Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért használják ki a vállalko...

Miért használják ki a vállalkozók a kisembereket? Miért nem lehet a csalókat megbüntetni? És elvenni a kedvüket a vállalkozástól örökre?

Figyelt kérdés

2012. febr. 19. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

+ ehhez, + munkájára.

Nem ártana ahhoz a Terchez, egy helyesírás-ellenőrző program is!

2012. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%

Aljunk meg egy szora! Akik azzal ervelnek hogy "es az alkalmazottak miert lopjak meg a vallalkozot" az feljogosit titeket arra hogy az utolso csepp vert is kiszivjatok az emberbol?Barmok!

Fizessetek meg az alkalmazottat hogy ne szoruljon ra a lopasra.

2012. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb hibát ne kövessünk el elétünk során! :)))
2012. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Sok vállalkozót ismerek, aki jól megfizeti az alkalmazottat és mégis meglopják. Ezért írtam, hogy egyik oldalról se kéne általánosítani.
2012. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk,örököltem egy kis pénzt. Ahhoz kevés,hogy gazdagnak érezzem magam,és ne kelljen többet dolgoznom,tehát azt gondolom,kéne valami vállalkozást csinálni,amiből meg lehet élni,és azt csinálhatnám,amit szeretnék.Mondjuk,eddig alkalmazott voltam egy elektronikai cégnél,szalagmunkán.Most azt gondolom,ennek az elektronikai cégnek leszek beszállítója,befektetem a pénzemet anyagokba,és a korábbi munkatársaim közül megkérdezek 3 embert, dolgozna-e nekem kicsivel több pénzért.Gyorsan rájövök,hogy ez túl kicsi volumen,és ha nem fejlesztek,más fogja megkapni a munkát és fuccs a pénzemnek.Veszek fel hitelt,amit ráterhelnek a lakásomra és a vállalkozásomra.Kell felvennem még 10 dolgozót.Jár az agyam,hogy saját kocsival oldjam-e meg a szállítást,vagy bérmunkában? A könyvelőm meggyőz,hogy jobb,ha hitelre veszek saját kocsit,az adózás szempontjából jobb.Újabb jelzálog valamire, de immár van egy vadiúj kocsim, 13 dolgozóm,akik elkezdenek marhára irigykedni,először csak pár cuccot raknak zsebre,amit elcserélnek a kocsmába egy-két fröccsre, később már cafeteriát követelnek meg bérletpénzt meg mittudoménmit,nekem meg kötelező megfizetni mert a dolgozónak jogai vannak,ha nem,akkor feljelent meg sztrájkol,én meg továbbra is agyalok,hogyan fizetem a hiteleimet, mert az esetleges jobb üzletből nekem nemigen marad több,mert a dolgozói juttatásokra,kötelező béremelésekre,stb. fogom elkölteni. Én ezt így látom. Biztos, hogy a vállalkozó azért vállalkozik valamire, mert az adott helyzetben úgy látta jónak,de az biztos, hogy nem kizsákmányolni akarja a dolgozóit,hanem szeretné,ha megtérülne a befektetett pénze. Amilyen kockázata az alkalmazottnak egyébként nincsen.
2012. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem beszéltél a kötelezően befizetendő adókról, melyeket akkor is fizetned kell, ha a munkát mégsem te kapod meg, hanem más, és bevételed egy fillér sincs! És az alkalmazottak is ettől eltekintve tartják a markukat a havi fix-ért, ami az ő esetükben persze természetes.
2012. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

18:58as vagyok;bocsanat a kirohanasomert.de en pl soha nem loptam a munkahelyemrol, tuloraztattak INGYEN, a fizetest nem kaptam meg idobe, es amikor megadtak 70-80% volt.Ilyenek nem egy munkahelyen elofordulnak.Es nem eleg hogy anyagi szempontbol nem vagyunk megbecsulve, de meg emberileg se mert sokszor ugy beszelnek velunk mint valami utolso senkihazi csovesekkel.

Aztan az ember hazamegy a munkahelyerol es konstatalja hogy vagy eszik vagy szamlat fizet(persze nem minden szamlat). Ez azert nem ad okot sem optimizmusra, sem egyutterzesre a vallalkozokkal szemben.

2012. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

"qkker válasza:


+ ehhez, + munkájára.

Nem ártana ahhoz a Terchez, egy helyesírás-ellenőrző program is!



van.

De szerinted ez az oldal van annyira fontos hogy javítgassak.

Sz@ar a shift és ragad egy vagon gombom, gyorsan írok és nem ellenórzök.


Minek?

2012. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én 4 órával vagyok bejelentve és most januártól járna a családi adókedvezmény ide is adja csak amit zsebbe ad abból viszont le is vonja most már erőssen gondolkozok rajta,hogy lopni kellene tőle idáig nem loptam de rá kell fanyarodni amíg ő sokasodik nő a vagyona addig mi meg kivagyunk használva és az a szavai, hogy örüljünk, hogy dolgozhatunk meg ha nemtetszik el lehet menni nem vállalkozók az ijenek csak egy trágyák tisztelet a kivételeknek.
2012. febr. 19. 19:29
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Én azt bírom a legjobban, amikor olyanok anyáznak a magyar vállalkozókra, akik másik topikban kiűznék a multikat, hogy a magyar vállalkozókat hozzuk előnybe...
2012. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!