Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti el tudtok képzelni egy...

Ti el tudtok képzelni egy magasan fejlett, nyugat-európai színvonalú Magyarországot?

Figyelt kérdés
Számomra ez utópia.
2012. febr. 15. 16:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

14 mami


komolyan mondom, szégyen hogy újra mennyi komcsi van ebben az országban

2012. ápr. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

meg mennyi frusztrált irigy diktatúramániás


ja és félre ne értsd mami, te vagy a kommunista

2012. ápr. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

a kérdésre válaszolva: nem.


nem csak az ország gazdasági helyzete miatt, hanem maguk az emberek miatt, a viselkedésük, a gondolkozásmódjuk miatt.


"Én nem tartam Nyugat-Európát fejlettnek"


valószínűleg nyugaton még nem igen jártál. ha igen, akkor sajnálom, hogy nem nézted (vagy nem volt alkalmad) jobban megnézni, megismerni az adott országot.

Nyugat-Európa fejlett, nem csak gazdaságilag, de társadalmilag is. Mo.on az arcomba böfögnek az utcán a "jövő értelmiségi" 20 éves srácok. ez is a fejlettség egy formája (vagy inkább vissza-fejlettség egyik formája?). lehet, hogy eddig rossz helyen jártam, de idekint (UK-ben élek) még ha én megyek bele véletlenül az utcán akárkibe, ők IS elnézést kérnek. otthon meg majdnemhogy megkéselnek, de kapok egy-két "kedves" szót, még ha nagyban viszakozom is. ez is fejlettség kérdése, nem?

az, hogy fellöknek egy-egy busznál, hogy udvariatlanok az emberek, hogy az eladó egy mosolyt oda nem vágna, már semmi. a fejlettség ott kezdődik, hogy az emberek tanultak, hogy van tolerancia, hogy nem vagyunk bunkók a másikkal. látod, ilyen téren Nyugat-Európa iszonyat messze van ám tőlünk; és ez is a fejlettségen múlik ám.


"hogy jó helyen fekszik az ország és hamarabb itt éltek mint mi magyarok de addig is és utána is végig rabolták a világot millió számra leölve az ottani lakósságot vagy épp nyomorulttá téve. Utálom és undorodom minden bitang külföldi ivadéktól is lehet az vörös vagy épp kék vagy é sárga iszapos fejű --mocskos rabló brigantik"

igen, régebben és valamilyen szinten ma is az erősebb győz. naés, ez az állatvilágban is ugyan így van, úgy hívják, hogy természetes szelekció. nekik anno megvolt a lehetőségük a felfedezésekre, stb. mielőtt félreértenék: nem értek egyet, hogy akárkit, akármi miatt megöljünk, lemészároljunk. de valamely nép történelme miatt utálni az egész népcsoportot, országot butaság és hatalmas tudatlanságról árulkodik. ez olyan, mintha téged azért utálnának, mert a dédapukád anno pofon vágott egy cselédet.

a magyarok is mentek ám volna hadakozni, csak nem volt miből. hát ez van, túl kéne lépni rajta.


"azt mondja a holland kertész szépen müködik Afrikában a kertészete miből is-- hogy az afrikai népek havonta ha becsületesen túlóráznak még a 100 dollárt is megkereshetik"

100 dollár egyes afrikai országokban soknak számít az ottani viszonyokhoz képest. Mo.on is soknak számít a havi 500.000 fizetés, idekint az Egyesült Királyságban ez ici-picivel van csak a minimálbér fölött (mondjuk egy diplomás kezdőfizetése, persze szaktól függő). úgyhogy ez így relatív.


hogy minek vett a fiad házat, nem tudom; itt Nyugaton szinte mindenki bérli a lakást; igen, még családok is. mert mivan, ha költözni kell egy-egy munka vagy iskola miatt? akkor felmondják az albérletet és mennek, nincsenek annyira röghöz kötve. azt hiszem, ez a fiad hibája volt, hogy nem nézett utána jobban a dolgoknak és az otthoni vegyünk-házat-mert-az-kell-kit-érdekel-ha-nem-is-tudnám-kifizetni-majd-felveszem-a-hitelt trend megy. igen ám, de ez nem működik.

és ne panaszkodj, persze hogy gondolom nulla nyelvtudással, nem megfelelő végzettséggel csak húsgyárba kapott munkát; ott is minimálbért kapnak. és igen, idekint a taníttatás, a tanulás PÉNZBE kerül, mint minden normális országban. és MINŐSÉGI oktatást kapsz cserébe és nem mellesleg egy értékes diplomát. én személy szerint inkább fizetnék otthon is évi 30000 dollárt egy olyan diplomáért, ami piacképes, ahol a legújabb felszerelésekkel a legújabb dolgokat tanítják, ami a világon elismer és top1%, mint ingyen valami minimális tré-képző egyetemen. mert a dolgok, a műszerek, a felszerelések, a tanárok pénzbe kerülnek, sajnálom, hogy te ezt még nem vetted észre. semmi sincs ingyen manapság, ezen nem kell kiakadni vagy felháborodni. jajdedrága - csak azt is meg kell nézni, hogy mind a UK-ben, mind az USA-ban születéstől kezdve nyitnak a szülők egy bankszámlát és oda utalgatják a "fölös" pénzt, hogy majd legyen a gyermek taníttatására valami. ja, és a diákok 60%-a dolgozik egyetem mellett; otthon ez szerintem a 10%-ot sem éri el.


