Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budai lakosoknak miért...

A budai lakosoknak miért kellene a Jobbikra szavazni?

Figyelt kérdés

Néhány hete volt választás a II. kerületben, ahol a Jobbik nem szerepelt túl fényesen. Ezután a kerületi lakosokat eléggé leszidták(finoman szólva) a vidéki jobbikosok.


Én XII. kerben élek, itt a kopogtatókat is alig tudták összeszedni annak idején.

Főleg a jobbikosokhoz szól a kérdésem:

Egy átlag zöldbudai(1-2-12. kerület) lakosnak miért érné meg a Jobbikra szavazni? Milyen helyspecifikus programja van? Mi az, amit a 2. és 12. kerületnek csak a Jobbik adhat meg, más párt pedig nem?

Ugyanis elég sokszor megkapom a neten, hogy egy újgazdag vagyok, de még senki nem tudott normális érveket felhozni a Jobbik mellett.


Elég gyakran olvasom a helyi Jobbik honlapját, de nem frissül, ráadásul olyan klisékből áll, mintha egy paródiaoldal lenne.


2011. dec. 25. 18:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
14%

"Hát hogy a fenébe ne, a rekordméretű munkanélküliség és minimálbér felé tendáló átlagjövedelem is ezt mutatja, nem?"


Aki piacképes végzettséget szerez, emellett van egy vagy két nyelvvizsgája és valós nyelvtudása, annak nem jelent gondot állást találni itthon sem. Ha pedig semmi, a munkaerőpiacon hasznos végzettséggel, képességgel nem rendelkezel, akkor ne legyenek igényeid!

2011. dec. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
89%

"Aki piacképes végzettséget szerez"


A legjobb barátom orvos (orvosból kevés van), 96 ezret keres, közben albérletben lakik, létminimumon él. Normális élet No 1.


A másik mérnök, 110-et keres, de gyereket nevelni már nem tud, szóval erről az életről álmodott.


Elmondod nekem, hogy mi a piacképes végzettség, ha egy orvos és egy mérnök nem él jól?


"emellett van egy vagy két nyelvvizsgája"


B*szhatod a nyelvvizsgát, ha az nem szükségeltetik a munkához. Nekem jól jött a nyelvtudás, mert külföldön dolgozom.


"Ha pedig semmi, a munkaerőpiacon hasznos végzettséggel, képességgel nem rendelkezel, akkor ne legyenek igényeid!"


Te egy álomvilágban élsz, vagy egy másik országban.

2011. dec. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
34%

"A Jobbik a hőbörgők, munkanélküliek, és a "mindenért a másik a hibás" mentalitással rendelkezők szavaznak."


a pár héttel ezelőtti felmérés épp az ellentétét mutatja. érdekes én a te leírásodat inkább a szocikra szavazóknál tapasztalom.

2011. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
24%

"érdekes én a te leírásodat inkább a szocikra szavazóknál tapasztalom."


Bizonyára a szoci szavazók cigányoznak, zsidóznak, tótoznak, oláhoznak, homároznak, komcsiznak meg libsiznek ész nélkül.

2011. dec. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
12%

"A másik mérnök, 110-et keres, de gyereket nevelni már nem tud, szóval erről az életről álmodott."


Mérnök és 110-et keres? Akkor megérdemli a sorsát! Keressen jobbat! Mert van! Vagy azért nem akar továbblépni, mert nincs eléggé nagy tudása?


Az orvost meg inkább hagyjuk, teljesen hülyére veszik az országot! Oké, hogy a kórházakban keveset keresnek, de a magánrendelésen szép összeget összeszednek! Szóval nekem egy orvos ne akarja bemesélni, hogy rosszul él. A rezidens meg tegyen le valamit az asztalra, mielőtt nagy fizetéseket kér! És milyen munkahely az ahol nem kérnek nyelvtudást? Egy magára valamit is adó cég, csak nyelvtudással rendelkezőket vesz fel. Én magam is mérnök vagyok, nagyon jól keresek. Aki mérnökként nem talál munkát vagy csak szarul fizetőt, az két okból lehet:

- nem egy kiemelkedő a szakmájában

- nem keresett munkát elég kitartóan, mert ha valóban keresett volna, akkor talált is volna.

2011. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
86%

"Keressen jobbat! Mert van!"


Nincs.


"Oké, hogy a kórházakban keveset keresnek, de a magánrendelésen szép összeget összeszednek!"


