Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért írják sokan itt az...

Miért írják sokan itt az oldalon, hogy aki "gazdag", az gonosz?

Figyelt kérdés

Én szerencsére "gazdag" családba születtem(azért teszem idézőjelbe, mert Norvégiában csak az átlagot hoznánk), de gyakran kapok emiatt. Pedig semmit nem vétettem.

Sokan azt írják(vagy mondják a való életben), hogy közönyös vagyok, mert leszarom a többi embert. De ezt nem értem, mit kellene csinálnom, jótékonysági ebédosztást a kertemben, vagy mi?

Na, de nem is ez a lényeg, hanem mikor azzal jönnek, hogy miattam élnek szarul mások. Ennek mi a gazdasági alapja? Hogy tudom akaratlanul elvenni másnak a jussát?


2011. nov. 6. 23:00
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
"A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad." Te viszont egy hihetetlenül sötét ember vagy. A hasonló emberek miatt nem fejlődik az ország sehova. Sértegetni, okoskodni azt tudsz, nem tudom mire vagy még képes ezeken kívül.
2011. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
16%

Ne foglalkozz az ilyen emberekkel kerdezo.

Mikor rad neznek az jut tudatalatt eszukbe, h ok mekkora luzerek aztan rogton el is kezdodik, h magyarazkodnak.

Mi az, h tisztesseges munkaval nem lehet meggazdagodni?esetleg ok nem tudnak mert balfekek.

En havi 7 kilot keresek Nemetorszagban, ha minden jol megy nem soka 22 evesen tudok venni egy 15 millios panelt, de aztan meg akarok

2011. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
16%

Ne foglalkozz az ilyen emberekkel kerdezo.

Mikor rad neznek az jut tudatalatt eszukbe, h ok mekkora luzerek aztan rogton el is kezdodik, h magyarazkodnak.

Mi az, h tisztesseges munkaval nem lehet meggazdagodni?esetleg ok nem tudnak mert balfekek.

En havi 7 kilot keresek Nemetorszagban, ha minden jol megy nem soka 22 evesen tudok venni egy 15 millios panelt, de aztan meg akarok venni legalabb meg egyet aztan kiadom es itthon dolgozom tovabb.

Aztan majd hallgatom a sok szerencsetlentol, h miert nem ajandekozom el a hazat.

2011. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Látom, mindketten megkaptuk a magunk 0 % - át. Ne feledd, ez Magyarország. Itt akkor vagy jó ha beállsz a sorba és sírsz hogy milyen rossz az élet.
2011. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
74%
Ha gazdag családba születtél,akkor nem Te vagy gazdag,hanem a szüleid.
2011. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
26%

Aki ilyet ír az nagyon összekeveri a fogalmakat, illetve rossz a társítás.

A mi világunkban természetes, hogy az irányító kihasználja a lehetőségeit és a követőit.

De ez nem azt jelenti,hogy gonosz.Csak küzd a túlélésért.

Emberi gyarlóság semmi más.


Ökörköri

2011. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
52%

"Te viszont egy hihetetlenül sötét ember vagy."


Kolopkám épp a te hozzászólásod tükrözte nagyonis kirívóan a tudatlanságod és sötétséged. Márpedig akkor a véleményed sem mérvadó.

2011. nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
52%

"Látom, mindketten megkaptuk a magunk 0 % - át. Ne feledd, ez Magyarország. Itt akkor vagy jó ha beállsz a sorba és sírsz hogy milyen rossz az élet."


Érdekesmód én még sosem sírtam, hogy milyen rossz itt az élet, mégsem vagyok fossá pontozva. Nem lehet, hogy csak a nagyképűséged nem díjazzák?

2011. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

Latom-latom, h lepontoztak.

Egyeseknek nem tetszik, h nem mindenki eletkeptelen es nem segelyert nyig.

Vagy valaki elmagyarazna melyik ponttal nem ert egyet?

2011. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Most tényleg azt hiszik az emberek, hogy MINDEN jól kereső bűnöző? A lakhelyemen több ezer ember él, de én kizárólag tisztességes embereket ismerek. Volt egy jó ötletük, megpróbálták, bejött nekik. A túlnyomó többségük vállalkozó. Például van olyan, aki egy ügyvédi irodát működtet. Ő miért bűnöző? Vagy a másiknak egy autókereskedése. Ő mit vétett?

Ezért nem értem, mert mindenki előjön a politikusokkal, maffiózókkal, uzsorásokkal. Egy ilyet sem ismerek.

Sőt, azt kell mondanom, hogy főleg a környékbeli emberek adóznak normálisan. Itt még sosem hallottam, hogy "ok, majd fű alatt elintézzük". Még gyerekként ezért nem hittem el, hogy ilyen sokan nem fizetnek adót, mert egyszerűen nem hallottam ilyenről. Egyszerűen itt nem szokás az ilyesmi.


Ennek ellenére máshol mit látok? A kazános mindenáron zsebbe akar pénzt kapni. Az autószerelő úgyszintén. Ha kiteszem a lábam a kerületünkből, azt látom, hogy mindenki csal, vagy más módon trükközi ki a rendszert.


Egyébként kolopelének igaza van, hogy a magyar szeret panaszkodni. Például mikor előkerül a gazdasági helyzet, az emberek szinte versenyeznek, hogy ki él rosszabbul. Én pont fordítva vagyok, szeretek "hencegni", de nagyon örülök más sikerének is. És ezzel nem vagyok egyedül, mert sok ilyen embert ismerek, de sajnos messze nem ez az általános.

2011. nov. 7. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!