Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy Budapest egy fejlett, nyugat-európai szintű/színvonalú nagyváros, míg a magyar vidék nagy része teljesen elmaradott, kelet-európaias?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 19:30
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
21%

Alptermészetemből kifolyólag nem tudnék létezni huzamosabb idejig olyan városban ahol a lakosság létszáma meghaladja a 30000et.

Egyszer aludtam panelban (földszinten) és a nemtom hanyadikon leengedték a vc-t és a car döbörgésére felriadtam éjjel 3kor és nem értettemm mi történt:))

Még piacra se szivesen megyek.Valszeg tömegfóbiám van.

Persze mindenki azt szereti ahol megszokta már és ahol megszokták és emberszámba veszik .

2011. nov. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
37%
Nem kevés olyan pestihez volt már szerencsém aki azta szót ,hogy ő pesti olyan pottyantotta ki a szájából mintha már ettől a ténytől alanyi jogon járna nekia a Nobel-dij és a kivételes bánásmód.
2011. nov. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
62%

Azért már ne haragudj, kérdező, Te lehazaárulózod azokat, akiknek Budapestről nincs jó véleményük, közben meg Te a kérdésben leelmaradottkeleteurópaiztad az ország másik négyötödét...? A "vidékieknek" kötelező rajonganiuk a fővárosért, fordítva már nem? Megosztanád velem, hogy mi ebben a logika? Vagy ez egy troll-kérdés?



Amúgy persze, ha GDP-ben mérjük a fejlettséget, akkor nyilván valóban Budapest vezet, mondjuk ebben a történelmi, gazdaságföldrajzi, politikai stb. (tán még mikorbiológiai is...) háttér ismeretében semmi meglepő nincs.

De ha például "élhetőségben" (barátságos, zöld, tiszta, kényelmes, biztonságos, használható), akkor azért nem hinném, hogy Budapest lenne a csúcsok csúcsa, még az országon belül sem. Persze 15-25 évesen ezek általában nem annyira meghatározó szempontok, olyankor bulizni akar az ember ésvagy minél többet látni a világból, előtte és utána viszont annál inkább.

Nem kötelező mindenkinek a Te szempontjaid alapján mérlegelnie.

2011. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
63%

"szörnyű, hogy ti magyarnak nevezitek magatokat, amikor a saját fővárosotokat, ami külföldiek szerint is a világ egyik legszebbje, így lehordjátok."



Elnézést főnök, nem tudtam, hogy a magyarságot abban mérik, hogy mennyire dicséri valaki Budapestet. Bocs, hogy észreveszem, hogy a mutyiáradat miatt eltűnik az összes pénz, amiből rendbe lehetne szedni a várost, minden tiszta szemét, egyes kerületek csupa romhalmazok, néhol a járdán való közlekedéshez hegymászófelszerelés kell, a tömegközlekedés egy katasztrófa, minden színültig csövessel, és a turistának el kell magyaráznom, hogy mi az a jegy, mert még nem látott olyat. Ja igen, én magyarázom el, mert 50 honfitárs megkérdezése után én voltam az első, aki tudott angolul.


Biztos akkor lesz valaki nagyon hazafi és magyar, ha menten leszopja magát Budapesttől.

2011. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

Egyrészt az, hogy vidék elmaradott, nem személyes vélemény, hanem tény. Az EU-átlag kb fele. Ami eléggé rossz. Ettől függetlenül nekem semmi bajom vele.

De nagyon sokan (főleg természetesen vidékiek) sportot űznek Budapest szapulásából, amikor közel sem olyan rossz hely, és nem csak a "Mesés Nyugat" az élhető és hibátlan. Lehet, hogy nem mindenben, de igen sok tekintetben Budapest már egy ízig-vérig nyugati színvonalú nagyváros.

2011. nov. 23. 18:33
 36/55 anonim ***** válasza:
72%

a "vidékiek, akik hobbit űznek abból, hogy szapulják Budapestet", nem a várost nem kedvelik, hanem az ott élő embereket - pontosan a te fajtád miatt.


150-200.000 nagyvárosokat hívtok vidéknek, ti a Kékesre és leszaladtok, és egyáltalán a budapestiek hatalmas tömege gondolja azt, hogy Budapest az ország teteje, a "vidék" pedig majdhogynem nádfedeles házak sora, mindenütt piszok van, szegénység stb.


hát nem. Nyíregyházi vagyok, a belváros gyönyörű, tiszta, a buszpark 3/4-e új gyártmányú Solaris Urbino busz, persze hogy vannak elhanyagoltabb részei a városnak, de a legtöbb városrész (Oros, Sóstóhegy, Örökösföld, Jósaváros stb.)igenis rendben van tartva.


