Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy Budapest egy fejlett, nyugat-európai szintű/színvonalú nagyváros, míg a magyar vidék nagy része teljesen elmaradott, kelet-európaias?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 19:30
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
29%

biztos nyugat-európai szintű az a város, ahol az emberek az 50-60 éve rohadó metrókocsikon járnak.


persze a Balkántól még messze vagyunk. nemrég láttam híradóban tévéfelvételt Belgrádról. nem is tudom, nem volt semmi baj a felvételen, de mégis, valahogy sötét volt a város, valahogy szürke... ez nincs Bp-n ez tény.


de a "tisztaság"... ami az egész várost jellemzi.


szerintem Bp valamennyire útban van arrafelé, h nyugat-európai város legyen, de addig még sok és helyes döntést kell meghozni.

2011. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
89%

"Egyszer egy menekülő zsebtolvajt is láttam ott, a rendőrök utánarohantak, elkapták és megbilincselték"


Ilyet itt is látni, csak nem fut senki utána.

2011. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
46%
Válaszolva a kérdésre: szerintem csak te érzed így.
2011. nov. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

Egyébként szörnyű, hogy ti magyarnak nevezitek magatokat, amikor a saját fővárosotokat, ami külföldiek szerint is a világ egyik legszebbje, így lehordjátok.

Még mindig nem értem, mi olyan szörnyű ebben a városban. Én konkrétan egy dolgot tudok felhozni: a cigányokat.

Én egy rossznak mondott kerületben, Kőbányán lakok, és mégis szeretem... És ennél szinte csak jobb kerületek vannak.

2011. nov. 22. 23:23
 25/55 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy tavaly Budapesten az egy főre eső GDP az EU-átlag 136%-a volt, amivel Rómát és Berlint is megelőzte (Nyugat és Nyugat), körülbelül Madriddal és Antwerpennel (Nyugat és Nyugat) van egy szinten.
2011. nov. 22. 23:25
 26/55 anonim ***** válasza:
31%

Én még a cigányokat sem mondanám. Sokszor jártam már a 8. kerületben, de egyszer sem ért atrocitás. Vidéken meg rögtön megtaláltak.

Ha követed a híreket, látni, hogy általában vidéken bűnöznek a cigók, itt "csak" néhány mobilt lopnak. Leszámítva ezt a legutóbbi esetet a Kandó előtt, de azon kívül tényleg csak a fővároson kívül balhéznak.


Egyébként ebben a GDP-s dologban van valami. Például én Budán élek, itt a környék inkább hasonlít egy finn kisvárosra.

A pesti részen viszont Zugló is jól néz ki, vagy az 5. kerület. Azok is simán hozzák a nyugati színvonalat.


Amúgy nem tudom, hogy mit jön mindenki a szmoggal, bűzzel. A többi fővárosban sokkal nagyobb(Londonban például brutális). Ráadásul-ha jól emlékszem- nem csak Budapesten volt szmogriadó, hanem vidéken is.

2011. nov. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
39%
Lehet hogy a GDP magas de nézz rá pl. a tömegközlekedésre:30-40 éves volt szovjet metrókocsik járnak,és 20-30 éves Ikarusok.Budapest egyáltalán nem nyugat-európai szintű.
2011. nov. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
21%
Nemcsak a busz,mtro márkájától függ.vannak Volvok is, és azért újítják őket. Én a 18-ban lakok, szerintem ez a legjobb!:)
2011. nov. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
27%

Az utóbbi időben szinte csak új buszokat láttam.

Ráadásul nemsokára az új metrókon is lehet utazni. Az állomások pedig kifejezetten modernek, én nem panaszkodom.


Mondom, szerintem csak az utak minőségére lehet panasz, de például itt a 12. kerületben most kezdték el csinálni az újat. Nem kátyúznak, hanem teljesen új betont raknak le, kivétel nélkül minden útra/utcába.

Egy nyugati fővárost nem úgy kell elképzelni, mint egy norvég villanegyedet.

Ha valaki kimegy Párizsba, nagyjából ugyanez a kép fogadja.

De mondok vmit, Madrid szerintem rosszabb Budapestnél(ha nem a turista célpontokat nézzük)

2011. nov. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 hollófernyiges ***** válasza:
26%

Én azóta szeretem a BKV-t amióta jártam Nápolyban. Ott a metró húszpercenként jár, a belváros olyan mint a nyócker csak koszosabb (igaz hogy minden sarkon van egy nyolcszáz éves templom vagy városfal), szemétkupacok mindenütt és rosszarcú négerek árulnak valamiket a járdán.

Londonban meg tényleg jobb a tömegközlekedés csak épp hatszor annyiba kerül.

2011. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!