"Elkoboznám a több mint 2000 hazai milliárdosnak a vagyonát és munkahelyek teremtésére fordítanánk azt az összeget."

mire fel? ha pl énis milliárdos lennék, mert keményen és ténylegesen megdolgoztam érte (pl a gyógyszerkémia szakom mellé elvégzek egy menedzsment szakot és nyitok egy gyógyszeripari céget és meggazdagodok rajta), már miért is vehetné el akárki tőlem? mindig is voltak szegények és gazdagok, de a mai világ legalább a felemelkedés lehetőségét adja meg. az, hogy ezt sokan egyszerűen nem tudják kihasználni, nem csak és feltétlenül a felső 10.000 hibája. nem akarnak ám a mostani diákok tanulni! mindenki ül a kis sejhaján és várja, hogy majd apuci-anyuci mindent megad nekik. én világéletemben keményen dolgoztam, bekerültem a világ egyik tényleges top1% egyetemére és egyedül tartom el magam, mert dolgozom egyetem közben, nyáron és télen. ha jó munkahelyem lesz és kellemes középosztálybeli fizetésem (25-30.000 font/év), nekem senki ne jöjjön majd oda pattogni, hogy elveszik. megdolgoztam érte (az már más dolog, hogy most is támogatok különféle charity-ket [Save the Children, RSPC és Bernado's]).


"Kötelezővé tenni a munkát aki pedig nem dolgozna kőfejtőbe leláncoltatnám hogy megtanuljon becsülettel megdolgozni a napi betevőért-"

jó, de ha nincs elég munkahely? akkor inkább látszatmunkákat csináltatsz az emberekkel? így nem azt taníttatnád meg az emberekkel, hogy jó dolgozni és szeretettel csinálják, hanem hogy megutálják. tudod, pszichológiában is van a positive reinforcement meg a negative reinforcement (pozitív és negatív megerősítés; és tudományos tény, hogy az előbbi [amikor jutalmazol] jobban működik, mint az utóbbi [amikor büntetsz, ha valamit nem jól csinált a gyerek/kísérleti állat]).


"visszaállítanám a halál büntetést"

ez csak a te tudatlanságodról ad bizonyítékot. a halálbüntetés nem csökkenti statisztikailag az elkövetett bűncselekmények számát, sem gyakoriságát illetve előfordulását. pláne ki vagy te, hogy életet-halált akarsz osztogatni? ez veszélyes ám. kérlek, mielőtt butaságokat irogatsz, olvass utána, járj utána a dolgoknak!


"Csak két vallás maradna a református és a zsidó-- a többit haza toloncolnám keletre nyugatra amerikásba és a jó fenébe, ott hintsék a babonaságokat"

minden vallás babonaságokat hint az én szememben; nem lehet diszkriminálni vallás alapján valakit. és miért pont ez a kettő maradna meg? nem értem.


az általad emlegetett intézkedésekkel szerintem még nagyobb káosz és bizonytalanság lenne, mint most. ezt meg ugye senki sem akarhatja józan paraszti ésszel.


"A nyugat egyáltalán nem fejlett, egy folytában egymást ölték az ott élők(családtagjaikat főképp). Az Angolok elvették parasztjaiktól a földeket! Ez a "fejlett nyugat", csak már sokan nem tudják! Én sokkal jobban szeretem a keletet, mi is itt élünk."

mert a kelet nem ugyan ezt csinálta? nézzünk már kicsit körbe! itt is ugyan ezt csinálta anno a földesúr a parasztokkal a középkorban, de elvileg elhagytuk azt a korszakot pár száz évvel. miért ne lenne fejlett a nyugat? konkrét példát hozz kérlek.

2012. ápr. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"komolyan mondom, szégyen hogy újra mennyi komcsi van ebben az országban"


Ez mért lenne szégyen? Nyugaton nincs sok meg is nézhetik magukat az országok..

2012. ápr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"ja és félre ne értsd mami, te vagy a kommunista"


Én is kommunista vagyok.

2012. ápr. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Elkoboznám a több mint 2000 hazai milliárdosnak a vagyonát és munkahelyek teremtésére fordítanánk azt az összeget."


Mi a fenét gondolsz, mit csinálnak a milliárdosok a vagyonukkal? Ülnek rajta? Egy milliárdos nem hü.lye, befekteti a pénzét és minden befektetése munkahelyet teremt.

2012. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Csak két vallás maradna a református és a zsidó-- a többit haza toloncolnám keletre nyugatra amerikásba és a jó fenébe, ott hintsék a babonaságokat

Na akkor talán ismét rend lenne és talán igaz magyar lenne ismét a népünk"


Miért pont ez a kettő? Inkább menj te a fenébe. Remélem tudod, hogy az ország lakosságának döntő többsége papíron katolikus. Zsidó alig van.

2012. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

23-as

az a probléma itthon, hogy mondjuk havi 120-150-ből nem bérelsz lakást itthon

igaz a törlesztőt sem fizeted ki


ha havi 500-ból élnék, én sem vennék lakást, minek

havi 100 körül bőven találok lakást, és 20 millióból amibe egy lakás kerül, bérelem 16 évig

2012. ápr. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
hát pedig elég nagy szégyen
2012. ápr. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!