Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy Budapest egy fejlett, nyugat-európai szintű/színvonalú nagyváros, míg a magyar vidék nagy része teljesen elmaradott, kelet-európaias?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 19:30
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
79%
Élből 10 magyar várost fel tudok sorolni ami tisztább mint Budapest.
2011. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
86%
Látogass el Hamburgba! Nem egy szép város, de a tisztaságot, a (tömeg)közlekedés állapotát nem lehet összehasonlítani a pestivel. Lehet, hogy a pesti belvárosban egész jól el lehet lavírozni a buszokkal, villamosokkal, metrókkal, de próbálj meg a peremkerületekből bejárni reggelente a tömött buszokkal és hévekkel! A csatlakozások meg teljesen ostobán vannak megszervezve. Az átszállásokkal rengeteg időt pocsékolsz el. A buszok büdösek és koszosak, plusz a nagyrészük olyan leharcolt állapotban van, hogy közlekedniük sem lenne szabad.
2011. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
81%

"Én meg úgy gondolom, hogy az úgynevezett Kelet sokkal "fejlettebb", mint a Nyugat, mert keleten az emberek életcélja a boldogság, míg Nyugaton a tőke halmozása."


Vár rád Phenjan, a fejlődés netovábbja :)

2011. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem fejlett város Budapest, bár néhány belvárosi épületre vagy ami forgalmas helyen van,tényleg ráférne egy felújítás,de a tömegközlekedés tényleg jó, voltam már más nagyvárosokban is, és külkerületben lakok,de fél óra alatt bent vagyok a városban! És igazán akkor fogják az emberek fejlettnek érezni, ha az átlagkeresetünk kezdene felzárkózni a nyugatihoz, és megengedhetjük magunknak,hogy ki is használhassuk úgy igazából az éttermeket,az operát stb.
2011. nov. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
17%
Csak te. Valójában Büdöspestnél elmaradottabb nincs az országban.
2011. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
57%

"Pest kb. 50-100 év múlva lesz nyugat-európai szintű város. Előbb nehezen."


Addigra kihal a bűztől meg a szmogtól.

2011. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
70%

aki annyira oda van a nyeu-i nagyvárosokért, annak javaslom, hogy ne csak a turisták által látogatott részeket nézze meg, hanem a peremkerületeket is.

Például Párizs tele van kutyaszarral, kéregetőkkel, a Montmartre-tól északra pedig nem nagyon mászkálnék sötétedés után, durva arcok vannak arrafelé. Egyszer egy menekülő zsebtolvajt is láttam ott, a rendőrök utánarohantak, elkapták és megbilincselték. Jól csinálták, le a kalappal előttük.

Budapest is csak turista szemmel szép, de az egészet ismerve már kevésbé.

2011. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
29%

Budapest a Közép-Magyarország nevű régió része. Ennek a GDP/fő értéke az EU-átlag 107%-a, vagyis fejlettebb az EU átlagánál. A vidék elmaradott, Észak Magyaroszág GDP/fő-je pl. az EU-átlag 40%-a.


Amúgy jó kis kérdés ez, mert a Magyarország-gyűlölők egyik különlegesen lelkes altípusának képviselői, a Budapest-gyűlölők, most kiélhetik az indulataikat. Jobb, mintha benntartanák, és emésztenék magukat. Egyfajta terápia.

2011. nov. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
29%

"Amúgy jó kis kérdés ez, mert a Magyarország-gyűlölők egyik különlegesen lelkes altípusának képviselői, a Budapest-gyűlölők, most kiélhetik az indulataikat. Jobb, mintha benntartanák, és emésztenék magukat. Egyfajta terápia."


Egyetértek! :)

2011. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
40%
Megint szinte csak ezek a negatív gondolkodású emberek, ez már kezd nagyon idegesítő lenni. A saját hazátok fővárosáról nem tudtok úgy írni, hogy ne a negtívumokat emelnétek ki! Amúgy meg a város képe olyan, mint ti, szóval a hozzászólásokkal magatokat minősítettétek! Az utolsókkal csak egyetérteni tudok.
2011. nov. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!