és az országszeretet szerintem (és remélem, hogy nem csak szerintem) nem egyenlő a Budapest-imádattal.


nekem személy szerint semmi bajom sincs Bp-tel, de a legtöbb ember sokkal hidegebb, távolságtartóbb, mint vidéken.


ha hiszitek, ha nem, nálunk a 120.000 emberből sem ismeri mindenki a másikat, mégsem gond, hogy köszönjünk a boltban (Pesten tapasztalatom szerint sokszor az)

valamint amikor a Combinon átadom a helyem egy öreg néninek, bámulva néz rám, csodálkozva megköszöni, leül, és megkérdezi, hogy vidéki vagyok-e.

kérdezem, hogy honnan tudja, erre mondja, hogy neki még pesti gyerek nem adta át a helyét. ennyi. és én vagyok meglepődve.

ahogy téged elnézlek, nem kéne.

2011. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:

De most komolyan egy olyan várost általánosítasz, ahol 1,7 millió ember él?

És egyébként, épp az van, hogy te tartod felsőbbrendűnek a vidékieket, akik a mocskos pesti nép úgy lenéz is kihasznál.

Egyik sem felsőbbrendű, elsősorban mind a kettő magyar. Te vidéken szeretsz élni (és még nagyon sok ember), 1,7 millió ember Budapesten.

De attól még tény, hogy míg (direkt megnéztem a kedvedért) az Észak-Alföld régió (ahol ugyebár Nyíregyháza is található) az EU-átlag mindössze 40%-a, míg Közép-Magyarország az EU-átlag 107%-a, tehát meghaladja, és ha csak Budapestet nézzük, akkor 136%-a.

Tehát lehet, hogy sokan nem szeretik Budapestet a vidékiek közül, sőt még az ott élők közül is, de azt azért nem lehet mondani, hogy nem fejlett, sőt! Kb 3-szor fejlettebb, mint Észak-Alföld. Én csak tényeket közlök, nem véleményeket.

2011. nov. 23. 21:03
 38/55 anonim ***** válasza:
84%

oké, ezek tények, és el is ismerem őket.


de az, hogy egy (fő)város mennyire fejlett, nem befolyásolja, hogy milyen bunkó emberek élnek ott.


a másik... kikérem magamnak, hogy leelmaradottazod a helyet, ahol élek, és rávilágítok arra, hogy talán Budapesten sem minden fenékig tejföl - erre szavakat adsz a számba, hogy milyen aljanépnek nézem a pestit.


amikor Pesten jártam, egy ember leparasztozott azért, mert azt mondtam, hogy jösztök, de mi meg sem szólalhatunk ha a híradóban mondják úgy, hogy pósta, a nevek előtti határozott névelő meg ugye teljesen normális.

2011. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Mindenütt vannak bunkó emberek, ahogy Budapesten, úgy vidéken is. De ez hülyeség, hogy Budapesten több lenne. Maximum, mivel egy sűrűn lakott nagyváros, annak tűnik.
2011. nov. 23. 22:58
 40/55 anonim ***** válasza:
20%

Hát nem tudom, én szinte minden nyaramat Miskolcon töltöttem anno, és bizony sokszor kaptam "bunkó pesti" beszólásokat. Sok helyen jártam az országban, de állítom, hogy a miskolciaknál jobban senki nem utálja a fővárosiakat. Ráadásul engem triplán csesztettek, mert a budai villanegyedben élek, ezért mindig én voltam a burzsuj.


Egyébként ezt a kérdést egyszerűen nem lehet eldönteni, mivel megszokott életstílusokról van szó.

Miskolcon ugyanúgy kertvárosban van házunk, de szó szerint 1 nappal az érkezésem után már mindenki tudta, hogy ott vagyok. A másik, hogy az ottaniaknak igen különös elképzelése van a "magántulajdon" fogalmáról.

Én egyszerűen képtelen lennék vidéken élni. Nagyobb, "individualistább" élettérre van szükségem, mert így nőttem fel.


Viszont azt is elfogadtam, hogy nekik is ugyanilyen idegen a mi életstílusunk. Ami nekünk a privát szféra tisztelete, az nekik már hűvös magatartás.

Ami nekünk a magántulajdon tisztelete, az nekik irigység.


Egyszerűen annyira eltávolodott egymástól a két mentalitás, hogy soha nem fogunk közös nevezőre jutni.

2011. nov. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!