Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy Budapest egy fejlett, nyugat-európai szintű/színvonalú nagyváros, míg a magyar vidék nagy része teljesen elmaradott, kelet-európaias?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 19:30
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
79%

persze, én is szeretnék nagyobb városban élni, akár Pesten, de ha oda is fogok költözni, azt úgy teszem, hogy tisztában vagyok a város előnyeivel és hátrányaival, valamint az emberek beállítottságával, ami lehet, hogy nem igaz minden egyes egyénre, de mégis jó metszetet ad.


és én is szeretem Budapestet (egy bizonyos szintig), de ez nem azt jelenti, hogy hőseposzokat zengek róla, hanem azt, hogy tudom, még mit kéne javítani ahhoz, hogy a főváros valóban megállja a helyét a nyugati városok sorában.

2011. nov. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
65%

Adod itt még mindig a sértődöttet, kérdező, holott Te vagy az, aki egy darab statisztikai adat (GDP) alapján leszóltad az ország többi részért. Azért ez nevetséges.


Talán a borsodi putrifalvakat nem az ötödik kerület frissen felújított részével kéne egybevetni, hanem mondjuk a nyócker közös wc-s körfolyosós ősmaradványaival például. Hasonlítsd a központot más városok központjaihoz, legalább ugyanannyira "civilizált". Újépítésű kertvárost az újépítésű kertvárossal: dettó. És lehet, hogy a tömegközlekedés a központban nagyszerű, de én mondjuk Kecskefalváról érdekes módon mégis majdhogynem gyorsabban érek be az egyetemre, mint más mondjuk Észak-Budáról. Ha autóval vagyok, akkor nem majdhogynem, hanem tényleg.


Apropó, az az 1,7 millió 2 fölött is volt már, ezek szerint mégiscsak elég sokan gondolták úgy, hogy inkább mégis a szerinted "fejletlenebb" részeken lenne jó lakni...

2011. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
80%

22:48


"Megint szinte csak ezek a negatív gondolkodású emberek, ez már kezd nagyon idegesítő lenni. A saját hazátok"


A mijük?

2011. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
Úgy csinálod, mintha csak Budapest népessége fogyna. Számos nyugati városból is özönlenek ki az emberek, de egyébként évek óta ez a folyamat megfordult Budapesten. 2006 környékén volt a mélypont, azóta ismét nő...
2011. nov. 24. 17:39
 45/55 anonim ***** válasza:
84%

"Te vidéken szeretsz élni (és még nagyon sok ember), 1,7 millió ember Budapesten. "


Azért vonjuk le azokat akik csak azért vannak ott, mert munkát csak itt találtak, meg itt van az egyetem.

2011. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 Valaki0702 ***** válasza:
89%
Debrecen, Budapest, Győr, Pécs stb. egy kutya messze állunk mi a nyugatól. Itt ha nem a roma vagy a zsidó akkor a tőlük példát tanuló magyar rongál , a keresztény stílus helyet.
2011. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Valaki0702 ***** válasza:
84%
Te egy Rózsadombon élő gazdag sz@rházy vagy aki egy kerületből ítél meg egy várost minden városnak vannak gazdag , jó kerületei/városrészei de ettől még Győrre sem mondjuk azt, hogy Nápoly vagy Firenze színvonalán van.
2011. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
88%

"De most komolyan egy olyan várost általánosítasz, ahol 1,7 millió ember él? "


te pedig az ország többi részét általánosítod a kérdésben, kb 8M ember lakóhelyét.

2011. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
72%
Bocs, de ne legyél már nevetséges. Voltál már Bécsben? Budapest marha messze van a nyugati nagyvárosoktól. Persze, fejlett a 35 éves kigyulladó metróival, a lerobbanó buszaival, a kutyasz@ros járdáival, bűz, mocsok stb. Annyi igaz,h már szinte mindenért Bpre kell menni, mert minden ott van szinte, ettől még nem lesz nyugat-európai szintű nagyváros. És Bp legjobban Belgrádra hasonlít, nyugodj meg.
2012. márc. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
37%

valóban a kérdezővel egyet értek, de ez kb. mindenhol így van, a vidék mindig is fejletlenebb lesz és ennek gazdasági okai vannak...


viszont, h BP balkáni... hát igen sok európai országban jártam, múlt hónapban épp a balkánon, Szófiában, BP ehhez képest Párizs vagy Milano hidd el

2012. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!