Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért használják ki a vállalko...

Miért használják ki a vállalkozók a kisembereket? Miért nem lehet a csalókat megbüntetni? És elvenni a kedvüket a vállalkozástól örökre?

Figyelt kérdés

2012. febr. 19. 18:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
72%

Mi az hogy a dolgozónak nincs kockázata?!Már hogyne lenne?!Ha a vállalkozó "elfelejti" bejelenteni, akkor nincs egészségbiztosítása, nincs nyugdíjjáruléka, sőt, meg is büntethetik a csaló vállalkozóval együtt.Ha meg úgy dönt, hogy még ki sem fizeti, hanem 1-2 hónap ingyen munka után kidobja, akkor aztán lesheti magát a csőbe húzott , megkopasztott alkalmazott.És nem egy ilyen eset van!

Van itt a közelünkben például egy nonstop ABC,kb 1 éve működik, de már vagy 20 alkalmazott megfordult a boltban.Nem sokkal azután, hogy megnyílt,jelentkezni akartam az eladói állásra, de szerencsémre, megkérdeztem a nonstop mellett dolgozó zöldségest, érdemes-e próbálkozni?Nos, még jó, hogy megkérdeztem, mert kiderült, hogy a drágalátos üzlettulajdonosnak az a szokása, hogy pár hétig alkalmazza az embert, aztán kirúgja, fizetés nélkül, valami mondva csinált indokkal, azt pedig tudjuk, hogy manapság sajnos a legtöbben nem mernek tenni a jogaikért.Szóval, azóta is ingyen dolgoznak ott az egymást követő szerencsétlenek, a drága vállalkozó párocska meg nyaralgat és éli életét a luxuslakásában.Na, az ilyenektől fordul fel az ember gyomra!!

De az sem volt jobb tapasztalat, mikor egy kínai üzletben dolgoztam és kiderült, hogy nem vagyok bejelentve, csak velem ráb@sztak, mert úgy feljelentettem őket minden illetékes szervnél, hogy csak úgy peng.Három héttel azután be is zárt végleg az üzlet.Ezt érdemli minden kizsákmányoló!

Nos, minden tiszteletem azé a vállalkozóé, aki becsületesen alkalmazza a dolgozót, de én személy szerint sajnos még nem találkoztam ilyennel.

2012. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!