sok van, főleg itt a gy.k. - n.
2011. nov. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
kolopele, sajnos tényleg így van. A nyáron beleolvastam kíváncsiságból néhány kommunista könyvbe, de tisztára olyan volt, mintha a gyk-t olvasnám.
2011. nov. 6. 23:59
 8/34 uuallomas ***** válasza:
71%

pontozd le, még a szarkasztikus hozzá szólást. Nem is vártam mást egy ilyen topicban.


"Gazdag vagyok... közönyös vagyok, mert leszarom a többi embert..."

De érdekel a véleményük hogy mért gondolnak ezt meg azt, írod itt a butaságot

2011. nov. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le.
2011. nov. 7. 00:11
 10/34 anonim ***** válasza:
20%
a kommunizmus csak az őskorban működött, amikor az emberek felhalmozták a kaját és abból mindenki ehetett, amúgy rég láttalak kolopele
2011. nov. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!