Jó, majd ha lesz vagy négyszázezer eurója, akkor nyit egy magánklinikát, amire senkinek nem lesz pénze, de biztos jól fog keresni. Amúgy kösz az ötletet, még ma megvalósítjuk. A neuropszichiátriai intézetnél dolgozik amúgy, és 18 órás műszakokat ül végig, természetesen túlórapénzt nem kap. Különben van egy épületstatikával foglalkozó ismerősöm is, most azt a pénzt éli fel, amit tíz éve félrerakott házra, de manapság jó, ha havonta egy melója beesik.


"És milyen munkahely az ahol nem kérnek nyelvtudást?"


Pl. se az orvosnak, se a mérnöknek nem szükségeltetik. Amúgy beszélnek angolul, de soha nem kellett használják munkavégzés során, így nem szempont.


De mondom, számomra már világossá vált, hogy valami álomvilágban élsz.


"- nem egy kiemelkedő a szakmájában

- nem keresett munkát elég kitartóan, mert ha valóban keresett volna, akkor talált is volna."


Vagy éppen Magyarországon befuccsolt egy egész ipari ágazat. Ilyenek gondolom fel sem merültek a fejedben...

2011. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
5%

" se a mérnöknek nem szükségeltetik. "


Mérnöknek nem kell nyelvtudás? Na ne röhögtess? Nálunk heti szinten van a amerikai és német ügyfelekkel kapcsolattartás, ami az adott nyelven zajlik, mérnökök részvételével, ahol nekünk is beszélni kell. Az pedig hogy mérnökként nem keres többet, vagy mást, az számomra továbbra is azt jelenti amit fenn írtam.


Ki beszélt magánklinikáról? A magánrendeléshez elég egy helyiség! Egy szemésznek vagy bőrgyógyásznak sincsen magánklinikája, csak egy irodája. Van egy orvos barátom, folyton panaszkodik a fizetésére, munkaidő után magánrendelése van, ahol egy kb. 15-20 perces vizsgálatért 7500 Ft-ot kér! Naponta kb. 10 betege van. Azaz a napi bevétele 75.000 Ft! Jelenleg is a Maldív-szigeteken nyaralnak a feleségével. Nem kell az orvosokat félteni.

2011. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
66%

"... ha én olyan jól élnék mint akik ott laknak, engem se érdekelne lehet semmi. Ott nincsenek olyan gondok, amivel a Jobbik kampányol..."

============================================


Kedves #1 Hozzászóló!

Honnan veszed, hogy mindegyik XII. kerületi lakos milliárdos?!...

Én is itt élek a XII. kerületben immár 56 éve, itt születtem, elmondhatom neked, hogy nem mindenki lakik a Cinege úton, a kerület lakosainak döntő többsége nem a milliomos negyedben lakik...

Elmondhatom neked, hogy ezelőtti években az ablakomból a szembelévő házakban minden lakásban láttam ilyenkor kivilágított karácsonyfákat, idén csak egy lakásban fedeztem fel karácsonyfát, egy másik ablakban meg egy izzósort rögzítettek az ablakra...


Nyugodj meg, itt is vannak hajléktalanok és kukázók, kéregetők az utcákon!...


Mondjuk az lehetséges, hogy itt több az iskolázott emberek száma, akik nem kérnek a Jobbik szélsőséges fajgyűlölő politikájából! (Iskolázatlan, korlátolt embereket könnyebb megvezetni.)

2011. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
79%

"Mérnöknek nem kell nyelvtudás? Na ne röhögtess? Nálunk heti szinten van a amerikai és német ügyfelekkel kapcsolattartás"


És ha nálad van, akkor mindenkinél van, mi? Nálad van, máshol meg nincs b+, nem igaz, hogy ennyire tökkelütött vagy.


"munkaidő után magánrendelése van"


Oké, Hajdú-Bihar megyében meg ha akarna, sem tudna magánrendelni, mert senkinek nincs pénze kifizetni. Kinek lenne, a sok munkanélkülinek, meg nyugdíjasnak?Akinek van melója, az is inkább megdöglik, mintsem hogy a minimálbéréből 7500-akat fizessen, azért, mert ránézett egy orvos.

2011. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem támadnak meg a cigányok, nem fenyeget kilakoltatás, nem éhezik a családod, nehezebben állsz a Jobbik mellé. A Jobbik sokaknak csak végső menedék.
2011. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!